Etiketler

, , , , ,

DolmabahçeBaşbakan’ın Yaşar Büyükanıt ile yaptığı Dolmabahçe görüşmesi, gerçekten mezara götürülecek bir sır mıydı?! Öncesi ve sonrasında neler yaşandı?

Dolmabahçe görüşmesinde Başbakan, Yaşar Büyükanıt’a dersaneleri kapatma sözü verirken, anlaşılan o ki Abdullah Gül’ün de desteğini almış. Büyükanıt Dolmabahçe’de, Öcalan’ın Oslo’da dersanelerin kapatılması isteği, dersanelerin kapatılmasıyla Camia’nın biteceğini düşünmelerindendir. Başbakan kendini kabile lideri sandığından Dolmabahçe görüşmesinin kendisiyle mezara gideceğini zannediyor. Kozmik Oda’yı mezarı mı sanıyor?

Başbakanın Dolmabahçe’de üç kozu vardı. Büyükanıt’a bu kozlar şantaj olarak kullanıldı. Asker içindeki darbecilerle araya mesafe konmalıydı.

a) Büyükanıt’ın İsviçre hesapları.

b) Mit tarafından hazırlanan aile dosyası.

c) Başbakana düşünülen bazı suikastlerde Büyükanıt’ın etkisi.

Başbakan ile Büyükanıt bu kozlar çerçevesinde antlaşmaya vardılar. Büyükanıt dava arkadaşlarına sırtını çevirdi. Başbuğ orada feda edildi. Başbakan asker içindeki darbeci kilikleri ayırmayı başarmıştı. Büyükanıt geri adım atma karşılığında 2004 MGK kararlarının uygulanmasını istedi. Başbakan hem asker içindeki vesayetten, hem de Camia’dan kurtulma fırsatını hiç beklemediği bir anda kucağında bulmuş oldu.

Büyükanıt’ın ismi hiç bir darbe dosyasında yer almadı. Yarı yolda bıraktığı Ergenekon’dan korktuğundan, kendisine zırhlı araç alındı. Büyükanıt, Avrasya projesinin uygulanacağını, Hizmet dahil, hiç bir irticai yapının kalmayacağını bağlı olduğu derin yapılara aktardı. 2008 yılında kontrol edilemeyen Ergenekon klikleri hariç, diğerleriyle anlaşma sağlandı. Aslında feda edilebilir olanlar içeri atıldı. Ergenekon’un derinlerine asla ulaşılamadı.Verdiği sözü uygulamakta kararlıydı. Derinlerle anlaşmıştı, ona sürekli topuk selamı çakılıyordu.

Ergenekon’un para kaynakları, karapara aklamanın dolaylı yoldan Başbakana hazzını tattırıp, egosunun altına sığınarak kendilerini büyüttüler. Oligarşik Danışmanların, “Siz vesayeti bitiren dünya liderisiniz” ifadeleri de, kendini dev aynasında gören Başbakanı kontrolden çıkardı. Başbakanı Ergenekon’un bittiğine çok önce inandırdılar. Herkesi Ergenekon torbasına doldurarak o davayı da sulandırdılar.

Toptancılık sonun başlangıcıydı. Avrasya Projesinin en önemli ayağı olan Şangay 5‘lisine katılmayı, Başbakanın Rusya’da dillendirmesi, bugünkü tahliyelerin müjdesiydi.

Kapalı devlet haline getirilecek ve azınlığın tahakkümünde ve kontrolünde olacak devlet politikasını bizzat Başbakana yaptırmış oldular. Başbakanı orada egosunu şişirerek oturtanlar, yarın öbür gün ilk fırsatta Başbakanın altındaki sandalyeyi çekecekler. Birbirlerini yiyecekler.

Halk, kendini kurtarma adına celladına sarılan ve günden güne kredisini tüketen birini ibretle seyrediyor. Allah Kadir- Mutlak.

@fuatavni

 

Reklamlar