Etiketler

, , , , ,

Fuat AvniDün Cumhurbaşkanının imzalamayasıyla, Özel Yetkili Mahkemeler kaldırıldı.

 Cumhurbaşkanı bu yasayı imzalayarak hangi davalara engel oldu? 

Başbakan, aslında Özel Yetkili Mahkemeleri kaldırtarak hangi davaların askıda kalmasını istiyor?

Özel Yetkili Mahkemeler’den alınan davalar yıllarca bitmeyecek… Geçen hafta Malatya savcılığının talep ettiği dosyalara Ankara savcılığı engel oluyor demiştim. Malatya’daki davalar çöpe gitmiş oldu.

Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürütürken 1994 yılında hayatını kaybeden Kazım Çillioğlu dosyası artık neticelenmiyecek… 2010 yılında başlatılan soruşturmada, Çillioğlu’nun mezarı açılmış; bilirkişi raporu olayın intihar değil, cinayet olduğunu ortaya koymuştu. Çillioğlu‘nun cinayeti çözülseydi, Ergenekon‘un en önemli ayağı ve istihbaratın PKK ile olan bağı çözülmüş olacaktı. Çözülmesi istenmiyor.

Madımak Katliamı’yla ilgili başlatılan soruşturma rafa kalkmış olacak. Yerel mahkemelere havale edilecek olan bu dosya da çözülemeyecek. Sivas’ta 37 kişinin hayatını kaybettiği olaylara karışanlarla PKK terör örgütü arasındaki ilişki tespit edilmişti. Bunlar, PKK’nın üst düzey bir ismiyle irtibatlıydılar. Bu kişi, Alevi ve Sünnileri birbirlerine kırdıracak eylemleri organize ediyordu.

Başbakan ve Öcalan arasında nasıl bir anlaşma yapıldıysa, PKK‘nın bulaştığı tüm kirli işleri Başbakan temizlemek için yoğun gayret sarfediyor.

Muhsin Başkan’ın dosyası, sona yaklaşmış olan Malatya ÖYM‘den alınıp Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı‘na verilecek. Her şey Silinecek! Kahramanmaraş yerel mahkemeler, Malatya ÖYM’nin aldığı mesafeyi 5 yılda alamaz. Ankara savcılığı zaten Malatya’ya belgeleri vermiyordu.    

Yedi yıldır sona gelinen Zirve Yayınevi davası, yeni mahkeme tarafından görülecek. Binlerce sayfalık dosyalar yeniden incelenmiş olacak. Düzenleme kapsamında Zirve Yayınevi’nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesine ilişkin suçüstü yakalanan 5 kişi tahliye olacak.(Not: Güzel insanlar; Zirve Yayınevi davasındakilerin gece tahliye edildiğini yazmışsınız. Dediğiniz gibi olmuş, tahliye olmuşlar bile.)

Başbakan ve Cumhurbaşkanı elele vererek Ergenekon ve PKK‘nın ilişkili olduğu dosyaların hepsini rafa kaldırmış oldu. Bu adamlar ne yapmaya çalışıyor?

Reklamlar