Etiketler

, , ,

Fuat AvniEl Cezire, El Kaide, El Kadı… “El İnsaf, elin ne uzunmuş…”

Başbakan, damadı Berat vasıtasıyla Ekrem Sancak ve A.Çalık üzerinden El-Cezire TV‘yi de almış. Havuz Medyası gittikçe genişliyor.

Alo Fatih Haberturk’ten ayrılınca Erhan Çelik üzerinden istediğini yaptırmaya çalışıyor. Bakalım o ne kadar kalabilecek. Ciner isyan etti edecek.  Yalçın Akdoğan’ın eskisi kadar medya üzerinde etkisi kalmadı. Habertürk %1 kadar aranamıyor. Ntv‘nin vesayetten kurtulmasına da az kaldı.

Bugün Başbakanın her şeyini savunanlar, Havuz Medyası’nda çalışanlardır. Onları da hoş görmek lazım. Başbakan çalıştıkları kanalın patronu ne de olsa.

Bu günler turnusol kağıdı gibi; siyasetçinin sahtesi kadar, gazetecinin de sahtesini ortaya çıkarması açısından önemli. Abdulkadir Selvi, Hocaefendi’yle çektirdiği fotoğraf elinde, çocuk gibi dolaşır, herkese gösterirdi. Bakmayın kükrediğine; güçlüye karşı zaafı vardır.

İlerleyen günlerde ana akım medya ile Havuz Medyası tamamen ayrılacak. Erdoğan Rejimi’ni savunmak, karakterli duruşu olan herkesi yıpratıyor. İnançlı biri, hislerin galebe çalmasıyla anlık günaha girebilir, ama günde 40 yerde herkesin gözünün içine baka baka 40 yalanı nasıl söyler? Adetullahtandır, hastalık kalp ve lisana ulaşmadan ‘Hz Eyyup‘lar şifaya ermez.

Camia’ya sürekli “Yahudi Uşağı” derken, komşunuzun bile Yahudi olabileceği gerçeğini nasıl atlıyorsunuz?!  Düşünce düşmanlığı beyninizi kirletmiş.

Eski Türkiye’de düşünce suçlusu vardı, Erdoğan Rejimi Yeni Türkiye çatısı altında 10 binlerce düşünce düşmanı oluşturdu.

Başbakan, karşı geldiği düşünceleri istediği gibi yalan söyleyerek yıkacağını düşünüyor. Başbakanın düşünce düşmanlığı Vandallık düzeyine çıkmış. Başbakan iktidara geldiğinde, şimdinin genç kuşağı ergen dönemlerindeydi. O’nu idol olarak kabullendiler. Avazı çıktığı kadar bağıranlar da onlar.

Başbakanın makam ve parayla satın alıp ekranlara taşıdığı sözüm ona gazeteciler, tetikçilik yaparak genç kuşağı günden güne sokağa yaklaştırıyor.

Başbakanın kullandığı dile, muhatapları aynı şekilde karşılık vermiş olsa, Türkiye‘nin sokakları 30-40 yıl önceki sokaklara dönecek. Şiddeti mağduriyete dönüştürmekte pek mahir olan AKP stratejistleri, cihad mantığını körükleme adına Camia’ya “Yahudi uşağı” dedirtiyor. Camia’ya “Dış güçlerin, İsrail’in, ABD’nin kullandığı kirli örgüt” dedikçe, Camia mensuplarına saldırı “haklı”,  hatta “sevap” düşüncesine kayıyor.! Başbakan için şiddetten haz alacak genç kuşağa Başbakanın “Hergün yurtlarında gece seansı yapıp bana beddua ediyorlar” demesi, açık hedef göstermektir. “Her gün abiler ve ablalar kirli örgüt adına kapınıza geldiklerinde kovun” diyen Başbakan, masum insanları sokağa çıkmaya korkar hale getiriyor. Başbakan, “Okullarına, dershanelerine çocuklarınızı göndermeyin” dedikçe, Camia’nın öğretmenlerine, idarecilerine yapılacak şiddeti meşrulaştırıyor.

Başbakan kendini ve evlatlarını koruma adına 100 binlerce anne, baba ve evladı kendi fanatiklerine şikayet edip, korumasız hale getiriyor.

Hayrettin Karaman‘ın fetvası  “Kamuya ve ümmete ait zararı önlemek için bir şahıs, bölge veya gruba ait zarar göze alınır, sineye çekilir. Siyasette olan selim akıl ve kalb sahiplerine de bu kuralı hatırlatıyor ve örnek olarak merhum şehid Muhsin Yazıcıoğlu’nu dua ile anıyorum.” Güzel insanlar yıkarıdaki ifadeler, Hayrettin Karaman Hoca‘nın Yeni Şafak gazetesinde yazdıklarıdır. Yorum katılmamıştır. Fetvada geçen feda edilebilr şahıs Muhsin Başkan mı? Bölge, Doğu Anadolu Güney Doğu‘nun bir kısmı mı? Grup, Camia mı?

Hocaefedinin bütün ailesinin bütün mal varlığını toplasanız Başbakanın tek çocuğunun mal varlığının %1’i etmez. Anadolu insanın feraseti bunu anlar. 10 sene önce Başbakanın evinden kamyonetlerle para taşınmasına rağmen sıfırlanamayacağına inanır mıydınız?  Hocaefendi’nin aile fertlerinde, ya da Camia mensuplarında, zerre kadar korku emaresi görmeyince, kalbinize korku düşüyor. Korkmayın, titreyin.

***

İki haftadır Cuma namazı kılmadın.Uçuş saati namaz vaktine denk geliyor dendiğinde farketmez programımızı bozmayalım dedin Kaybedenlerdensin Meydanlarda Allah diye diye ortalığı inletirken yakınındaki adamlar kutsal değerlere hakaret ediyor. Kaç kez kulağına geldi tepki vermedin. Hem Said Nursi’den örnekler verip, hem de Risaleler’de Peygamberimiz’e iftira atılıyor diyen Ahmet Keleş’i tv’ye çıkarın diyeceksin Ah riya. Almanca konuşan Arap taklidi yapacağınıza ahlak dilini kullanan haysiyetli gazeteci taklidi yapsanız daha makbul olur. Üstad’ın talebelerinden ümidi kesip Camia’nın müsveddelerine bel bağlayacak kadar alçalmanın nedeni algı değil korkuyor olman. Korkma, titre.

Ahmet Keleş yıllarca Kemalettin Özdemir ve Latif Erdoğan bana iftira atarak Camia’dan kopmama neden oldular diye sızlanan biridir. İlginç bir şekilde bu üç kişi şimdi Camia’ya iftira atan BB’nin yalakası olmuşlar. Siz kızarak izleseniz de ben ibretle izliyorum. Eski Ergenekon’un Camia itirafçısı Nurettin Veren de Kemalettin Özdemir benim ayağımı kaydırmış kişidir derdi.Aynı cephede ittifak ettiler Neredeyse bir ay önce Camia’nın eskileriyle görüşülüp hain devşirilmeye çalışıyor demiştim.Önceki tiwitlerime bakın bugünkü hainleri görün

Reklamlar