Etiketler

, , , , ,

efkan-ala1Başbakanlık personeli olduğunu belirten meçhul bir kişi, yaşadıkları hukuksuzlukları, sahte delil üretme çabalarını bir ihbar mektubuyla anlattı.

Başbakanlık personeli olduğunu belirterek ismini gizli tutan bir kişi, medyaya itiraf mektubu göndererek karşılaştığı hukuksuz uygulamaları ve sahte delil üretme çabalarını anlattı. 1 aydan fazla bir süredir bu mektubu yazıp, yazmamak konusunda tereddüt taşıdığını söyleyen meçhul isim, “içim kan ağlıyor, benim de ayağımı kaydıracaklar” diye belirterek, Başbakanlık personeli arasından seçilen özel Psikolojik Harekât ekibi içerisinde yer aldığını, sahte delil üretmeleri için baskı yapıldığını, TİB’de sahte dinleme listeleri oluşturularak müfettişler aracılığıyla savcılığa gönderildiğini iddia etti. “Hukuksuzlukları paylaşarak bir nebze olsun af dilemek istiyorum diyen” meçhul kişi, TİB tarafından dinleme listesine eklenen isimlerin neden, hangi amaçlı konulduğunu açıkladı.

İŞTE O MEKTUBUN TAMAMI

Ben 17 Aralık operasyonuyla başlayan süreçte Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan her türlü haksızlığa karşı koymak amacıyla Başbakanlık personeli arasından seçilen özel Psikolojik Harekât (PH) ekibin içinde yer alıyorum.

Başbakanımızın danışmanı Mustafa Varank tarafından oluşturulan özel ekibe, Başbakanımızı savunacak argümanlar geliştirme, halk nezdinde masum/mağdur algısı oluşturma, PDY hakkında yasadışı örgüt damgasının vurulmasını ve yargılanmalarını sağlama görevleri tevdi edildi.

Bunları başardığımız takdirde hepimize yüksek makamlara getirileceğimize ve ayrıca özel olarak taltif edileceğimize yönelik sözler verildi.

“SAHTE DELİL ÜRETMEMİZ İÇİN BASKI YAPILDI”

Bu motivasyon ve verilen sözlerinde umuduyla, büyük bir heyecan ve arzu ile çalışmaya başladık.
Tüm gayretlerimize ve olayın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen ortaya somut bir şey koyamayınca, bize zimmetlenen halk nezdinde masum/mağdur bir Başbakan algısı oluşturmak görevini yapamamakla, PDY hakkında toplum nezdinde itibarsızlaştıracak etkili bir algı kampanyası oluşturamamakla suçlanmaya ve sahte delil üretmemiz yönünde ciddi baskı görmeye başladık.

“HAKARETE, AŞAĞILANMAYA MARUZ KALDIM”

Başarısızlıkla birlikte ekibin havası da iyice bozulmaya başladı. Arkadaşlar, etkili yerlere genel müdür, başkan, daire başkanı atamaları yapıldıkça, “bize ne zaman sıra gelecek?” diye homurdanmaya başladılar. Herkes birbirini rakip olarak görmeye başladı. Bir gün yandaki odada ekipteki bir arkadaşın Başbakan danışmanı büyüklerimizden birine beni kötülerken, hakkımda akıl almaz şeyler söylerken duydum. Arkadaş yeni yapılacak bir atama için beni kendine rakip görüyordu ve ayağımı kaydırmaya çalışıyordu. Duyduklarıma inanamadım. Ama beni asıl yıkan, o arkadaşın bir hafta sonra çok önemli yere genel müdür yapılmasıydı. Bu nasıl olabilirdi? Biz ne yapıyorduk? Dava düşüncesi, ülke menfaatleri neredeydi? İşte bu vakitten sonra iyice yıkıldım. Bu durumu düzeltmek için çok gayret ettim. Bu işi yapacaksak koltuk sevdasıyla değil, ülkemiz için, partimiz için yapmalıydık. Sahte delil üretme, birilerine iftira atma gibi yollarla değil, meşru çizgide yapmalıydık ne yapacaksak. 28 Şubat’ta başımıza gelenleri şimdi başkalarına yaşatıyorduk. Ne var ki tüm bunlar fayda etmedi. Aksine hakarete maruz kaldım, aşağılandım, beceriksiz biri olarak görüldüm. Artık son çare olarak bu hukuksuzlukları, girilen yanlış yolu kamuoyuyla paylaşmak kalmıştı geriye.

“İÇİM KAN AĞLIYOR”

Artık ekipte kimsenin kimseye güveni kalmadı. Nasıl güveni kalsın ki, insan yanlış iş yapmaya başlayıp bunu yine yanlışlarla telafi etmeye çalışınca iyice batıyor. Bir süre sonra ise sadece kendini kurtarmayı düşünür hale geliyor. Dürüst olduğuna inandığım hatta imrendiğim bazı arkadaşlarımın şu anki hallerini gördükçe içim kan ağlıyor.

Bu mektubu yazmaya karar vermemde, görev verenler tarafından aşağılanmam, verilen sözlerin yerine getirilmemesi, açıkça sahte delil oluşturarak suç işlememizin istenmesi ve bu tip görev verilen başka bazı kamu görevlilerinin de cesaret ederek yapılan gayri kanuni durumu ihbar etmesi etkili oldu.

“1 AYDAN FAZLA MEKTUBU YAZIP, YAZMAMAYI DÜŞÜNÜYORUM”

Bu mektubu yazıp yazmamayı bir ayı aşkın bir süredir düşünüyorum. İçimde gelgitler yaşayıp durdum. Tüm bu hukuksuz çalışmalara artık bir son verilir diye bekledim. Soma’da yaşanan hadiseyle birlikte bu konularda bir miktar yumuşama olmuştu, umutlandım. Ama mübarek Cuma günü sabahında Sabah gazetesinin ilk sayfasında TİB’le ilgili gördüğüm haberden sonra anladım ki planlanan şeylerden vazgeçilmemiş. Hâlbuki TİB’de iş başına gelen Cemalettin Çelik ve ekibinin sahte delil üretme çalışmalarının bir TİB çalışanı tarafından ihbar edilmesi sonrasında bu plan askıya alınmıştı. İşin gerçek yüzü anlaşılınca bu işten vazgeçildi diye düşünmüş ve rahatlamıştım. Rahatlamıştım, çünkü benim de hazırlık safhasında görev aldığım bir komplo ile çok sayıda masum devlet memurunun hakkına girilmeyecekti artık. Ama Sabah’ta çıkan haber gösteriyor ki bundan vazgeçilmemiş. Haberi yapanlar hazırladıkları listeyi vermekten çekinmişler galiba. İşte ben TİB merkezli olarak tezgâhladığımız bu planının tüm perde arkasını ve hazırladığımız tüm listeyi korkmadan paylaşıyorum.

“HUKUKSUZLUKLARI PAYLAŞARAK BİR NEBZE OLSUN AF DİLEMEK İSTİYORUM”

En başta Allah’tan, sonra vicdanımdan, ailemden ve toplumdan af diliyor, maalesef benimde payım olan bazı hukuksuzlukları paylaşarak bir nebze de olsa kendimi affettirmek istiyorum. Şahit olduğum ve bizzat içinde bulunduğum çalışmaları sizlerle de paylaşıyorum.

1-Çalışmaya başladıktan sonra, bize ve bizle koordineli çalışan başka birkaç ekibe 5-6 aydır Türkiye’nin dört bir yanından çok sayıda devlet memurunu PDY mensubu olmakla suçlayan ihbar mektubu ve mailler geldi. Bu ihbarları ciddi biçimde tetkik ettiğimizde, bunların birçoğunun altının boş olduğunu, birbirlerini sevmeyen insanların ayak kaydırma amaçlı yazdıklarını anladık. Fakat biz bunlardan PDY mensubu olduğunu düşündüğümüz kişilerle ilgili olanları aslı var gibi işleme konmasını sağladık.

2-İhbar mektupları ile gerekli algı oluşturulamayınca haberlerin kaynağı olarak cemaatten kopmuş Kemalettin Özdemir, Ahmet Keleş ve Latif Erdoğan gibi isimlere sarılmak zorunda kaldık. Onların 10-15 sene öncesine dair cemaat yapısıyla ilgili bilgilerini güncelleyip, üzerine senaryo yazıp bizim basına servis ettik.

