Etiketler

, ,

Fuat AvniYezid, kaybettiği milliyetçi oyları kazanmak için Cizre’de akıllara durgunluk veren bir kumpas planladı. Cizre’ye derinler tarafından kullanılmış bir müdür atanarak Cizre’deki karışıklıkların fitili ateşlendi.Efgan Âla’nın ‘vurun’ emri doğrultusunda özel harekat, ilgili ilgisiz insanları vurmaya başladı.

Şırnak özel harekâttan istenen verim alınamadığı için, Mardin’den özel ekip getirildi. Gelen ekip hemen icraata başladı ve 12 yaşındaki Nihat’ı başından vurarak öldürdü.

Yezid’in talimatıyla olayın paralele yıkılması yönünde çalışmalar başladı. Kumpas planına göre polisin kasıtlı olarak olaylara müdahale etmediği ve süreci sabote ettiği algısı oluşturulacaktı.

Cemaatin Yurt, Okul, Dershane vb. kurumlarına olaylarla bağlantılı silah, fişek ve mühimmat yerleştirme kararı alındı. Masum insanları silahlı terör örgütü kapsamına sokabilecek hain plan devreye sokuldu.

Hakkari’deki torpil olayının ve Cizre’deki öldürme olaylarının paralele yıkılması için KÇG çalışma başlattı.

Kamera görüntüleri Şırnak İl Emniyet Müdürü İsa Aydoğdu ve Müdür Yardımcısı Mehmet Kocakalay‘ın talimatıyla müfettişlerden ve savcıdan saklandı. Olayın Cizre Asayiş’te çalışan polis ekiplerine yıkılması ve bu polislere paralelci yaftası vurulması planlandı. Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Kocakalay ve Etem Yeğen, Cizre polisini sistematik baskı ve psikolojik işkence metoduyla sorguya aldı. Yapılan baskı, hukuksuz sorgulama ve eylemler Ankara’ya rapor edildi.Dosyalar bende duruyor.

Beklenmedik şekilde ortaya çıkan görüntüler, Yezid’in oyununu bozdu. Yezid izlerken çılgına döndü.

Mardin Özel harekât polisinin Nihat’ı vurduğu net olmasına rağmen, müfettişlere verilen emir doğrultusunda işlem yapılmadı. Yezid, kendi kumpaslarını paralele yıkmakla meşgulken, bölgede masum insanlar öldürülüyor. (2 Şubat 2015)

Reklamlar