Etiketler

, , ,

HALKBANKASIBİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ İSLAMIN SON KARAKOLU OLSUN

Yıllarca kripto hasımlarınca yönetilsin. Ama Allah’ın izni ve inayetiyle birkaç diğer-gam yürekli çıkıp (başkasının derdiyle dertlenmektir ki Efendimiz(s.a.v)’in adabındandır)  türlü çile ve zulümlere katlanıp bu gidişe bir dur demek, Anadolu insanına  verilen emaneti tüm dünyaya hakkıyla anlatabilmek için Kur’an-ı Kerim’in erkanı  ve Rehberimiz, Efendimiz, âlemlerin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı Peygamberimiz Hz.Muhammed(s.a.v)’in ahlakıyla, asra ismini  mühür gibi vuran Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi(h.z)nin  yüzyılın hastalığı imansızlığa ilaç olacak 130 eserinde yazdıklarını hayata tatbik ederek  adanmış, imanlı, ahlaklı, haram-rüşvet-sahtekarlık nedir bilmeyen ideal insanlar yetiştirsin, kendi ülkesinin mühendisi, iş adamı, askeri, doktoru, avukatı, hakimi, polisi, öğretmeni, gazetecisi, televizyoncusu… olsunlar;  ama  yine kendi ülkelerinde paralel yapı, hain, terörist, örgüt  ilan edilsinler . Yahu! İnsan biraz düşünür, ben yıllardır benim insanımı şehit edip, binlerce yetimimi arkada bıraktıranlar için hiçbir devlete, bunlar terörist dedirtemedim  ve teröre yaptıkları yardımları engelleyemedim,  ama  benim ülkemde binlerce fedâkakar insan yetiştirenlere hain, terörist  denilsin!  Hatta el-âlemin ülkelerindeki elçilerimize de  bu fedakar insanları karalattırsınlar.İnsaaaaaaf! Bir devlet kendi insanını başka devletlere şikayet eder mi ya? Kaldı ki bu insanların  masum, kavgayla, hırsızlıkla,yolsuzlukla,rüşvetle vs. suçla hiç ama hiç alakası olmasın.Eğer böyle insanlar karalanmaya çalışılıyorsa kardeşim ben onları karalayanlardan şüphe duyarım. Derim ki bu heriflerin yanlış işleri var ki onun için onları rahatsız eden temiz insanlardan rahatsız oluyorlar.

BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ İDARECİLERİ  ‘’SÖZDE MUHAFAZAKAR-DEMOKRAT’’ OLSUN

Ve bu ülkenin binlerce adanmış insanı yurtdışına eğitim gönüllüsü olarak hicret etsin, insanlığın barışı ve mutluluğu için ‘’sömürü mantığıyla değil-, tebliğ ve temsil mantığıyla’’ değerlerini anlatmak için makamdan, paradan, dünyalık zevklerden vazgeçsin;  bu fedakar insanları, ve hocalarını devletin başındakiler bir zaman övgüyle anlatsın; ama şahıslara göre doğruları değişmediği ve her zaman Hakkın yanında yer aldıkları için, ülkesinin ve milletinin çıkarlarını şahısların çıkarları üstünde tutup; çalmanın, haram yemenin, halkın kendilerine verdiği yetkiyi şahsi menfaatleri için kullanmanın İslam hukukunda yerinin olmadığını söyledikleri için bir anda methiyeler düzen politika(ikiyüzlülük sanatı)cıların bırakın  Müslüman insanı, yaratılmışların en azizi olan  hiçbir insan için kullanılamayacak haşhaşi, çete, örgüt, alim müsfettesi, hain gibi sözlere maruz kalısınlar ve hiçbir belge açıklamadan, suç duyurusunda bulunmadan hatta soruşturma bile açtırmadan siyasetin en büyük malzemesi olan yalanla ve  TMSF ile el koyup içini hizmete karşı dalkavuklarla doldurdukları ‘’bin dilli şeytan’’ medya ile iftiralar atıp gündemi değiştirip, halkını aptal yerine koymaya çalışsınlar.

BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ DEĞERLERİNİ YAŞATANLARA SAHİP ÇIKMASIN

Birileri ülkeyi yönetenlerin Amerika’dan icazet alıp ülkeyi yönettiğini unutup Hoca Efendi neden Amerika’da duruyor diye sürekli soruyor. Ey kıt düşünceli, aklını yalancı ve iftiracılara köle yapıp onların dedikleriyle konuşan kişi! Sen biliyor musun ki gerçek alimler kendi yapmadığı hiçbir şeyi etrafındakilere yapın demez.Bu ne Peygamberimizde ne de ondan sonra gelen Allah’ın sevgili kullarında görülmemiştir.Hoca Efendi başkasının çocuklarına hicret edin deyip kendisi İstanbullarda oturamazdı. HAA!!! Neden başka bir ülke değil de Amerika diyorsan ey aklı kıt insan;  İftira attığın 80 yaşına merdiven dayamış, dünyadan hiç ama hiç bir beklentisi kalmamış yaşlı, hasta bir adam, hâlâ bu yaşına ve haline rağmen  dünya çapında insanlığın barışı ve İlayı Kelimetullah’ın dünyanın her yerinde duyulması  adına yapılan hizmetlerin sekteye uğramadan devam edebilmesi için,  kendisi de oradaki  hizmetlerle ilgileniyorsa, dünyada gelişmiş ülkelerde kabul gören okul , diyalog merkezi, kültür lokali vb. olması  bir çok ülkeyi de teşvik ediyorsa, hesap günü ne diyeceksin Rabbime? Eğer ne barışı, ne diyalogu diyorsan sana ve senin gibi düşünen dar zihniyetlilere diyorum ki ‘’Barışın, huzurun olmadığı yerde ne insanlık adına ne de barış dini İslam adına bir şey yapılamaz; hem bugüne kadar şiddet uygulayarak kim birilerinin hidayetine vesile olmuş ki ? Bugün diyalogla muhabbetle hizmet edenlere  iftiralar atıyorsunuzBirileri de kalkmış Türkçe öğreterek hidayete vesile mi olunur diyor.Ey kıt akıllı , kimse böyle bir iddiada bulunmuyor ki. Fakat şunu bil: Dil  bir milletin bütün vasıflarının derc edildiği çekirdektir.  Dilin içinde bir millete ait