“YENİ PLANI ANLATACAĞIM”

3-Bizim ekip, tüm bakanlıklardaki diğer ekiplerle sürekli temas halindedir. Bakanlıklarda olan bitenleri anlık olarak takip ederiz. Bizim ekibin en yakın çalıştığı kurum TİB’dir. TİB, son zamanlarda üzerinden delil oluşturma noktasında en önemli kurum haline geldi. TİB başkanı bizim ekiple veya ekibin kıdemlileriyle çok sık görüşür. Son iki aydır birçok gazetede, birçok insanın dinlendiği ve bunların belli yerlere servis edildiği haberlerinin kaynağı da TİB başkanıdır. Selam-Tevhid örgütü soruşturmasının deşifre edilmesi ve bazı doğru dinleme kayıtlarına pekçok meşhur ismi ya da başka dosyalarda adı geçen isimleri katarak basına verme işi TİB Başkanı Cemalettin Çelik’in ilk ve şu ana kadarki en başarılı işiydi. Burada sizlere Sabah gazetesine kısmen yansıyan yeni planı tüm ayrıntılarıyla anlatacağım:

“ALGI OPERASYONU YAPMAYA KARAR VERİLDİ”

Çok kişinin dinlendiği konusunun kamuoyunda tuttuğunu düşünen TİB başkanının teklifi ile, Türkiye’de akla gelen tüm grupların akla gelen öndeki isimleri dinlenmiş, listeleri silinmiş fakat yeni ekip tarafında kurtarılmış gibi yapılarak ciddi bir kamuoyunun PDY aleyhine dönmesini sağlayacak bir algı operasyonuna karar verildi. Bunu nasıl yapacaklarını da öğrenince kendi kendime, “neden bu hale düştük?” dedim. Bazı arkadaşlarımız ise mal bulmuş mağribi gibi konunun üzerine atladılar. Senelerdir beraber çalıştığımız arkadaşlarımı tanıyamaz oldum. TİB başkanının değirmenine su taşımaya başladılar. “Listede falanlar da olsa süper olur” diyerek, TİB başkanına yüzlerce isim verildi. Güya masum ve canımızdan çok sevdiğimiz bir lideri savunmak ve halka anlatmak için yola çıkmıştık, şu an geldiğimiz nokta masum insanların hayatlarını karartacak sahte deliller üretmek. Bu nasıl bir iştir, yaşamayan asla bilemez.
Bizim ekip sürekli listelere eklenecek isimleri belirlerken, bir ay önce (22.04.2014 tarihinde) internet sitelerinde yaptığımız işi anlatan bir ihbar maili yer aldı. O gün bize bayağı sıkıntı yaşattılar. Nasıl olur da böyle bir şey sızardı. Hâlbuki maili yazan TİB’de çalışıyorum diyordu ama artık kimsenin kimseye güveni kalmadığından bizim ekip de ciddi sarsıntı geçirdi. Tüm hazırlıklar tamamlanmak üzereyken hatta gazete manşetleri dahi hazırken ortaya çıkın bu ihbar mektubu plan değişikliğine ve ertelemeye neden oldu.

“2 BİN KİŞİLİK LİSTE 700 – 800’E DÜŞÜRÜLDÜ”

Algı operasyonu için dinlendiği iddia edilecek isim listesi 2000 IMEI iken, bir müddet sonra, hem dikkatleri buraya toplamak, hem ilerde ispatını yapamayız, hem de ne olur ne olmaz diye 700-800 civarı bir sayıya düşürülmesine ve bunların servis edilmesine karar verildi. Elimizde patlayabilecek konuda ben ve birkaç arkadaş karşı çıkmamıza rağmen, Başbakanın çok sıkıştırdığı, hatta “Ben meydanlara bas bas bağırdım, siz hala bir delil bulmadınız” diye danışmanına bağırdığı için geri dönüşü olmadığı söylendi.

Bu listeyi yayınlayarak toplumun tüm kesimleri, cemaate düşman hale getirilmek isteniyor. En azından tam inanmayanların akıllarına ciddi şüpheler düşürülmek isteniyor. Aşağıda ekip olarak çalıştığımız konu başlıklarını okuyunca siz de bana hak vereceksiniz.

“LİSTEYE EKLENEN İSİMLER”

Peyderpey listeye eklediğimiz isimler ve aramızda görüştüğümüz bu isimlerin eklenme gerekçeleri hatırladığım kadarıyla şöyle:

1-17/25 Aralık’ta yapılanın bir darbe girişimi olduğu algısını pekiştirmek için listenin başına Başbakanımızın oğlu Bilal Erdoğan eklendi.

2-Son dönemde dolaylı da olsa açıklamaları camia lehinde değerlendirilen siyasilerin bu desteğini ortadan kaldırmak amacıyla CHP den Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi, Deniz Baykal, İsa Gök, Muharrem İnce, Mustafa Sarıgül, Faruk Loğoğlu, Gürsel Tekin bulunuyor. Kılıçdaroğlu’nun kendisi değil de eşi özellikle listeye kondu. Mahremine girilmiş olacaktı. Kılıçdaroğlu’nun eşi listeye eklenirken “Görsün bakalım pis Alevi, seçimde cemaatin kucağına oturmak nasılmış? Ortaklık yaptığı örgütün onu da dinlediği duyulunca partidekilerin yüzüne nasıl bakacak bakalım…” dendiğini hala çok iyi hatırlıyorum. Amaç, Kılıçdaroğlu’nu zorda bırakmak, cemaatle CHP’nin bundan sonra ortak bir iş yapmasını engellemekti. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Başbakanımıza karşı oluşabilecek bir koalisyona engel olunmak isteniyordu.

3- MHP’den özellikle hükümeti oldukça sıkıştıran ve zora sokan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM Başkanvekili Meral Akşener (cumhurbaşkanlığı adaylığı ihtimali de düşünülerek özellikle eklendi) ve birçok siyasetçinin ismi ile Koray Aydın ve Ümit Özdağ gibi ülkücü camianın önde gelen isimleri listeye eklendi.

4-Sonbaharda yapılacak HSYK üye seçiminde PDY’ye karşı ittifakı sağlamak amacıyla, Emine Ülker Tarhan eklendi.

5-Özellikle yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olma ihtimali olan Meral Akşener hedef alındı. Onun ismi de eklenerek “bak seni de dinliyorlar” denilecek. Bu aynı zamanda MHP ile camia arasını açmak için bulunmaz bir fırsat.

6-AK Parti içinde olup da, cemaatle savaşta Başbakan ve yakın çevresinin fikrini paylaşmayan ve çıkıp da PDY aleyhinde hiç konuşmayan, açıklama yapmayan partililere çok kızgın. Bunların başında Hayati Yazıcı geliyor. Bununla “sen cemaat aleyhine açıklama yapmıyorsun ama cemaat bak seni nasıl dinliyor” denmek isteniyor.

7-İstifa eden milletvekillerini pişmanlığa sevketmek için Başbakan’ın en çok öfkelendiği İdris Naim Şahin eklendi.

8-Efkan Ala, İsmet Yılmaz, Taner Yıldız, Ömer Dinçer, Recep Akdağ, Muammer Güler gibi yeni ve eski bakanlar listeye konarak AK parti genelinde paralel yapı düşmanlığının pekiştirilmesi amaçlandı.

9-Özellikle Gezi olayları sonrası AK Parti’ye karşı oluşan karşıtlığı azaltmak için, “cemaat sizi de dinlemiş” demek için Yılmaz Erdoğan gibi sanatçılar listeye eklendi.

10-Ağustos’taki yapılacak YAŞ’ta malzeme yapmak ve TSK’da yapılması planlanan PDY temizliğinde de kullanmak için, Genelkurmay’ın kurumsal bazı telefonları ile çok sayıda komutanın ismi listeye kondu. Başbakan’ın, Askerin son dönemdeki sessiz demokratik duruşundan rahatsız olduğunu belirten danışmanlar ve bu listenin askeri kendi taraflarına çekeceğine inanıyorlar. Asker listesi özellikle geniş tutuldu, böylece tüm kuvvet komutanlıklarında cemaat düşmanlığının artacağı düşünüldü.

