Etiketler

, ,

Dinlenen BB123 Şubat akşamı internete düşen ve Başbakan ile Bilal Erdoğan arasındaki konuşmaları içeren tape gündeme bomba gibi düştü.

23 Şubatta yayınlanan tape Başbakanınn evinde milyar dolar tutması ve 17 Aralık sabahı evindeki paraların evden çıkarılmasını içeriyordu. Daha önceki tapelere ya cevap vermeyen, ya da sonrasında cevap veren Başbakan, 23 Şubat gecesi derhal Dar Oligarşik Kadrosuyla toplandı . 23 Şubat tapeleri önemliydi, zira Başbakanın yolsuzluk ve rüşvet çarkının merkezinde olduğunu ispat ediyordu.

Sobelenen Başbakan ve Besleme Medyası ile Tetikçileri; kayıtların montaj, dublaj, illegal olduğu vb pek çok yalanı ileri sürdü. 23 Şubat tapelerini inkâr eden Başbakana muhalefet partileri dâhil herkes “TİB ve TÜBİTAK elinin altında, yalan olduğunu ispat et” dedi. Bunları biliyoruz zaten dediğinizi duyar gibiyim. Sabredin.

Başbakanın ve HİS’leriyle ünlü bakanının tüm baskı ve tehditlerine rağmen TÜBİTAK uzmanları tapelere “montaj-dublaj” raporu vermedi. Başbakanın ve HİS’leriyle ünlü bakanının sahte rapor talebini geri çeviren TÜBİTAK uzmanları görevden alındı.

Başbakan ve avanesi müthiş panik halindeydiler. TÜBİTAK’tan istedikleri sonucu alamayınca TİB’e yöneldiler. Başbakan çok açık ve net bir şekilde talimatını verdi: 23 ŞUBAT DÂHİL, 17 ve 25 ARALIK SKANDALI İLE İLGİLİ TÜM TAPELERİ ve KAYITLARI SİLİN.!!

Başbakanın “DELİLLERİ YOK EDİN” talimatı üzerine TİB Başkanı “Alo Cemalettin”, Adalet Bakanı, MİT ve EGM İstihbarat yetkilileri toplandı..

Adalet Bakanlığına “17 ve 25 Aralık soruşturma dosyaları ve fezlekelerini inceleyip kaydı silinecek görüşmeleri tespit” görevi verildi.

TİB, MİT ve EGM İstihbarat da Adalet Bakanlığının verdiği bilgiye göre kendilerindeki CDR kayıtlarını silecekti. TİB, MİT ve EGM İstihbarat, CDR kayıtlarının silinmesiyle delillerin tam olarak karartılamayacağını biliyorlardı. Çünkü TİB, MİT ve EGM dışında 3 GSM şirketinde de Trafik ve Konum verileri vardı. Bu şirketlerdeki kayıtların da silinmesi gerekiyordu.

3 GSM Şirketi’ndeki delilleri sildirme görevi “Alo Cemalettin”e verildi ve 28 Şubatta 3 GSM Şirketi’nin tepe yöneticileriyle bir araya geldi.

“Alo Cemalettin”, 3 GSM Şirketinin yöneticilerine, “Bazı görüşmelerin trafik ve bazı kişilerin konum verilerini silmeleri talimatı” verdi. 3 GSM Şirketinin yöneticileri kayıtları silmeleri halinde suç işleyeceklerini belirtip talimatı yapamayacaklarını ifade ettiler. “Alo Cemalettin” ise “Bu hayat memat meselesi, hangi kanun sorunsa değiştiririz, gereğini yapın. Yoksa sonuçlarına katlanırsınız!” dedi.

3 GSM şirketi de delillerin silinmesine olumlu yaklaşmayınca farklı mekanizmalar devreye sokuldu.

Sahiplerinden “Becerikli Abdullah T” nin devreye girmesiyle Avea; yönetimindeki 3 AKP’linin devreye girmesiyle de Turkcell ikna edildi. Vodafone “Paralel Yapıyla işbirliği yapmakla suçlanacağı tehdidi ve hakkındaki soruşturmaların kapatılacağı taahhüdüyle” ikna edildi.

3 Mart akşamüzeri 3 GSM Şirketi ikna edilmiş ve TİB, MİT ve EGM İstihbarat delilleri silmeye hazır hale geldi.

Gözler Adalet Bakanındaydı.

Adalet Bakanı, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarının üstünün kapatılması için, silinmesi gereken kayıtların listesini 4 Mart öğlen TİB’e verdi.

“Alo Cemalettin” Adalet Bakanlığından aldığı silinecek trafik ve konum verilerini hemen MİT, EGM ve 3 GSM şirketine yolladı. 17 ve 25 Aralık soruşturmalarının en önemli delillerinden olan haberleşme kayıtları 4 Mart akşamından beri siliniyor! Haberleşme kayıtları silindiğinde yapılan bazı görüşmeler olmamış; bazı kişiler farklı yerde bulunmuş gibi görünecek.

Böylece 17 Aralık’da, Başbakanın, oğlu Bilal ile yaptığı görüşme kayıtları ve kızı Sümeyye’nin İstanbul’da bulunduğu kaydı yok olacak.

Tüm kayıtlar silindikten sonra Başbakan, “Alo Cemalettin”den alacağı sipariş bir yazı ile; “Bakın, bunlar montaj!” diyecek.

Yerseniz 🙂 

Neyse… Başbakan çıkıp “Bunları yalan” desin, ben de diğer bilgileri paylaşayım. @CanliEbru

Reklamlar