Etiketler

, , , ,

Fuat AvniErdoğan Rejimi neden bu kadar nefret ve kin kusuyor? Operasyonun olması Oligarşik Danışmanları ve Özel Seçilmişleri neden delirtti?

Analiz:

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle baraber Türkiye yeni yapısına kavuşacaktı. Baişbakan sonrasını dizayn eden ve birbiriyle kıyasıya mücadele eden iki yapı vardı: Beşir Atalay’ın başını çektiği yapı (Özel Seçilmişler) ile, Yalçın Akdoğan’ın idare ettiği yapı.(Dar Oligarşi)

Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş’u; Beşir Atalay, Hakan Fidan’ı başbakanlığa hazırlıyordu.

Yalçın Akdoğan çok kurnaz biridir. Numan Kurtulmuş projesini Başbakana kabul ettirene kadar, Beşir Atalay’la arayı hep sıcak tuttu. Abdullah Gül ile arası kötüydü. Yalçın Akdoğan, Gül’ü ve partinin abilerini partiden diskalifiye ederken, Beşir Atalay bundan haberdardı ve ortamın temizlenmesi işine geliyordu. Akdoğan ve adamları, partiyi ağır abilerin etkisinden temizlerken, Erdoğan’ı tek lider olduğuna inandırmışlardı. Atalay da bunu desteklemişti.

Yalçın Akdoğan’la Beşir Atalay’ın ekibi, Numan Kurtulmuş’un partiye katılmasıyla birbirlerine girdiler.

Beşir Atalay kurt bir siyasetçidir. Bir oyunun döndüğünü anlamıştı. Akdoğan, son iki yıla kadar Beşir Atalay’ın izni olmadan hareket etmiyor görüntüsü çizse de, Hakan Fidan’ın başbakan olmasına tahammülü yoktu. Beşir Atalay, Kurtulmuş’un partiye geçmesinde Yalçın Akdoğan’ın o’na gölge başbakanlık sözü verdiğini anlayınca küplere binmiş, en galiz küfürleri etmişti. Başkanlık yetkileriyle donatılacak ve Cumhurbaşkanlığına geçecek olan Başbakan, Numan Kurtulmuş’un gölge başbakan olmasına olur demişti.

Beşir Atalay, adamı ve Acem uşağı olan Hakan Fidan’ı Başbakanın sırdaşı haline getirmeyi başarmıştı. Başbakan, Numan Kurtulmuş’a “Evet” deyince, Beşir Atalay’ın planı bozuldu. Dar Oligarşi, Özel Seçilmişler’e karşı zafer kazanmışlardı.

17 Aralık’tan önce her şey planlandığı gibi ilerliyordu. Hakan Fidan Başbakan olamayacaktı. Fidan, Başbakana sırdaş olunca, onun her türlü ticaretine ve dolayısıyla İsrail’deki işlerine de bulaştığından, Başbakan O’nu başbakan yapmak istemiyordu. Riskliydi. Cumhurbaşkanı olursa, Hakan Fidan’a söz geçiremeyecek kadar koz vermişti.! Kurtulmuş bu iş için biçilmiş kaftandı. Atalay mağlup olmuştu.

Dar Oligarklar ve Özel Seçilmişler, Başbakan sonrasını dizayn peşinde olduklarından; hem Başbakan’la, hem de birbirleriyle ilgili her türlü kayda sahiptirler.

Beşir Atalay ve Hakan Fidan, bir Yolsuzluk Operasyonu’nun gerçekleşeceğini MİT vasıtasıyla çoktan öğrenmişti. Bilinçli olarak engellemediler.

Özel bir toplantıda, arkadaşlardan biri Numan Kurtulmuş’un başbakan olacağını söyleyince, Hakan Fidan’ın yardımcısı, “Bizim patron işi bırakmaz” demişti.

Atalay, Fidan ve ekibi, yolsuzluk operasyonu olursa Başbakanı yanlarına çekeceklerinden, savaş kabinesi kurulacağına emindiler.

Hakan Fidan, kendisine gelen çok kritik belgeleri bu süreçte Başbakana iletmedi. Bilerek tedbir alınmadı. Efendisi Beşir Atalay, “operasyona engel olma” demişti. Beşir Atalay ve Hakan Fidan operasyonun boyutunun ve varacağı noktanın bu kadar büyük olabileceğini kestirememişlerdi. Zaten şu an tamamen şoktalar.

Aralık’taki operasyondan hemen sonra, her şey Beşir Atalay’ın istediği gibi oldu. Başbakan, Yalçın Akdoğan ve planını çöpe atarak Atalay ve Fidan’a sarıldı.

İkinci operasyon olmasaydı, Beşir Atalay ve Hakan Fidan, 17 Aralık’la hem Camia’yı hem de Y. Akdoğan ve N. Kurtulmuş’u bitirmiş olacaktı. İkinci operasyon ve eldeki delilerin, belgelerin, bilgilerin ortaya çıkarması, plan kuranların hepsini birbirine düşürdü.Tuzakları bozuldu.

Başbakanın, Oligarşik Danışmanlar’ın ve Özel Seçilmiş’lerin bütün planları alt üst olduğundan, bu kadar kin ve nefretle hareket ediyorlar. Recep Cumhurbaşkanı, Fidan ve Kurtulmuş da başbakan olamayacaklardır artık.. Kaybedenlerdendirler. Allah Kadir-i Mutlak.

@fuatavni

Reklamlar