11-Anayasa Mahkemesi Başkanı ile üyelerinin süreçte önemli rol oynaması ve tarafsız duruş sergilemesi nedeniyle listeye eklenerek PDY aleyhine dönmeleri hedeflendi. Başbakanımız meydanlarda AYM üyeleri de dinleniyor derken listeye AYM üyelerinin de eklendiğini bilerek konuşuyordu.

12- Cuma hutbelerinin hükümet yanlısı siyasi içeriğinden dolayı cemaat medyasında Diyanet’e yönelik çok eleştiri yapıldı. Bu yüzden Mehmet Görmez ismi de listede var. Mehmet Görmez üzerinden tüm diyanet camiasının paralel yapıya karşı öfkesi pekiştirilmiş olacak.

13-Erdal Şafak, Okan Müderrisoğlu, Yener Dönmez, Sedat Ergin, Emin Çölaşan gibi çok farklı görüşlerdeki gazetelerden gazeteciler seçildi. Dinlenme her gazetecinin en hassas damarıdır. Bu sayede tüm medyada paralel yapı tepkisi zirveye taşınacaktı.

14-Böcek soruşturmasını yürüten başmüfettiş Mehmet Emin Baysa’nın listede olmasının apayrı bir önemi var. Bu soruşturmada çok uğraşılmasına rağmen konu cemaatle ilişkilendirilemedi. Başbakanımız bu konuyu çok sıkı takip ediyor. Konuyu soruşturan müfettişler bu işten dolayı defalarca azar işittiler, psikolojileri bozulmaya başladı… Ekipteki arkadaşlar, Baysa ismini listeye koyarak böcek konusu ile cemaat arasındaki bağı sağlamayı amaçladılar.

15- Listedeki diğer isimlerden bazıları ise Sabri Uzun, Hanefi Avcı, Emin Arslan, Hamdi Topçu, İbrahim Şahin, Naci Ağbal, Hüseyin Avni Mutlu, Hüseyin Çapkın, Erdoğan Demirören, Remzi Gür, Ethem Sancak, Remzi Fındıklı, Turan Çolakkadı, Hadi Salihoğlu, Osman Güneş, Celalettin Lekesiz gibi isimlerdir. Hepsinin listeye konmasının ayrı bir hikâyesi var. Daha nice isimler. Hepsini anlatmaya takatim yok…

16- Cemaati kendi içerisinde bölmek için her kesimden isimler ile daha önce cemaatten ayrılmış olan Kemalettin Özdemir gibi isimlerde listede yer alıyor. Cemaatte son dönemde bazı sorunlar yaşayan isimler de listeye dâhil edilerek cemaat içinde ayrılığa yol açmak amaçlanıyordu. “bakın, cemaat kendi içindekileri bile dinliyor” algısı oluşturulup cemaat üyeleri üzerinde de korku oluşturmak hedefleniyordu.

“TİB ÇATISINDAKİ ÇANAK, TÜRK TELEKOM’A AİT ÇIKTI”

PDY’nin casuslukla suçlanabilmesi için listede yer alan isimlerin seslerinin yurtdışına servis edilmiş algısı oluşturmanın önemli olduğu kanaatine TİB başkanı vasıtasıyla, TİB’in çatısındaki çanakla kayıtları yurtdışına kaçırmışlar haberlerini yaptırdık. Ancak anten işinin aslının olmadığı, TİB’in çatısındakinin Türk Telekom’a ait radyolink denen bir cihaz olduğu, bunun da 10 km öteye bile veri gönderemediği öğrenilince PH ekibi ciddi sıkıntı yaşadı.
TİB ile ilgili planlan diğer bir plan ise, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tehlikeye girdiğini görüldüğünden, bu süreçte kendilerinden olsun, rakiplerinden olsun sıkıntı çıkarabileceklerin de listesini TİB başkanına verdiler. Biz sana söylediğimiz zaman bunları da sistemin başka bir yerinde geçmişten kalmış gibi bul dediler.

Bu süreçte Başbakanlık Teftiş heyeti de TİB’e özellikle gönderildi. Basında çıkan düzmece haberler işin bahanesi oldu. Buldum denen her şey, müfettişlere servis ediliyor, onlara hızlıca rapor yazdırtılıp olay savcılığa paslanıyor. Başbakanlık Teftiş’ten Yüksel Yılmaz ve Osman Bolat oraya özellikle kondu. Onlar da kullanılıyorlar bu süreçte, sahte delillerin savcılığa intikalinde postacılık yaptırılıyor onlara. Hiçbir konuda riske girmek istemeyen TİB başkanı Cemalettin Çelik, müfettişleri de bu amaçla kullanıyor. Süreç tersine dönerse sorumluluğu müfettişlere yıkacak, kendisi sıyrılacak aradan.

“BENİM DE AYAĞIMI KAYDIRACAKLAR”

Daha yazacak çok şey var ama bunlar olup biteni anlamak için yeter sanırım. Kandırılan halkımıza da bir nebze olsun doğruları iletmek istedim. Bir gün yapılanlardan dolayı ahirette hesap verirken beni kurtaracak bir şey olsun diye bu mektubu kaleme aldım. Ama en önemlisi bizim yola beraber çıktığımız arkadaşlarımızın ve bu süreci yönlendiren bir kadronun niyetlerinin çok farklı olduğunu gördüm. Anladım ki çok geçmeden bunlar benim de ayağımı kaydıracak. Ben dünyada da ahirette de bunlarla beraber anılmak istemiyorum.

NOT: Aşağıda bizim ekibin hazırlayıp TİB’e gönderdiği listenin benim bilgisayarımda kaydettiğim son hali bulunmaktadır. Bunun üzerinde bazı değişiklikler yapılmış olabilir. Ama TİB’de eski tarihli gibi gösterilip sisteme sokulan listenin genel çerçevesi budur. Sanırım yarın öbür gün hükümet yanlısı basında bir bir çıkarılacak liste ile bunun yüzde 90’ı örtüşecektir.

