Etiketler

, , , ,

Ali Fuat Yılmazer 1Emekli İstanbul İstihbarat Şubeden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer Bugün televizyonu Merkez Siyaset programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yılmazer Oda TV, KCK ve Selam Tevhid Kudüs Terör örgütü ile ilgili konuştu.

Emekli istihbarat müdürü, 26 Aralık 2009 yılında aralarında Hatip Dicle’nin de bulunduğu tek sıra haline dizilmiş KCK tutuklularının fotoğrafının basına sızmasının dönemin İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın talimatı ve isteğiyle gerçekleştirildiğini söyledi. Yılmazer; “26 Aralık 2009’da Diyarbakır’daki tutuklu KCK’lıların fotoğrafı Beşir Atalay’ın senaryosudur isterse inkar etsin” ifadesini kullandı.

Benim tasfiye sebebim Öcalandır, İdris Naim Şahin’i de Öcalan aldırttı 

“Benim tasfiyemin gerçek sebebi Abdullah Öcalan ve PKK’dır, İdris Naim Şahin’i de Öcalan görevden aldırttı. KCK operasyonları 2008 yılında Güngören patlamasıyla başladı. KCK ile uğraşanlar tasfiye edildi.”

 

Devrimci Karargah’a Kandil’de eğitim verdiren MİT elemanı 

“Devrimci Karargah elemanlarını Kandil’e götürüp eğitim verdiren ve Avrupa’ya geçiren kişi MİT’in elemanı çıktı. MİT, PKK muhbirine zorla Kaleşnikof verip eylem yaptırdı. MİT, KCK sürecinde çıkan bağlantılarını açıklayamadı. O dönemde MİT’ten gelen bilgiyle 1 tane bile eylem engellenemedi, bize bilgi gelmedi. Biz müzakereler ve barış süreci döneminde PKK’nın eylemselliğiyle uğraşıyorduk. 2008’de 25 canlı bombayı canlı halde etkisiz hale getirdik. Bu yüzden de KCK ile uğraşanlar tasfiye edildi.”

Mehmet Metiner’e suikastı bilen MİT önlem almadı 

“AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner’e suikastı bilen MİT buna hiçbir önlem almadı. Biz suikastçıyı yakalayınca MİT adamı kurtarmaya çalıştı.Mehmet Metiner’e suikast yapacak PKK/ÖSB mensubunu 11 şubatta yakaladık, MİT 12 Şubat’ta Metiner’e suikast yapılacak dedi. Şubat’ta Metiner cinayetini engelledik, Mart’ta görevden alındık.”

Türk toplumu kandırılıyor, istihbarat kime hizmet ediyor

“İstihbarat kime hizmet ediyor. Bu nasıl bir barış sürecidir, Türk toplumu feci şekilde kandırılıyor. Paralel örgüte operasyon yapacaklar önce eli kanlı teröristlerle ilişkilerinin hesabını versinler. Oda TV tutuklamaları benim görevden alınmam için fırsata dönüştürülmüştür. 7 Şubat da aynen Oda TV gibi fırsata dönüştürüldü. Asıl takip edilmesi gereken paralel yapılar toplum nazarından çıkarıldı.”

 

Selam Tevhid Kudüs Ordusu soruşturması deşifre edildi

“Etiler koç köprüsü patlaması (26 Mayıs 2011) Selam Terör Örgütü işidir. İran her dönemde cezaevinde olan Selam örgüt üyelerinin yakınlarına yardım etti. Çakma Selam örgütü dinleme iddiasıyla, Selam Tevhid Kudüs Ordusu soruşturması deşifre edildi, adamlar kaçtılar. Selam Tevhid Örgütü İran tarafından desteklenen çok önemli bir örgüttür.”

Anlattıklarımı millete ve aydınlara emanet ediyorum

“Bu yükü taşıyamıyorum, millete emanet ediyorum. Aydınlarımız bu işe sahip çıksın. MİT’in herşeyi basına sızdı. Neden MİT’ten birilerini açığa almıyorsunuz? Ben hukuksuz hiç bir iş yapmadım. Ben tezgahtar olmadım ama kimin tezgahtar olduğunu biliyorum. Başbakana komplo yapıldıysa dünyanın neresinde olursa olsun soruşturma açılır ama soruşturma yok. Muammer Güler bana; senle ilgili Başbakan’ı çok doldurmuşlar, anlatamıyoruz, bir dilekçe ver de seni başka bir ile tayin edelim. Kabul etmedim, ben de Güler’e emekli olayım dedim. Beni ikna etmeye çalıştılar.”

