Etiketler

, ,

Havuz 3 LüStar Medya Grubunun patronu Ethem Sancak, aynı günde AK Parti’ye yakın muhazakar medyanın üç önemli isminin tasfiyesini yaptı…

Mustafa Karaalioğlu, Mehmet Ocaktan ve Yusuf Ziya Cömert’in işten çıkarılma şekli perde arkasında çok başka sebepler olduğuna dair kuşkuları ateşledi.

Peki gerçekte ne oluyor?

AK Parti kendisini iktidara taşıyan mahallesinin çocuklarını tasfiye mi ediyor?
Bu işin çilesini çekenler artık yük olarak mı görülüyor?
Dahası…
Bu tasfiye sonradan AK Partili olanların eskileri yeme operasyonu mu?

İŞARET FİŞEĞİ OLAN YAZI

Bu soruları alenileştiren Yeni Şafak Gazetesi’nin müstear isimle yazan ve gerçek kimliği medyada büyük merak konusu olan ismi Ali Nur Kutlu oldu. Bugünkü yazısı işin renginin çok başka olduğunu gösteriyor.

Karaalioğlu, Cömert ve Ocaktan’ın tasfiyesi belli ki AK Parti’nin medyasında büyük bir huzursuzluğa sebep olmuş. Yazıdaki imalara bakılacak olursa da tasfiyelerden ‘sonradan olma’ AK Partili gazeteciler sorumlu tutuluyor. İtiraf, af ve ‘uyarı‘ ile dolu olan yazı muhafazakar medyada elden ele geziyor.

İşte ‘muhafazakar çocuklar rahatsız‘ kıvamındaki yazıdan bölümler;

KEŞKE PARAYLA, MAKAMLA SINANMASAYDIK!

“Biz fakirken çektik çilesini bu davanın, fakirken aşık olduk bu davaya, fakirken dayak yedik nezarethanelerde. Çocuklarımızı fakirken doğurduk.

Sonraları çetin imtihanlardan geçtik. Keşke işkenceyle, dayakla, açıkla imtihan olsaydık. Hiç bilmediğimiz yerden hesaba çekildik, parada, makamdan, mevkiden…

DAVANIN ÇOCUKLARI GÜNAHA BATTI

Bu davanın çocukları imtihanları kaybetti, günahlara battı, gaflete daldı amaaffeden, bağışlayan, merhamet eden bir Allah’a inandı, onun yolundan vazgeçmedi. Af diledi, gözyaşı döktü, tövbeler etti.

AFFEDİN!

Bu davanın çocukları düşse de, tökezlese de, sürünse de bu dava için ağlamaya, bu dava için dertlenmeye devam etti. Bu çocuklar ümmetin evlatlarıdır.

Bu çocukları ne kadar hatalı olursa olsun, zerre kadar davaya katkısı olmayan,çıkarlarından başka bir şey düşünmeyen insanlara kurban edemeyiz.

Davanın çocuklarını haksız yere siyasete, çıkar ilişkilerine, kişisel kavgalara kurbanedemeyiz.

Eğer davanın çocuklarını haksız yere kurban verirseniz, bugüne kadar verdiğimiz kavganın, ödediğimiz bedellerin, çektiğimiz çilenin ne anlamı kalır?

Biz siyaseti ve ticareti bir büyük dava için, Büyük Türkiye hayali için, ümmetin birliği için yapanlardanız.

Davanızın çocuklarını siyaset ve ticarete kurban ederseniz Allah rahmetini keser.

KARAALİOĞLU, MEHMET OCAKTAN VE
YUSUF ZİYA CÖMERT’TEN ORTAK AÇIKLAMA

Star ve Akşam Gazetesi’nde “yeniden yapılanma” gerekçesiyle 2 gün önce görevlerinden alınan Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, haklarında çıkan haberlere ve sosyal medyadaki “iftira kampanyasına” ilişkin ortak açıklama yaptı.Karaalioğlu, Cömert ve Ocaktan, “bazı gazetelerde yayınlanan haberler ve sosyal medyada haklarında başlatılan “iftira kampanyasına” karşı bir açıklama yapma ihtiyacı duyduklarını belirtti.

Ortak açıklama şöyle:

“Çalıştığımız kurumlarla yollarımızın ayrılma sebebi, meslek içerisinde her zaman yaşanan ve yaşanabilecek olağan bir süreçtir. Üzerinde spekülasyonlar yapmak iyi niyetle bağdaşmamaktadır.

Ancak bu olayın ardından medya tarihinde bir benzerine rastlanmayan, ağır, mesnetsiz ve tamamen itibarsızlaştırmaya yönelik bir saldırının hedefi olduğumuz görülmektedir.

HAKSIZ KAZANÇ İDDİASI

Kurumlardaki görevlerimiz sırasında bazı haksız kazançlar edinildiğine veya başka surette şahsi fayda elde teminine dair iddiaların tümü yalan ve iftiradır. Haberde sıralanan iddiaların hiçbiri, hiçbir şekilde vuku bulmamıştır. Bununla birlikte, hiçbirimizin ne bugün ne de geçmişte iddia edildiği gibi milyonluk sözleşmeleri olmamıştır. Mesleğe başlarken imzaladığımız sarı basın kartı sözleşmesi dışında tek bir mukavelemiz de bulunmamaktadır. İddiaların tamamı gerçeklerle bağdaşmadığı gibi akıl ve mantık dışıdır.”

Reklamlar