NOT: Başbakanlık’tan TİB’e Giden Liste- Bendeki Son Hali

AD SOYAD – TELEFON NO 
ABDULHALIK YILDIZ 505 34866..
ABDULKADIR ILHAN 505 22125..
ABDULLAH CETIN 505 78957..
ABDULLAH EJDER 505 36602..
ABDULLAH KAYA 505 45800.. 
ABDULLAH YAMAN 505 21754.. 
ABDURRAHIM DINCER 505 53461.. 
ABDURRAHMAN AKDEMIR 505 59267.. 
ABDURRAHMAN ÇÜMANGİN 554 54704.. 
ABDURRAHMAN FAHİR ALKIM 506 59466.. 
ABUBEKIR SIFIL 553 23571..
AÇELYA ÖZER 539 81200..
ADEM ARSLAN 505 21860.. 
ADEM DERIN 506 70762..
ADEM TAŞ 541 95345..
AHMET ALTINAY 554 98880.. 
AHMET ALTIPARMAK 505 46690.. 
AHMET ER 505 54094..
AHMET FAKIRULLAHOGLU 505 66708.. 
AHMET HAMDI UNLU 505 51065..
AHMET HAMDİ ÜNLÜ 555 6720.. 
AHMET HUSREV ULUSOY 505 78802.. 
AHMET ILHAN GULER 505 54318..
AHMET KİRİŞ 505 21115..
AHMET OZCAN 506 5345..
AHMET SAIT YAYLA 505 71301..
AHMET SAİT YAYLA 507 4890..
AHMET SARICAN 505 35130..
AHMET TAMER 532 25627..
AHMET TANKAL 507 86834..
AHMET YASAR ERCAN 533 65179..
AKGUL OREN 505 5864..
AKGUL OREN 505 9575..
AKIN KAYIKCI 530 22447..
ALAEDDIN GULER 505 46629..
ALİ AKGONULLU 505 50603..
ALİ ALKAN 505 3672..
ALİ AVSAR 505 35638..
ALİ DOGAN ULUDAG 505 21033..
ALİ IYIOGLU 534 57299.. 
ALİ KOYUNCU 554 75002..
ALİ LAPANTA 505 75933..
ALİ OZASLAN 532 77679..
ALİ SAKIN 544 59640..
ALİ SELMAN ERKUS 505 4192..
ALİ SERIN 555 84926..
ALİ NAR 507 23589..
ALİ OZKARA 505 74665..
ALİ PARLAK 505 56538..
ALİ SÖNMEZ 505 43260..
ALPAY UNEY 533 73304..
ALPER KORKMAZ 505 50233..
ALPTEKIN KIRIK 553 51729..
ARIF CETIN 505 34797..
ARİF KOYUNCU 506 90429..
ARSLAN ATES 505 22938..
ARSLAN OZUYGUR 545 42333..
ASLI ASAL 505 6391..
ATILA GUNGOR 554 8539..
ATILLA CUNEYT CICEK 506 8101..
ATILLA GULAN 555 6335..
ATILLA GULAN 555 66100..
ATILLA TOROS 505 67925..
AYCA CANLI 505 77605..
AYDA SANCAKLI 506 4013..
AYDIN DEMİR 505 35668..
AYDIN KOYUNCU 533 48797..
AYDIN NEZİH DOĞAN 505 4669..
AYDIN ŞİRİN 542 2440.. 
AYHAN KARAGEDIK 505 80607..
AYKUT TANRIVERDI 505 23494..
AYKUT TANRIVERDİ 505 23494..
AYLA GÜVEN 505 36750..
AYNUR ALTINOZ 553 3962.. 
AYSE AYTEN GULLUOGLU 505 36754..
AYSE AYTUGAN 506 3274..
AYSE CANBULAT 505 6175..
AYSE CANBULAT 505 61756..
AYSE INCE OZDEN 506 2515..
AYSE TERZI 554 7816..
AYSE YILMAZ 531 71010..
AYSEGUL ATALAY 505 36774..
AYSEL KAYA 505 6153..
AYSEN ETE 505 45861..
AYSUN TUNCAY 507 83402..
AYTEKIN SAHIN 505 31411..
AYTEN KILIC 505 93455..
AZİME BAYRAM 505 29110..
BAHRI AVCI 505 35317..
BAHRIYE BALABAN 505 80064..
BANU KARA 505 74171.. 
BARIS GULEROGLU 541 64720..
BARIŞ ÇAĞLAR 545 55165..
BARIŞ KARAASLAN 507 94314..
BATUHAN ÖZGÜVEN 537 51861..
BAYRAM ASLAN 532 34812..
BAYRAM OZBEK 505 54410..
BAYRAM YILDIRIM 553 3486..
BEDIHA COMERT 555 73541..
BEDRETTİN KOTUK 542 5343..
BEDRI DURSUN 505 34944..
BEDRI DURSUN 505 34944..
BEDRI DURSUN 505 34944.. 
BEDRI YALCIN 532 41138..
BEKIR GOKHAN GOZEN 506 80129.. 
BEKIR UZUN 532 33829..
BERNA ZEYNEP KARA 530 32748..
BERRAK YILMAZ 505 21511.. 
BERRİN TEMİR 542 39682..
BEYHAN ALTINAY 505 82631..
BEYHAN ALTINAY 505 82631..
BILGIN BASARAN 505 21481..
BIRGUL PIRSELIMOGLU 505 48779..
BIRSAN GOKTAS 507 52924.. 
BİLAL YILDIZ 507 23435..
BUKET KARAOSMANOĞLU 551 42647..
BULENT ATA 553 39212..
BULENT AYTAC 532 29124..
BULENT SARIGUL 507 52086.. 
BULENT TATKAN 505 74729..
BULENT TATKAN 505 74729..
BUNYAMIN POLAT 507 92454.. 
BURAK TİREN 507 85506..
BURHAN ÜSTÜN 505 36727..
CAGRI SANVER 507 94390..
CAMAL BAS 507 75312..
CANAN AKTAS 554 20269..
CANEL RUZGAR 505 29583..
CANTURK TASDEMIR 5343 2641..
CEBRAIL CEM ALICI 505 23891..
CELAL BOZKURT 505 22026..
CELAL BOZKURT 542 53796..
CELAL KILIÇDAROĞLU 538 24991..
CELAL MÜMTAZ AKINCI 532 46686..
CELAL YILMAZ 505 21592..
CELAL YILMAZ 505 34580..
CELAL YILMAZ 530 40341..
CEM ER 505 47529..
CEM ILKAY SARIMSAKCI 553 31738.. 
CEM ZAFER 507 43746..
CEMALETTIN AKACAK 553 24953..
CEMALETTIN KARAKUTUK 533 37174.. 
CEMİL TONBUL 501 96161..
CEMİL TONBUL 507 95923..
CENGIZ ERTEN 505 48290..
CENGIZ HALUK INCE 505 23087..
CENGIZ HALUK INCE 505 23087..
CEYDA KOCAK 507 25893..
CEYLAN CEVIZ 505 29460..
CIHANGIR ULUSOY 505 22929..
COSKUN KILIÇ 507 9481..
ÇAĞLAR ELGÜL 505 29933..
DAMLA BARDAK 505 57594.. 
DAVUT SAHIN 506 99147..
DAVUT TEK 532 48463..
DENIZ MENLIK 505 38327.. 
DERYA SEN 505 48361..
DILEK ALTINGOZ CEBI 507 92418.. 
DILEK GOLGELI 532 33305..
DILSAT YUCEBAS 505 25527.. 
DINDAR OZDEMIR 542 26579.. 
DOGAN DOVER 507 92474..
DOGAN ERCAN 506 50081.. 
DURMUS ALİ OZSEN 545 44160.. 
EBRU SARACOGLU 506 47431..
EFKAN ALA 506 70223..
EKİN AÇIKGÖZ 507 46973 
EKREM ERTUGRUL 505 36733.. 
ELIF DEMIR 553 39739..
EMEL SENYOL 532 34271.. 
EMEL SIVAS 554 938607..
EMINE AYDIN 505 56704.. 
EMINE KARTAL 505 91022.. 
EMİN ARSLAN 505 54006.. 
EMİN ZARARSIZ 506 39708.. 
EMİNE KAYA 539 85030..
EMİNE ÜLKER TARHAN 505 56687.. 
EMİNE ÜLKER TARHAN 506 33399.. 
EMRE KÜÇÜKBAŞOL 507 77961..
EMRE ÖZDEMİR 505 24698..
EMRE ÖZDEMİR 532 26240.. 
EMRE YALCIN 544 23319..
ENDER ANAKLI 555 21887.. 
ENDER ARAKLI 555 32140.. 
ENDER GENC 546 22118..
ERAY DOGAN 505 31124.. 
ERCAN KOCAKOC 539 98152.. 
ERCAN TOPACA 505 46623…
ERCUMENT GULER 507 20313.. 
ERDAL ŞAFAK 533 96633..
ERDEM KADIOĞLU 532 32803.. 
ERDOGAN DEMIROREN 532 32220.. 
ERDOĞAN AKTAŞ 532 51352..
ERDOĞAN DEMİRÖREN 555 46666.. 
ERDOĞAN GÜR 532 68434..
ERGUN ÇELİK 505 64129..
ERGUN DILER 532 30889.. 
ERHAN OZALP 532 30472.. 