Çekim yapan televizyon, görüşmeyi yayınlayamadı

“Bu ülke uçuruma gidiyor, kimse farkında değil. Ben Bugün TV’den önce önemli bir televizyon kanalına program çektim, yayınlamadılar. Ülke Ortadoğu bataklığına saplanıyor.”

Gündemden kaçırılan birşeyler var

“Deşifre edilip sulandırılan Selam Örgütü soruşturmasını önemli bilgiler barındırıyordu. Son yıllların en sinsi ve tehlikeli örgütlerinden biri. İran, teröris yapı konusunda uluslararası başarılara sahiptir. Yargının önü açılsın. MİT’in hiçbir çalışması uğraşı yok. Onlar bugün başka şeylerle uğraşıyorlar. Sanal söylemlerle uğraşıyorlar. Bizim gerçeklerimizle alakası yok. Gündemden kaçırılan birşeyler var.”

Bu saatten sonra yapılacak operasyona dünya inanmaz

“Soyut kavramlarla gerçekleri saklıyorlar. Yargıyı almışsınız rafa kaldırmışsınız, polislerin yerini değiştiriyorsunuz. Vicdanınız kaldırıyor mu olanları? 25 yıllık meslek hayatım var, bunları işletmekle geçti, daha bir tane somut birşey söylenmiyor. Operasyon yapacak, operasyon yapacak. MİT’in operasyon yaptığı yok ki, konuştuğunuz bir tane bile somut birşey yok. Kaç aydır bekliyorum ben. Ne çıkacak karşıma diye. Benim Nazlı hanımla bilmem ne? Gerçekten Başbakan bunlara inanıyor mu? Devletin düşürüldüğü duruma bakar mısınız? Sosyal medya yasaklarla dolu. Dünyada örneği yok. Hani barıştı sizin amacınız, böyle mi olacaktı? Bu saatten sonra yapacağınız operasyona dünya inanır mı?

Demek ki kendinize göre birşey yapıyorsunuz

“Operasyon yapacaksanız, operasyon yapacağız denmez. Önce köşe yazarları… Tehditle şantajla kara propaganda yapıyorlar. Eski Türkiye’nin argümanları. Ama Başbakan da kendini bu işe adamış. Seçimden sonra… Dosya varsa, bu seçimden sonra yapılmaz, hemen yapılır. Hazırlık yapıyorsunuz, söylüyorsunuz. Bu ülkede ilk kez basına operasyon sızıyor. Bunların somut doneleri yok. İlla yapacaksanız, demek ki kendinize göre birşey yapıyorsunuz. Üç sefer görevden alındım, suçumu söyleyen olmadı. Bu, toplumu kandırmaktan başka birşey değil. Benim kadar operasyonculuğu kimse bilmez. Ben hukuksuz hiçbirşey yapmadım. 25 yıllık meslek hayatımda birtek suçum yoktur. Ben tezgahtar olmadım ama, kimin tezgahtar olduğunu biliyorum.”

ZAMAN.COM.TR / 26 Mart 2014, Çarşamba

Başbakan Erdoğan ve hükümet yetkilerince sürekli dillendirilen “Seçimden sonra hizmet hareketine yönelik” operasyon tehditlerine tepki gösteren Ali Fuat Yılmazer, “Operasyon yapacaksanız, operasyon yapacağız denmez. Önce köşe yazarları… Tehditle şantajla kara propaganda yapıyorlar. Eski Türkiye’nin argümanları. Ama Başbakan da kendini bu işe adamış. Seçimden sonra… Dosya varsa, bu seçimden sonra yapılmaz, hemen yapılır. Hazırlık yapıyorsunuz, söylüyorsunuz. Bu ülkede ilk kez basına operasyon sızıyor. Bunların somut doneleri yok. İlla yapacaksanız, demek ki kendinize göre bir şey yapıyorsunuz.” şeklinde ifadeler kullandı.

Beşir'in PlanıAyrıca “KCK şüphelilerinin elleri kelepçeli sıraya konulması tezgahtı, planlıydı. Talimatını bizzat Beşir Atalay verdi..” iddiasında bulunan Emekli İstihbaratçı Yılmazer, İdris Naim Şahin ‘i de içişleri bakanlığı görevinden aldıranın terör örgütü lideri Abdullah Öcalan olduğunu iddia etti.

