Etiketler

, , , , ,

Fuat AvniErdoğan, TİB ve TUBİTAK’a yapılan operasyona özellikle çok önem veriyor. Kripto telefonlar imha edilecek. Kripto telefonların imha edilmesinin ve TİB’in gömülmesinin asıl ve tek nedeni yolsuzluklar değil. MİT içindeki ard niyetli ekip yıllardır, Yezid’in ve Fidan’ın talimatıyla Kandil’le görüşme yapıyor. Kandil’le yapılan yüz yüze görüşmeler istihbarat havuzuna akıyordu. TSK ve Emniyet de haberdar oluyordu.

Yezid’in Asker’e fark ettirmeden Kandil’le görüşme isteği, MİT’i harekete geçirdi. Kripto telefonlar Kandil’e gönderildi.

Yıllardır MİT, Asker’e ve diğer birimlere fark ettirmeden, Kandil’le kriptolu telefonlar üzerinden görüşme yapıyordu. TSK’nın yapacağı operasyonlar, MİT tarafından günler öncesinden kriptolu telefonlar üzerinden Kandil’e bildiriliyordu.

Almanya’nın ‘Yıllardır AKP’yi dinliyoruz’ açıklamasından sonra, Kandil’le yapılan görüşmeler sızar korkusu hakimdi.

Kriptolu telefonların ve bir çok kaydın imhasıyla ihanet örtülmeye çalışılıyor. Kandil’le yapılan bütün kayıtlar, Kandil tarafından zamanı geldiğinde kullanılmak üzere kaydedildi.

Kandil, geçen hafta gizlice Yezid’e ‘Kayıtları zamanı gelince yayınlarız’ mesajı gönderdi.

Yezid, TİB ve TUBİTAK’ı imha bile etse, Almanya ve Kandil’deki kayıtlar başına bela olacak. O yüzden çok korkuyor.(27 Ocak 2015)

Reklamlar