ERHAN SAKALLI 505 30232.. 
ERHAN UZUN 506 39199..
ERHAN UZUN 553 40587.. 
ERKAN CANPOLAT 505 67243.. 
ERKAN CATIKOGLU 553 35236.. 
ERKAN CENGIZ 505 55281.. 
ERMAN ÇAMLIDERE 506 66900.. 
EROL COSKUN 533 62283..
ERSOY ONUR SOLAKOGLU 539 37393.. 
ERTUGRUL OZAN ODABAS 505 86316..
ESAT ISIK 505 31873..
ESAT ISIK 533 57127.. 
ESEN CELIK 505 50793.. 
ESİN FİLİZ 507 41404..
ESRA BEKEN 534 76790.. 
ESRA KARAKOÇ 553 48319.. 
ETEM ORTAC 505 68757.. 
ETHEM SANCAK 532 35470.. 
EVREN ALTAY 505 36833..
EYUP SARICALAR 505 22146..
EYUP SEKER 505 74557.. 
EYUP SEKER 505 74557.. 
EYUP SEKER 505 74557.. 
FAHRETTIN EVRANOS 505 94389.. 
FAHRETTIN OZDEMIRCI 532 45668.. 
FAHRETTIN USTUN 505 77748… 
FAHRI AKCIN 505 36754.. 
FATIH KILINC 505 23406.. 
FATIH MERCAN 555 64874.. 
FATIH POLAT 505 47610.. 
FATIH SULEYMAN OZDEMIR 539 51982.. 
FATIH UNAL 536 70672.. 
FATIH UYGUR 542 59023.. 
FATİH GÜLEÇ 541 88225.. 
FATMA GÖKSEN BATI 505 35362.. 
FATMA ISLEYEN 505 83389.. 
FATMA NUR OLMEZ 507 97198… 
FATMA SULTAN AKARCA 554 93571.. 
FATMA SURAN 507 91705.. 
FATMA TIG 553 34651.. 
FAZILET DEMET GERMENLI 507 76294.. 
FEHMI ATAMAN 505 21620.. 
FEHMİ ATAMAN 534 73208.. 
FERDI KORKMAZ 505 56459.. 
FERDİ KORKMAZ 551 71353.. 
FERDİ KORKMAZ 551 71353.. 
FERHAN KUSCAN 505 26073..
FERHAT KURAN 505 54644.. 
FERIDE EMEL KABASAKAL 505 36723.. 
FERUDUN AYDIN 505 36759.. 
FIGEN KOSE 505 66041.. 
FIKRET DEMIR 505 54919.. 
FIKRET KAHRAMAN 505 25627.. 
FIKRET KAHRAMAN 507 91746.. 
FIKRET SALMANER 505 21511.. 
FILIZ SERTTAS 505 62338.. 
FILIZ SERTTAS 505 62338.. 
FUSUN SERIM 554 79294.. 
GOKCE YAGCI 531 79346.. 
GOKHAN BUYUKNISAN 507 47169.. 
GULAY COŞKUN 505 67147.. 
GULAY OZKARA 507 20640.. 
GULCAN AYGUZEL 505 38652.. 
GULEN AKKAYA 505 63554.. 
GULER CELIKORS 505 29556.. 
GULER KARSLI 505 63287.. 
GULGUN GEDIK 506 38858.. 
GULHAN DINC 505 32133.. 
GULSAH HOCAOGLU 535 30535.. 
GUNGOR HACIFAZLIOGLU 505 36605.. 
GURBUZ YUKSEL 507 41927.. 
GÜLAY TEMİZ 505 35199… 
GÜRBÜZ YÜKSEL 554 98390.. 
H ABDULLAH KAYA 533 65572.. 
HADI SALIHOGLU 505 23285.. 
HAFIZE BOZKURT 533 56863.. 
Hakan Ali TURGUT 505 93877…
HAKAN ATEŞ 531 79405.. 
HAKAN BURAK UZ 505 52663.. 
HAKAN GUNDUZ 505 35074.. 
HAKAN KUTLU 533 32387.. 
HAKAN OZDAMAR 505 70811.. 
HAKAN YAŞAR 532 58260..
HAKAN YILDIRIM 554 98394.. 
HAKKI MANAV 505 36723.. 
HALDUN OGUT 505 62537.. 
HALIL ADIGUZEL 505 52230.. 
HALIL CETIN 553 40454… 
HALIL CILAKER 553 28411.. 
HALIL IBRAHIM KUCUK 505 22480.. 
HALIL OLMEZ 555 20810.. 
HALIM ASANER 505 36750.. 
HALUK KIRCA 505 22250.. 
HAMDİ TOPÇU 505 50723.. 
HAMZA COMEZ 505 53065.. 
HAMZA DEMIRDELEN 505 87372.. 
HANDAN DURMUS 505 56636.. 
HANEFI AVCI 506 38057.. 
HARUN OCAKLI 543 79266.. 
HARUN OZKAYA 505 21323.. 
HASAN ABAZ 506 26434.. 
HASAN ALİ OKAN 505 48898.. 
HASAN ARI 535 88235.. 
HASAN BALTACI 532 49859.. 
HASAN BASRİ UÇAR 505 24111.. 
HASAN BASRİ UÇAR 505 64907.. 
HASAN TAHSIN GOKCAN 505 36774.. 
HASIBE ARSLAN 505 79055.. 
HASIBE TUNCER 533 48316.. 
HASMET CIHANGIR KADAKAL 505 33117.. 
HATICE AYSENUR TOGROL 555 40378.. 
HATICE KUZUCU 505 81000.. 
HATICE OZCAN 505 56287.. 
HAYATI YAZICI 505 77795.. 
HAYDAR ÇAKIREL 537 93838.. 
HAYDAR EROL 505 75977.. 
HICABI DURSUN 536 31110.. 
HULYA ARSLAN 507 58361.. 
HULYA CELEP 505 66380.. 
HULYA KOC 555 26462.. 
HUMA IPEK 507 83636.. 
HUSAMETTIN MAKAS 505 48546.. 
HUSEYIN AVNI MUTLU 505 46640.. 
HUSEYIN OZBICER 541 63686.. 
HUSEYIN SARA 532 44376.. 
HUSEYIN TURAN 505 26589.. 
HUSEYIN YASAR OZYAVUZ 505 57306.. 
HUSNIYE YAZAYDIN 554 98925.. 
HÜLYA KAHRAMAN 505 25627.. 
HÜLYA YAMAN 531 46318.. 
HÜSEYİN ÇAPKIN 505 34580.. 
HÜSEYİN ÇAPKIN 505 34580.. 
HÜSEYİN MISIRLI 505 35745.. 
HÜSEYİN NAMAL 505 54112.. 
HÜSEYİN YENİCE 505 21070.. 
I.OSMAN SOLAKOGLU 506 43204.. 
IBRAHIM AYDIN 505 35900.. 
IBRAHIM AYDIN 505 35900.. 
IBRAHIM BULENT TUNCEL 505 21620.. 
IBRAHIM ER 554 83508.. 
IBRAHIM ETHEM KOSAR 533 34699.. 
IBRAHIM HALIL ERTURK 533 54895.. 
IBRAHIM SAHIN 505 50557.. 
IBRAHIM SONMEZ 505 43260.. 
IBRAHIM SUREN 505 29342.. 
IBRAHIM TASKIN 505 54663.. 
IBRAHIM TASYAPAN 505 46649.. 
IBRAHIM UGUR CEVIZOGLU 505 78928.. 
IBRAHIM UGUR CEVIZOGLU 505 78928.. 
IBRAHIM UZUN 505 35407.. 
IBRAHIM YASAR 505 48489.. 
IBRAHIM YAZICI 505 62804.. 
IBRAHIM YAZICI 553 42458.. 
IDRIS GUR 505 54124.. 
IDRIS NAIM SAHIN 505 77772.. 
IHSAN CAFER ELHAN 532 67009.. 
ILHAMI KANGUR 530 32858.. 
ILHAN HANAGASI 505 54641.. 
ILHAN VELIOGLU 555 43420.. 
ILKER OZDEMIR 505 81380.. 
INCI GUNAY 532 58044.. 
IPEK MORAL 553 42209.. 
İSA MISIRLI 505 25505.. 
İSKENDER AKKUS 505 93172.. 
ISMAIL BAŞYİĞİT 530 84941.. 
ISMAIL CEM TURGUT 543 87475.. 
ISMAIL DARCAN 501 97319.. 
ISMAIL RUSTU CIRIT 507 43010.. 
ISMAIL SAYMAZ 536 28239..
İBRAHİM AKGÜN 533 64068.. 
İBRAHİM EREN 532 70330.. 
İBRAHİM SAK 545 44502.. 
İLKNUR GURBUZ 507 83465.. 
İSMAİL BAŞYİĞİT 530 22525.. 
İSMAİL BAŞYİĞİT 532 38254.. 
İSMAİL YÜKSEK 554 57944.. 
İSMET YILMAZ 505 34705.. 
KAAN TIRAŞ 505 31170.. 
KADIR SARIKAYA 505 41340… 
KADRI KARTAL 505 44640.. 
KADRİ KARTAL 505 21492.. 
KADRİYE MERT 507 69692.. 
KAMBER OZAN TUTAL 505 59044.. 
KAMIL ERDEM GUNAY 532 42264.. 
KAMIL KANCABAS 505 35560.. 
KAMIL OLCAY OZKAYA 555 60993.. 
KAMIL OLCAY OZKAYA 555 60993.. 
KAMİL OLCAY ÖZKAYA 555 60993.. 
Kara KUVVETLERİ KOM. 530 20197..
KAZIM UĞUR 507 58252.. 
KEMAL ÇELİK 542 61864.. 