İşte Ali Fuat Yılmazer’in açıklamalarından satır başları:

-KCK şüphelilerinin elleri kelepçeli sıraya konulması tezgahtı, planlıydı. Talimatını bizzat Beşir Atalay verdi..

-Paralel yapı diyeceğinize önce eli kanlı canilerle işbirliklerinizi sonlandırın. Bunlar sanal söylemler, gerçekliği yok. Böyle denilerek bir şeylerin üstü kapatılıyor. Her şey bir kandırmacadan ibaret. Bir Cemaat fobisi oluşturup, polis savcı öteye beriye sürüldü. Başbakan sabah akşam operasyon diyor, ortada bir tane somut suç yok. Aman Allah’ım koskoca devletin düşürüldüğü hale bak. Hani ileri demokrasi, Türkiye’yi nereye sürüklüyorsunuz siz? Bundan sonra yapılacak operasyona kim inanır, dünya inanır mı?

-Devrimci Karargah’ı Kandil’e götürüp eğitim verdiren Avrupa’ya geçiren kişi MİT’in elemanı..

-PKK’nın içine sızmış ve müzakere yürüten MİT’ten terör olaylarını önleyecek bir tane istihbarat gelmedi.  Bu nasıl istihbaratçılık?

-Mehmet Metiner’e suikast yapacak PKK/ÖSB mensubunu 11 Şubat’ta yakaladık, MİT 12 Şubat’ta ‘Metiner’e suikast yapılacak’ diye faks çekti..

-İdris Naim Şahin’i içişleri bakanlığı görevinden aldıran Öcalan’dır..

-Etkisiz hale getirilen bombayı PKK’ya tekrar teslim ettiler..

-Deşifre edilip sulandırılan Selam Örgütü soruşturmasını önemli bilgiler barındırıyordu. Son yıllların en sinsi ve tehlikeli örgütlerinden biri. İran, teröris yapı konusunda uluslararası başarılara sahiptir. Yargının önü açılsın. MİT’in hiçbir çalışması uğraşı yok. Onlar bugün başka şeylerle uğraşıyorlar. Sanal söylemlerle uğraşıyorlar. Bizim gerçeklerimizle alakası yok. Gündemden kaçırılan birşeyler var.

-3. program oldu, söylediğim bir şeye bile cevap alamadım. Bu yükü taşıyamıyorum, millete emanet ediyorum. Birileri sahip çıksın, özellikle aydınlarımız. Bir kandırmacadan başka bir şey değil Türkiye’nin sistemi.

-Soyut kavramlarla gerçekleri saklıyorlar. Yargıyı almışsınız rafa kaldırmışsınız, polislerin yerini değiştiriyorsunuz. Vicdanınız kaldırıyor mu olanları? 25 yıllık meslek hayatım var, bunları işletmekle geçti, daha bir tane somut bir şey söylenmiyor. Operasyon yapacak, operasyon yapacak. MİT’in operasyon yaptığı yok ki, konuştuğunuz bir tane bile somut bir şey yok. Kaç aydır bekliyorum ben. Ne çıkacak karşıma diye. Benim Nazlı hanımla bilmem ne? Gerçekten Başbakan bunlara inanıyor mu? Devletin düşürüldüğü duruma bakar mısınız? Sosyal medya yasaklarla dolu. Dünyada örneği yok. Hani barıştı sizin amacınız, böyle mi olacaktı? Bu saatten sonra yapacağınız operasyona dünya inanır mı?

-Operasyon yapacaksanız, operasyon yapacağız denmez. Önce köşe yazarları… Tehditle şantajla kara propaganda yapıyorlar. Eski Türkiye’nin argümanları. Ama Başbakan da kendini bu işe adamış. Seçimden sonra… Dosya varsa, bu seçimden sonra yapılmaz, hemen yapılır. Hazırlık yapıyorsunuz, söylüyorsunuz. Bu ülkede ilk kez basına operasyon sızıyor. Bunların somut doneleri yok. İlla yapacaksanız, demek ki kendinize göre bir şey yapıyorsunuz. Üç sefer görevden alındım, suçumu söyleyen olmadı. Bu, toplumu kandırmaktan başka bir şey değil. Benim kadar operasyonculuğu kimse bilmez. Ben hukuksuz hiçbir şey yapmadım. 25 yıllık meslek hayatımda bir tek suçum yoktur. Ben tezgahtar olmadım ama, kimin tezgahtar olduğunu biliyorum.. (ROTAHABER)

Reklamlar