Etiketler

,

Ahmet Hakan– BİR: İstihbarat alanında o kadar beceriksizler ki… “Bu ülkede Bülent Arınç’ın bile bilmediğini Fuat Avni bilebiliyor” şeklinde bir algıyı dost-düşman herkesin zihnine yerleştirdiler.
*
– İKİ: Arama yok, baskın yok. Ama Zaman’a ve Samanyolu’na baskın yapıyorlarmış gibi girdiler. Böylece dünyaya “Türkiye’de gazeteler ve televizyonlar polis marifetiyle basılıyor” görüntüsü verdiler.
*
– ÜÇ: Davet etseler “hop” diye gelecek olan Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca’yı, gazete ve televizyona gidip aldılar. Böylece iki isme de mükemmel bir “şov” yapma fırsatı sundular.
*
– DÖRT: Operasyona giden polisler o kadar şaşkın, o kadar beceriksiz, o kadar iş bilmezdiler ki… Canlı yayında dört kat merdivenleri ağır ağır çıkarak farkında olmadan “bir mağduriyetin görsel malzemesini” sundular.
*
– BEŞ: “Dünyanın en tehlikeli örgütü” diye takdim ettikleri, yeryüzündeki tüm kötülükleri kendisine yükledikleri Cemaat’e yönelik en ses getiren operasyonun arkası o kadar boş ve zayıf ki… Herkesin aklına “Bu mu aylardır şeytanlaştırdığınız Cemaat’in en mühim suçu?” sorusunu getirdiler.
*
– ALTI: Baştan sona o kadar beceriksiz, o kadar ele yüze bulaştırılan bir operasyon yaptılar ki… Hükümet düşmanları “şu hükümeti basın özgürlüğü düşmanı olarak gösterelim” kararı alsalardı… Bundan daha iyisini yapamazlardı.
*
– YEDİ: İletişimi yönetemediler. Toplumu bilgilendiremediler. Operasyonu desteklemeye hazır olanlara bile doğru dürüst malzeme vermediler. Ve sonuçta Cemaat düşmanlarını bile yanlarına çekemediler.
*
– SEKİZ: 17 Aralık’ın yıldönümüne birkaç gün kala yaptıkları bu operasyonla 17 Aralık yolsuzluk gündemini değiştirmek istediler, ancak başaramadılar. Çünkü bu operasyon herkesin aklına sadece 17 Aralık’ı getirdi.

Bütün yönleriyle ‘Tahşiye ‘ meselesi

– NURCU bir grup varmış.
– Bunlara “Tahşiyeciler ” denirmiş.
– Bunlar iddiaya göre “silahlı mücadeleyi” falan savunur olmuşlar.
– Bir gün Fethullah Gülen vaazında bunlardan söz etmiş, Zaman gazetesi bunları haber yapmış, Samanyolu’nda yayınlanan “Tek Türkiye” adlı dizide bu grup hedef gösterilmiş.
– Ardından da polis harekete geçmiş, sahte deliller konmuş, savcı işlem yapmış, hâkim yargılamış…
– Ve “Tahşiyeciler” hiç hak etmedikleri halde bin türlü belaya maruz kalmışlar.
*
Şimdi hükümet diyor ki:

“Bu çok bir tehlikeli ağdır. Biz bu ağı oluşturanlardan hesap sormak için Ekrem Dumanlı’yı, Hidayet Karaca’yı falan içeri aldık.”
*
İyi de hükümet baba…

– Bu çok tehlikeli ağ, 2008’de tıkır tıkır işlerken sen ne yapıyordun?
– Bu ağı fark etmediysen… Sen nasıl memleket yönettin? Böyle yönetmek nerede görülmüş?
– Bu ağı fark edip de ses etmediysen… Sen de bu işin ortağı değil misin?
*
Ayrıca ey hükümet baba…

– “Tahşiyeciler” operasyonunun altında imzası bulunan dönemin emniyet genel müdürünü AK Parti’ye sen milletvekili yapmadın mı?
– “Tahşiyeciler” operasyonunun hemen ardından “El Kaide bağlantılı bir örgütü çökerttik” açıklaması yapan Muammer Güler, senin hükümetinin içişleri bakanı değil miydi?”

Ahmet Hakan Coşkun / Hürriyet

Reklamlar