KEMAL YENI 530 40387.. 
KEMAL YURTNAC 505 46640.. 
KEMALETTIN YUKSEL 505 23798.. 
KEMALETTİN ÖZDEMİR 533 71943.. 
KENAN SENLIK 505 26675.. 
Kenan YAVUZ 533 59203..
KORAY AYDIN 506 48040.. 
KORAY GUNES 533 54447.. 
KUTLUKHAN EREN 505 52499.. 
LEVENT KAYA 505 26846.. 
LEVENT KAYA 507 73798.. 
LEYLA ERDOGAN 533 73212.. 
LOKMAN SAKCI 536 41449.. 
LÜTFÜ SÖNMEZ 530 15538..
Lütfü SÖNMEZ 553 33100..
M.Celalettin LEKESİZ 50546690..
M.SAİT ÖZDEMİR 506 81549.. 
M.SEYFİ SAZAK 505 31867.. 
MAHMUT BILGEN 505 77123.. 
MAHMUT DURUSOY 532 47812.. 
MAHMUT KAAN YUKSEL 505 24923.. 
MEDİK ŞEHNAZ ÖZLÜ 541 33633.. 
MEHMET AK 553 26160.. 
MEHMET AKARCA 505 21759.. 
MEHMET AKİF ŞAN 505 39706… 
MEHMET ALTINOK 505 35288.. 
MEHMET ATILA KESMAN 507 84426.. 
MEHMET AYDOSLU 505 43655.. 
MEHMET CAMUR 505 21083..
MEHMET EMIN BAYSA 505 81249.. 
MEHMET EMIN BAYSA 505 81249.. 
MEHMET GÖRMEZ 506 35684.. 
MEHMET ISIK 505 40535.. 
MEHMET KUZUCU 505 81000… 
MEHMET KÜÇÜK 505 45524.. 
MEHMET MUTLU 505 46700… 
MEHMET NIHAT KANBUR 542 51253… 
MEHMET ONDER KABASAKAL 505 46700.. 
MEHMET OZKAN 505 76131… 
MEHMET OZLU 541 33633… 
MEHMET OZLU 544 68498.. .
MEHMET SAHIN 505 22101.. 
MEHMET SAİT KILIÇ 505 66141.. 
MEHMET SEN 554 56982… 
MEHMET SUNAY BODUR 537 44217… 
MEHMET SUTAR 535 27726… 
MEHMET TASCI 505 75600… 
MEHMET TASCI 505 75600.. 
MEHMET TASCI 505 75601.. 
MEHMET UCAR 507 92683.. 
MEHMET UNAL 553 39884… 
MEHMET YARIKAN 507 33301… 
MEHMET YARIKAN 507 69600.. 
MEHMET YAYLA 505 22962.. 
MELEK DEDE 506 25346.. 
MELEK GUMUSTEKIN 505 87359… 
MELIHA EZGI DEMIRCI 506 55609.. 
MELİHA TUBA AKDAĞ 507 70737.. 
MELTEM AKDOGAN 533 65377.. 
MELTEM ARIDURU 505 73575.. 
MERAL AKŞENER 506 33333.. 
METE DUMAN 553 59045..
METE KUS 554 87264.. 
METE TAŞ 532 15829.. 
METIN ERDOGAN 530 82237.. 
METIN ERINC 507 38982.. 
METIN KIRATLI 505 34833.. 
METIN SEYFI SAZAK 505 21366.. 
MEVLUT SAVAS BILICAN 532 31512.. 
MINE UYGUR 536 81472.. 
MİRAY KAYA 533 02864.. 
MUAMMER GULER 506 33347.. 
MUAMMER GÜLER 532 38213.. 
MUAMMER KÜÇÜKDEMİRCİ 545 27432.. 
MUAMMER TOPAL 505 36821.. 
MUAMMER YILDIZ 505 24625.. 
MUCAHIT YANIK 553 3937… 
MUHAMMET EMIN ZARARSIZ 505 5055… 
MUHARREM ERDEM 505 91542..
MUHARREM INCE 505 77777..
MUHARREM OZGUN 505 77738.. 
MUHSIN PARLAK 505 29240.. 
MUJGAN KURTULMUS 506 35762.. 
MULAYIM ZANBAK 555 61440..
MURAT AKYOL 505 29848..
MURAT CAN 531 01156..
MURAT CETINER 505 36670.. 
MURAT GOKCE 505 46704.. 
MURAT KAYNAR 533 66553.. 
MURAT OZTURK 505 36644… 
MURAT SAHIN 505 21332..
MURAT SANCAK 551 65656.. 
MURAT SAYGI 506 58737.. 
MURAT ŞAĞBAN 531 49406.. 
MUSA ÇAĞLAR 553 20613.. 
MUSA KANICI 505 48504.. 
MUSA TEKIN 505 75977.. 
MUSTAFA CELIK 505 34827… 
MUSTAFA EMIN ÇÖLAŞAN 555 55656.. 
MUSTAFA IHSAN BATI 505 35362.. 
MUSTAFA KEMAL ALATAS 505 52785.. 
MUSTAFA KEMAL BIRDAL 537 41745.. 
MUSTAFA KEMAL BİRDAL 533 41618.. 
MUSTAFA KOCAMAN 532 48827.. 
MUSTAFA KOCEK 507 26299..
MUSTAFA KOKCAM 505 35115.. 
MUSTAFA KORKMAZ 507 78966… 
MUSTAFA KOŞUM 505 23209.. 
MUSTAFA SAHIN 553 42482.. 
MUSTAFA ŞAHİN 505 21199.. 
MUSTAFA YILDIRIM 505 25747.. 
MUSTAFA YILDIZ 505 21199.. 
MUSTAFA YURTDAŞ 507 55262.. 
MUSTAFA YURTTEPE 507 50127.. 
MUSTAFA YURTTUTAN 530 22919.. 
MUZAFFER ELİF ERYALÇIN 505 75506.. 
MUZAFFER HACIMUSTAFAOĞLU 553 20416.. 
MÜGE YÜKSEL 531 74998.. 
MÜRSEL ALİ KAPLAN 505 45851.. 
NACI GUNES 554 98864.. 
NACİ AĞBAL 506 41835.. 
NACİ GÜVEN 532 36119.. 
NACİ KURU 507 67014.. 
NAFIZ YUKSEL 533 96550.. 
NAMIK DEMIR 505 46631.. 
NAZMİ GÜR 507 34883.. 
NEBAHAT SIMSEK 505 28359.. 
NECATI KESKIN 507 79637.. 
NECDET KOSE 507 27204.. 
NECMEDDIN BILAL ERDOGAN 505 50534.. 
NECMETTIN EMRE 507 82847.. 
NERMIN KAYASOKEN 505 52253.. 
NERMİN ÖZTÜRK 542 60348.. 
NESRIN DEMET KOSEALI 532 36727.. 
NEVIN DUMAN 505 22161.. 
NEVRA DURAL 505 29373.. 
NEVZAT KARABABA 505 22933.. 
NIHAL ABITAGAOGLU KULDEMIR 542 41799.. 
NIHAL KOYUNCU 505 36723.. 
NIHAT DEMIRBUKEN 505 56779.. 
NIHAT OZEN 505 22133.. 
NILGUN BEZIK 506 88199.. 
NİHAL USLU 505 22442.. 
NİHAT ARAS 506 90812.. 
Nimet ERSİN 505 75602..
NURAY YAVAS 505 58049.. 
NURAY YAVAS 505 58049.. 
NURCAN GUNES 505 56754.. 
NURCAN GUNES 505 58319.. 
NURETTIN DIN 505 26635.. 
NURETTIN ÖZTÜRK 506 33718.. 
NURETTİN VEREN 543 47078…
NURI NECIPOGLU 535 35476.. 
NURİ ŞEN 505 66527… 
NUSRAT TEMIZ 505 35199.. 
OGUZ CATALKAYA 505 21766.. 
OĞUZHAN MADEN 505 48514.. 
OKAN MÜDERRİSOĞLU 533 76572.. 
OKTAY BOLUKBASI 536 55904.. 
OMER CELIK 506 33363.. 
OMER DİNÇER 532 17234.. 
OMER DİNÇER 505 75686.. 
OMER EFE 530 24884.. 
OMER EKSI 505 21220..
OMER FARUK DOGAN 505 51508.. 
OMER SUHA ALDAN 506 33342.. 
OMER ZEREN 505 49700.. 
ONDER BAKAN 505 22251.. 
ONER AYDIN 507 34664.. 
ONUR IPEK 505 49707.. 
ONUR KIZANBEK 507 84312.. 
ORHAN BULENT BILGIHAN 532 44512.. 
OSMAN ATALAY 505 22101.. 
OSMAN BURHANEDDIN TOPRAK 505 85751.. 
OSMAN DOLDUR 542 67172.. 
OSMAN ERBAŞ 534 72037.. 
OSMAN EYIOL 507 53611.. 
OSMAN FARUK BASKUT 507 98463.. 
OSMAN FARUK BASKUT 553 48030.. 
OSMAN FARUK LOGOGLU 506 33301.. 
OSMAN GUNES 505 46652.. 
OSMAN GUNES 505 46666.. 
OSMAN KANDEMIR 505 27866.. 
OSMAN YALÇIN 554 20845.. 
OZAN CANGÜREL 530 32077.. 
OZDEN OZGEN 507 61120.. 
OZGUN PINAR OZALP 533 73550.. 
OZLEM ALSAC 507 81072.. 
OZLEM SAHIN 507 98408.. 
OZLEM YURT 505 57910.. 
ÖMER AÇIKGÖZ 533 34996.. 
ÖMER BEŞER 552 61342.. 
ÖMER CÜNEY AKYOL 506 41727.. 
