Etiketler

, , , , ,

Twiter AdamBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapan Hakan İlyas Aydoğan hakkında bir bilgi paylaşayım.

Hakan İlyas Aydoğan, YSK Kararına rağmen devlet memurluğundan istifa etmeden ,AKP’den Ankara Yenimahalle Belediye Başkan Aday Adayı olmuş. AKP’nin internet sitesinde (http://www.akparti.org.tr/upload/documents/Aady_Listesi_ilçe.pdf … ) İlyas Aydoğan’ın Yenimahalle’de 5. Sırada aday olduğu yayınlanıyor.

Aydoğan memurluktan istifa etmeden; hem Belediye Başkanı aday adayı, hem de Müsteşar yardımcılığını nasıl YÜRÜTTÜyor? Devlet Memurlarının siyaset yapması açıkça suç, hatta devlet memurluğundan çıkarma cezası var.

PARTİ DEVLETİ. İlyas Aydoğan’ın Memurluktan istifa etmeden siyaset yapması adeta pes dedirtiyor. İlyas Aydoğan’ın bu şekilde davranması Yenimahalle adaylığının kesin olmaması. Bu sebeple Müsteşar Yardımcılığını da kaybetmeden nabız yoklayıp her iki tarafı da aynı anda yürüttüğü ortaya çıktı. İlyas Aydoğan’ın memurluktan istifa etmeyerek müsteşar yardımcılığı maaşını da garanti altına aldığı ortaya çıktı.

Türkiye’de işlem gören İran sermayeli şirket sayısı

2009’da 167

2010’da 419

2011’de 698

2012’de 710

2013’de 3128

Anlaşmalar artmış, İran sermayeli şirket sayısı artmış. İranlı ajanlar her yeri sarmış. “Her Yer İran “ olmuş haberimiz yok..

RTE’nin sorgusuz sualsiz ülkeyi teslim ettiği MİT’in Türkiye’yi muhaberat devletine dönüştürme yolundaki şok hamlesi. MİT’in tüm kurumların bilgilerinin kendisine verilmesi yönündeki son hedefi Adalet Bakanlığının bilgi ağı UYAP. MİT UYAP bilgilerinin kendisine açılması için Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığından talepte bulunur. Daire Başkanı talebin hukuksuz olması nedeniyle vermek istemez fakat Bakanın talimatı kesindir. Bunun üzerine Başkan UYAP sisteminin MİT’e açılması talimatını verir fakat sistemi çalıştıramasınlar der. Sistemi çalıştıramayan MİT durumu RTE’ye şikayet eder. Sonuç mu? Tahmin ettiğiniz gibi, Bilgi İşlem dairesi başkanı görevden alınır. Peki, MİT’in UYAP sevdası neden kaynaklanıyor? RTE’nin isminin karıştığı 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının dosyasına erişerek delilleri karartıp üstünü örtmek için mi?  MİT’in terör örgütü EL-Kaideye yardım yaptığını ortaya çıkartan TIR baskınlarından sonra, MİT hakkındaki soruşturmaları kapatmak için mi? Cevap veriyorum hepsi ve daha fazlas…

Adliye koridorlarında hiçbir dönemde olmadığı kadar hukuksuzluk cirit atıyor. Başmüfettiş Vedat Ali Tektaş’ı tanıyor musunuz? Başmüfettiş Vedat Ali Tektaş Deniz Feneri dosyasını kapattıran kişidir. Bu kişi bu günlerde yine iş başındaymış. RTE’nin emriyle Adalet Bakanı tarafından Başmüfettiş Vedat Ali Tektaş’a yeni bir görev verilmiş. Vedat Ali Tektaş, Yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yapan Zekeriya Öz ve arkadaşlarını soruşturmakla özel olarak görevlendirilmiş. Vedat Ali Tektaş’a  Zekeriya Öz ve arkadaşlarının tasfiyesi karşılığında, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı teklif edil mi? Bu sebeple Adalet Bakanlığında bir Müsteşar Yardımcılığı kadrosu boş mu tutuluyor? Buradan soruşturmanın nasıl sonuçlanacağı şimdiden belli oldu diyebilir miyiz?

Türkiye Gençlik Kulüpleri konfederasyonu her hafta Salı günü toplantı yapıyor. Toplantılara bir AKP milletvekili geliyormuş. Bu toplantılarda enteresan konular konuşuluyormuş. Gelen AKP li olunca gündem de RTE’nin gündemi oluyor. 4 Mart 2014 Salı Türkiye Gençlik Kulüpleri konfederasyonu Salı toplantısına AKP İstanbul Milletvekili Oktay Saral gelmiş. AKP İstanbul Millet Vekili Oktay Saral konuşmalarında Fethullah Gülen Hoca Efendiye “şeytan” diye hitap etmiş. Devamında; AKP İstanbul M.V Oktay Saral “Şeytanın askeri, İsrail ve ABD ile RTE’yi devirmek şartı ile kendini kurtarma karşılığında anlaştı” demiş. Toplantıdakilerden biri MİT kanunu ile ilgili “Yurt dışına operasyon yapma yetkisi 160 ülkedeki okullardan dolayı mı?” sorusunu sormuş. AKP İstanbul MV Oktay Saral’da “Evet ondan dolayı” diye cevap vermiş. 31 Mart sabahı Türkiye yepyeni bir sabaha uyanacak,. RTE devletin istiklal harbi için düğmeye basacak. Bunun için devletin en hassas kurumu olan MİT kullanılacakmış. . RTE, Kamuda üst düzey görev yapan 2000 kişilik bir liste oluşturdu. Bu kişiler neden bu listede bulunuyor? Menzilci, Cemaatçi, Süleymancı, Nakşibendi, Alevi ve Ulusalcı kişilerle ilişkilerinin olmasıymış. Listelerin oluşumunda her kamu kurumunda görevli RTE’ye biat etmiş şahsiyetlerde aktif görev almış.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında her yerde rahat konuşma cesareti bulan Müfettiş iyi fişleme yapıyormuş. Kurumda olacakları önceden bilen Müfettiş fişlemelerinin ödülünü Teftiş Başkan yardımcısı olarak kapmış.

@CanliEbru

Reklamlar