Etiketler

, ,

Fuat AvniTwitter fenomeni Fuat Avni MİT Müsteşarlığı’ndan istifa eden Hakan Fidan hakkında gündeme bomba gibi düşecek iddialarda bulundu.

Genelkurmay‘ın PKK‘yı bitirmek üzereyken Hakan Fidan’ın Oslo süreciyle yeniden canlandırdığını iddia eden Fuat Avni, Fidan’ın çözüm sürecinde PKK lehine çalıştığını söyledi. Milletvekili aday adayı olmak için istifa eden Fidan’ın asıl hedefinin Başbakanlık olduğunu iddia eden Fuat Avni, Fidan’ın Başbakanlık zırhı ile kendini korumaya almak istediğini ve elinde de Erdoğan ile yaptığı gizli bir takım işlerin belgelerinin olduğunu söyledi.

‘KARAYILAN’I TSK’NIN ELİNDEN FİDAN KURTARDI!’

Fuat Avni’nin en büyük iddialarından biri ise, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin PKK’nınKandil liderlerinden Murat Karayılan’ın yerini tespit etmişken, Fidan’ın MİT’ten bazı isimler aracılığıyla durumu Karayılan’a iletip oradan ayrılmasını istediğiydi.

‘UĞUR MUMCU SUİKASTİNİN ÜSTÜNÜ DE FİDAN KAPATTI’

Fuat Avni, Hakan Fidan’ın bugüne kadar işlediğini iddia ettiği tüm suçlarını açıklayacağını söyledi. Twitter fenomeni gazeteci Uğur Mumcu suikastinin üstünün de Hakan Fidan tarafından kapatıldığını iddia etti.

İşte Twitter fenomeninin gündeme bomba gibi düşecek tweetleri…

Bugün AKP’den aday olmak için sıraya girenler, yarın sıra beklemeden kaçacak. Derin yapılar kutsal piyonu kıskaca aldı geri dönüşü yok..

Hakan Fidan, MİT Kanunu’yla yasama dokunulmazlığının fazlasını elde etmesine rağmen, sürecin kendi aleyhine döndüğünü fark etti. Başbakan olarak zırhına zırh katmak ve Öcalan’a verdiği sözleri rahatça yerine getirmek için istifa etti. İstifasını vermeden birkaç gün önce, Erdoğan’la ilgili oluşturduğu bütün kirli işlerin arşivini de yanında götürdü. Fidan, elindeki arşivi İran’a da servis ederek, Yezid’e istediğini yaptırabilecek. Yezid’in en büyük belası Fidan, Yezid’in açıklarını depolayadursun, ben de Fidan’ın her adımını biliyorum. Elindeki kayıtlar onu kurtaramayacak, İran’a kaçamayacak.

Fidan, Oslo görüşmelerine katılmaya başladıktan sonra sürecin seyrini örgüt lehine olağanüstü hızlandırdı. Örgüte ve Öcalan’a devlet adına garantiler verirken,  KCK içerisindeki adamlarına da eylemleri artırın talimatı verdi.

Genelkurmay’ın dağda, Emniyetin şehirlerde kademeli şekilde yaptığı operasyonlar, örgütü bitme noktasına getirmişti. TSK, İHA desteğiyle Karayılan’ın yerini tespit etmiş ve elde ettiği raporlar doğrultusunda vurmak için gün sayıyordu. Fidan, MİT Elemanı Fransız Haber Ajansı muhabiri Mustafa Özer’e acilen Karayılan’ın yanına gitmesi talimatı verdi. Kandil’den randevuyu da Mit elemanı olan Fırat Haber Ajansı Avrupa sorumlusu İsmet Kayhan ayarladı… Karayılan’la buluşan Özer, Karayılan’a Fidan’dan gelen “askerin yerini tespit ettiği, bölgeyi terk etmesi gerektiği” mesajını iletti. Karayılan İran topraklarındaki kamplara geçti ve İran’ın Karayılan’ı yakaladığı haberi Anadolu Ajansı tarafından duyuruldu. Karayılan’ın hayatını kurtaran Fidan, İran Devrim Muhafızları Generali Seyed Ali Akbar Mir Vakiliyi arayıp, Karayılan’ı serbest bıraktırdı Öcalan, bu hamle için Fidan’a teşekkürlerini iletti.

Fidan kendini akıllı sanadursun. Bunların hepsi kayda alındı. Bunlardan Yezid’in haberi yok. Çünkü bunlar olurken, ev sahibi Faruk Koca ve Mustafa Varank O’nu böcekle oyalıyordu.

Fidan, Oslo’da “Yezid’i kontrol altına almakta zorlanıyorum” demişti. Bu ses kaydını Yezid’e hapse girdiğinde dinletmeyi düşünüyorum.

Fidan’ın suçlarını yazsam, savcılar için kolay bir iddianame olacak. Bildiklerimin çok az bir kısmını paylaşacağım…

Radyo kurmak isteyen örgüte MİT ‘olmaz’ deyince, o zaman Müsteşar Yardımcısı olan Hakan Fidan, ‘MİT’i boşverin, radyoyu kurun. Yakında orada (Müsteşarlık makamında) ben olacağım’  demişti.

Uğur Mumcu’yu katleden ekibe para gönderen İranlı General Mir Vakili ile özel telefon hattı olan Fidan, Mumcu suikastini kapattı.

Öcalan’ın eylem talimatlarını ve mektuplarını bizzat Kandil’e gönderdiği de ileride yapılacak itiraflarla netleşecek. MİT, örgütün şifreli mail trafiğini çözdüğü halde, Fidan bunu hiçbir güvenlik gücüne tek bir satır yazıyla bildirmedi.

Fidan, 2010-2011 yılları arası İstanbul Emniyeti tarafından yapılan 1109 operasyonun sadece 4’ünde bilgi aktardı.

2011 Temmuz’unda Öcalan’ın eylem mektubunu Kandil’e ulaştıran Fidan, Silvan’da şehit olan 13 askerin katledilmesinde pay sahibi olmuştur.

Fidan’ın örgüte verdiği sözler arasında “Özerklik ve terörle mücadele eden kamu görevlilerinin yargılanması” var.

2009 Eylül’de örgütle yaptığı toplantıda, Öcalan’ı ‘Sayın’ hitabına boğan Fidan, Türkiye’nin bu hale gelmesinde Yezid kadar sorumludur. Fidan, aynı toplantıda, hiç bir yetkisi olmamasına rağmen; Asker ve Polise talimat verdiğini, bundan sonra operasyon olmayacağını söyledi.

Fiilen kaybedilen Yüksekova, Cizre ve yakın gelecekte kaybedilecek Nusaybin’in bu hale gelmesinin sorumlusu Fidan’dır. Fidan, Yezid ile Öcalan’ın bakış açılarının aynı olduğunu, ikisinin de devlet başkanı gibi davrandığını söyleyeli dört yıl oldu.

Küçük Çekmece’de yakılan Serap Eser’in, Uludere’de kıyılan 34 gencin kanı ellerine bulaşmışken, Fidan başbakan olmaya çalışıyor.

Attığınız her adımda nefesiniz kadar yakınınızdayım. Birbirinizden korkar oldunuz. Devrilişiniz yakındır.

@fuatavni_f (10 Şubat 2015)

Reklamlar