ÖMER ERDEMİR 505 75724.. 
ÖMER FARUK ARLI 507 62590.. 
ÖMER FARUK ARLI 532 72070.. 
ÖMÜR DİKTÜRK 505 52093..
ÖMÜR DİKTÜRK 532 52847.. 
PELİN YAVAŞ 555 31278..
PINAR ATCI 545 41241..
PINAR ISTEP OZBEK 505 54300.. 
PINAR OLCA 505 80370.. 
R. ERDEM TOGRUL 505 80651.. 
RAFET DALKIRAN 554 67782.. 
RAFET DALKIRAN 554 69264.. 
RAFET UFUK ONDER 506 70101.. 
RAFET UFUK ONDER 532 51237.. 
RAHMI KURT 505 29697.. 
RAHMİ UNAL 507 23437.. 
RAMAZAN ATASOY 505 45580.. 
RAMAZAN DAL 505 23793.. 
RAMAZAN ÖZER 530 15191.. 
RANA ÖZALTAŞ 505 63522.. 
RECEP AKDAĞ 506 80100.. 
RECEP EMRA 541 46580.. 
RECEP GULTEKIN 505 54301.. 
RECEP YAMAN 505 22715.. 
REMZI FINDIKLI 505 23777.. 
REMZİ GÜR 533 74534.. 
RIFAT INANC 505 52200.. 
RIZA SAHIN 505 21579.. 
SAADET OCAKLI 505 74737.. 
SABAN GUVENC KISA 506 49818.. 
SABRI UZUN 505 56111.. 
SABRİ BOZDAĞ 554 21014.. 
SADI AKMAN 532 55486.. 
SADIK ÇELİKÖRS 505 29556.. 
SADIK TATAR 505 48849.. 
SADIYE DAVUTOĞLU 544 58130.. 
SADULLAH OZTURK 554 54743.. 
SADULLAH OZTURK 554 87531..
SALIH KAYA 505 224353..
SAMIH TEYMUR 505 87439.. 
SAMIL SEVINC 505 22193.. 
SAMİ ÜÇÜNCÜ 542 54612.. 
SAMMAZ DEMIRTAS 507 56969..
SATI ASLIHAN 505 42642.. 
SATI YAPMIS 553 43549.. 
SEBAHATTİN ASAL 506 94704.. 
SEBNEM GUR 537 66935.. 
SEDA DURAL 505 29373.. 
SEDA TIG 505 50617.. 
SEDANUR OCAKLI5 532 1567.. 
SEDAT ERGİN 555 27418.. 
SEDAT GÜNER 542 81861.. 
SEHER KAYA 505 26846.. 
SEHER KAYA 505 26846.. 
SELAMI KARANFIL 506 81505.. 
SELAMI YUMUK 544 87691.. 
SELAMİ YILDIZ 505 34580.. 
SELCUK KUBILAY KARSLI 537 69059.. 
SELCUK SAHIN 532 44629..
SELDA BUYUKDURU 506 88666.. 
SELMAN KOMURCU 505 45436.. 
SEMA KARTAL 505 66200.. 
SEMAHAT CAKIRLAR 507 82519.. 
SEMIH GUL 543 69706.. 
SEMIH OKYAR 505 23626.. 
SEMIH OKYAR 505 35736.. 
SENAY YILDIRIM 506 66176.. 
SERACETTIN GÖKTAŞ 552 25252… 
SERAFETTIN SANVER 505 39713.. 
SERAP ALTUG 536 63942.. 
SERAP SAYMAZ 506 62889.. 
SERDAR CIMEN 505 68122.. 
SERDAR ERGUL 532 54600.. 
SERDAR TATLIDIL 505 78990.. 
SERHAT ALBAYRAK 554 87980.. 
SERHAT DEMIRAL 505 35120.. 
SERIF YILMAZ 505 46640.. 
SEVİL KILIÇDAROĞLU 505 77794.. 
SEYDİ BOZ 553 48269… 
SEYFETTİN ÜNSAL 505 28357.. 
SEYFULLAH HACIMUFTUOGLU 505 46648.. 
SEYIT CAVDAR 505 36729.. 
SEYYIT ALPER SERT 532 36838.. 
SEZGİN SİMSAR  505 45080.. 
SIBEL TURGUT 505 56280.. 
SIDDIKA YILMAZ 505 33242.. 
SIMGE GUNES 507 49640… 
SINAN ALKAYA 507 42973..
SIRRI KESKINSOY 505 45257.. 
SİBEL DEMİR 553 20071..
SİNAN AKSU 531 4654.. 
SİNEMİZ TIĞ 505 82263.. 
SUAT ALTIN 541 48838.. 
SUAT DEMIROGLU 505 82423.. 
SUKRU CELIKLER 533 37543.. 
SULEYMAN CAN URYAN 505 76807.. 
SULEYMAN KARAGOL 505 40368..
SULTAN KARAOGLU 532 45263..
SULTAN KOSE 505 85503..
SUNA TURKOGLU 505 36820.. 
SUNA TÜRE 505 56487..
SUNAY INCI 505 86969.. 
SÜLEYMAN KARACA 551 41712.. 
SÜLEYMAN OĞULCAN GÜR 532 16459.. 
SÜLEYMAN SAİT ERDOĞAN 532 41319.. 
ŞABAN SERT 5069 2357.. 
ŞENAY AVCI 505 21770.. 
TAHA ÖZHAN 554 97135.. 
TANER CINAR 505 42101.. 
TANER SAĞIROĞLU 506 60496.. 
TANER YIGIT 532 35561.. 
TANER YILDIZ 505 77738.. 
TANJU YILMAZ 507 61932.. 
TAYFUN ERDAL CEREN 505 31880.. 
TAYFUN KOSELE 506 73705.. 
TAYFUN SIMSEK 505 59550.. 
TAYFUR ERDAL CEREN 507 45882.. 
TUBA ŞİMŞEK 530 43433.. 
TUGAY GONEN 505 81069.. 
TUGBA YUZGEC 507 92293.. 
TULAY BÜLBÜL 507 82818.. 
TUNCAY SONEL 505 46647.. 
TUNCER BERBER 505 45502.. 
TURAN COLAKKADI 505 54674.. 
TURGUT CESUR 554 44878.. 
TURHAN YAMAÇ 505 22641.. 
TURKAN YAVUZ 505 29337.. 
TURKES POLAT 536 35040.. 
TÜRKMEN TÖRELİ 505 50090.. 
UFUK NAYIR 505 21503.. 
UFUK ÖZSOY 541 57933.. 
UGUR DEMIR 505 72435.. 
UGUR HAZAN 544 37586.. 
UĞUR ATAY 538 84395.. 
UĞUR AYTUĞ 506 39080.. 
UĞUR KAYHAN 541 96832.. 
UMIT DENIZ 505 22006.. 
UMIT ULVI CANIK 505 54521.. 
UMIT UZUN 534 26204.. 
UNAL ACAR 507 23434..
USKUDAR GURBUZ 507 57532.. 
ÜMİT YILMAZ 555 70670… 
ÜNAL BAYHAN 505 36985.. 
VAHDETTIN OZCAN 505 46627..
VARTUHI VARTANYAN 533 66411.. 
VELI SENGUN 505 56175.. 
VELI TURAN 506 43806.. 
VELİ TOPRAK 505 77704.. 
VEYSI BORA 507 85405.. 
VOLKAN HURMERIC 505 80294.. 
VUSLAT DIRIM 505 54655.. 
YADIGAR ALTUNTAS 506 38042.. 
YAGIZ DALKIRAN 544 93919.. 
YAHYA KARSLI 505 38286.. 
YAKUP KAYA 505 48802.. 
YAKUP ÖZALP 538 25522.. 
YALCIN BEKEN 505 50324.. 
YALCIN ERYILMAZ 507 44689.. 
YASAR DOGU KARACOBAN 505 91047.. 
YASAR ELIBOL 505 53518.. 
YASAR METIN TAHAN 505 22051.. 
YASEMIN KUCUKCOLAK 507 79637.. 
YASIN COBAN 505 35598.. 
YASIN EMIR 505 92573.. 
YASİN EMİR 505 9257.. 
YAVUZ SELIM KOSGER 505 46693.. 
YAVUZ YAVUZ 505 85354.. 
YENER DÖNMEZ 542 53218.. 
YILDIRAY GOKTAS 505 78519.. 
YILDIRAY GOKTAS 506 38086.. 
YILDIRAY GURLER 536 26699.. 
YILDIRIM BAHADIR BOLAT 505 50370.. 
YILDIRIM DEMİRÖREN 555 88000.. 
YILDIZ KORKMAZ 535 89695.. 
YILMAZ AKICIL 505 21144.. 
YILMAZ AKINCI 505 21832.. 
YILMAZ ERDOGAN 505 21893.. 
YUNUS SEVKI KIBAR 533 63063.. 
YUNUS YAZAR 506 98737.. 
YUSUF AYDIN 507 57641.. 
YUSUF BULUT 505 52460.. 
YUSUF ZIYAETTIN CENIK 505 54425.. 
ZAFER OKUYUCU 505 24020.. 
ZEHRA OKSAR 505 66861.. 
Zekeriya ASLAN 530 31401..
ZEKERİYA TÜYSÜZ 505 51507.. 
ZEKI YIGIT 505 54364.. 
ZEYNEL YILDIRIM 544 49515.. 
ZEYNEP DURGUT 555 72493.. 
ZEYNEP KARAS 505 50592.. 
ZEYNEP KENAN 505 77921.. 
ZEYNETTIN KASIMOGLU 505 30030.. 
ZIYA SENTURK 53771791.. 
ZİHNİ ÇAKIR 53225767.. 
ZURIYET AKGUL 50531701.. 
ZÜMRÜT UYSAL 50779020..

 (KAYNAK: Son Dakika Güncel Haber)

***

‘Suç üretmek’ için ‘suç işleyenler’

Gündemi çarpıtmak amacıyla “suçlu ilan edilen” Camia’ya yönelik “suç üretme”çabasına dair çarpıcı bir “ihbar mektubu”daha kamuoyuna yansıdı.

Yeni mektupla, Telekomünikasyon İletişim Daire Başkanlığı’nda (TİB) yasa dışı dinlemeler yapıldığı izlenimi verilmeye çalışılan faaliyetlerin “ikinci perdesi” ifşa ediliyor.

İlk ihbar mektubunda, 2 bin kişilik bir sahte dinleme listesi oluşturulduğu ve geçmişte yapılmış dinlemeler gibi gösterilmeye çalışıldığı bilgisi yer alıyordu.

İkinci ihbar mektubu ise, o günden bugüne yaşanan çarpıcı gelişmelere yer veriyor ve kumpasın yeni haliyle hayata geçirilmeye başlandığına vurgu yapıyor.

İftira üretme merkezi kurulmuş!  

“Paralel” yalanlara kılıf hazırlamak için  “Psikolojik Harekat” (PH) birimi kurulduğunu ve elemanların da bir başdanışman tarafından bizzat tespit edildiği ileri sürülüyor.

PH birimine, “iftira ve yalan haber üretim merkezi” demek daha doğru.

İhbar mektubu, bu merkeze ulaşan birçok bilginin hiçbir incelemeye tabi tutulmadığını ve on binlerce kamu çalışanının burada yapılan çalışmalar ile kıyıma tabi tutulduğunu ifade ediyor.

PH ekibinin parçası olduğunu belirten ihbar mektubunu yazan şahıs, havuz medyasında yer alan birçok “yalan haberi” de kendilerinin ürettiğini ileri sürüyor.

Havuz medyasında yayınlanan “TİB’in çatısındaki çanaklar ile dinlemelerin yurtdışına servis edildiği, casusluk yapıldığı” haberini kendilerinin ürettiklerini anlatıyor.

Çatıdaki çanakların Türk Telekom’a ait, 10 kilometre uzağa bile veri gönderemeyen radyolinkler olduğunun ortaya çıkması ile PH ekibinin sıkıntı yaşadığını kaydediyor.

Talimatla yeni kumpas

Camia’ya yönelik iftiraların bir dayanağı olduğuna dair algı oluşturmak için çalıştıklarını ancak sürekli boşa çıkan iftiralardan dolayı çıkmaza girdiklerini belirtiyor.

Altı aydır tek bir delil elde edemediklerini ancak TİB yöneticileri ve siyasilerin kendilerine yeni sahte deliller üretmeleri için baskı yaptığını vurguluyor.

İhbar mektubu, yeni bir “kumpas” çalışmasının başlatıldığını ileri sürüyor.

İlk “ihbar mektubu” ile ifşa olan “iki bin kişilik sahte dinleme listesi üretme çalışmasının” yerine talimatla “700 kişilik daraltılmış yeni bir liste” hazırlandığını dile getiriyor.

Listeye alınan isimler üzerinde özenle çalışmalar yaptıklarını, Camia’yı yalnızlaştırma ve tarafsız isimleri Camia düşmanı haline getirmek için listenin geniş tutulduğunu anlatıyor.

Siyasi amaçlı bir liste

700 kişilik listeden ihbar mektubunda verilen isimlerin aynı davada bir araya gelmelerine imkân yok.

İhbar mektubu, listenin tamamen siyasi amaçlı oluşturulduğunu ifşa ediyor.

Cumhurbaşkanlığı adayları arasında anılan isimleri yıpratma, muhalefet partilerinin kilit isimlerini Camia’ya karşı tahrik etme ve AK Parti içerisinde Camia karşıtı çalışmalara destek vermeyenlerin “kolunu bükme…”   

İhbar mektubunda, meydanlarda yapılan “onlar da dinlendi” açıklamalarına destek amaçlı Anayasa Mahkemesi ve komuta kademesinin de listeye eklendiği anlatılıyor.

Kumpas çalışmasının içindeki bir ismin acı itirafları, “suç üretmek” için nasıl “suç işlendiğini” de bütün açıklığıyla ortaya koyuyor.

Erhan Başyurt / Bugün

Reklamlar