(kültür ,ahlak,adab-ı muaşeret, inanç vs.) her şey  vardır.Bir de  beş ay önce  ülkene dön diyorlardı, şimdi de alim müsfettesi diyorlar , bu ne riyakarlık, bu ne sahtekarlık, bu ne takiyyecilik.Ey bir Müslüman hakkında ileri geri konuşan insan!!! YA söylediğin gibi değil de H.E kimin sözüyle gittiyse O’nun sözüyle dönecekse ve YA ‘’Burada Efendimin sesi Davut’un İsa’nın sesinden az çıkıyor.Bu benim içimi parçalıyor. O’nun sesi birinci sıraya çıkmadan  dönemem diyorsa’’ ama anlayan kim!!!.Sen hakkında ileri geri konuştuğun bir mü’min insanın hakkını hesap günü nasıl ödeyeceksin onu bil, ona göre konuş.

BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ VATANDAŞINI TÜRLÜ ACEM OYUNLARIYLA APTAL YERİNE KOYMAYA ÇALIŞSIN

Yahu ne oldu da gelecek yıla bıraktığınız dershaneleri kapatma meselesini bir anda tutuşup yerel seçime iki ay kala hem de oy kaybedeceğinizi bile bile  tekrar gündeme getirdiniz? Yoksa hakkınızdaki yolsuzluk soruşturmasından mit aracılığıyla haberdar olup emniyet güçleri harekete geçmeden dershaneler meselesini tekrar gündeme getirip sonra baskınlar olunca Acem akıllılarınız ve dalkavuk medyanızla  ‘’BAKIN, BİZ DERSHANELERİ KAPATACAĞIZ DEDİK YA ONUN İÇİN BÖYLE OPERASYONLAR YAPILIYOR’’ deyip yine halkı uyutacaktınız değil mi? Ama yemezler!!Bu millet o eski saf millet değil, köprünün altından çok sular aktı beyler. Zalimin hesabı var da Allah’ın hesabı yok mu?

Bir de  bu hizmetin fedakar önden giden ağabeylerini karalamak için –tabanı temiz, baştakileri kötü- deyip adanmışların arasına acem oyunlaryla nifak sokmaya çalışıyorlar.Yahu adanmışların hiçbir abisinin milyon dolarları, yatları, katları, gemicikleri, villaları,  rüşvet aldığı ihaleleri yok ki. Hepsi kirada oturan, kenarda üç kuruşu bile olmayan , ömrünü o ülke bu ülke deyip uçak tepelerinde  geçiren,  ailelerini yılda üç beş kere gören insanlar. Zaten himmet edilenleri yeseydiler okullarıyla, yurtlarıyla, dershaneleriyle, üniversiteleriyle, yardım kuruluşlarıyla, gazetesiyle, televizyonlarıyla…..bu kadar hizmet müessesi açılabilir miydi bir düşün!!! Haa bazı zaaflarını kullanıp ağınıza düşürdüğünüz K.Ö gibilerinden bahsediyorsanız onlar zaten olmaları gereken yerdeler maalesef.Rabbim affetsin.

BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ ; ZULÜM GÖREN MÜSLÜMANLARIN, GÖZÜNÜN İÇİNE BAKIP YARDIMINI BEKLEDİĞİ ÜLKE OLSUN

Ama yıllardır kanayan yara olan Filistin’e yardım kuruluşlarının yardımları rahatça ulaşırken,  sırf birilerinin sözde halifesi BB’ye İslam dünyasında karizma yapmak için Siyonist devletin izin vermem demesine rağmen yüzden fazla vatandaşını bir gemiye bindirip –ama gemi Antalya limanına yanaştığında beş milletvekilinin gemiden inip hatta bu organizasyonun başında yer alan Dilikirli yazarın da gemiye binmeyip (ki bu herif 28 Şubat Kudüs gecesini de düzenleyip kendisi katılmamıştır)- göndersin ve 9 insanımız göz göre göre şehit edilsin ve Filistin’e daha önce gönderilebilen yardımların hiçbiri gemi olayından sonra Filistin’e gönderilemesin ve oradaki Müslümanlar kendi başlarına bırakılsın, sırf BB’nin karizması için.Ama sonra bazı kuş beyinsizler ‘’Cemaat niye kınamadı?’’ gibi sadece lafta olup kimseye faydası olmayan bir kısır döngüyle yıllardır yaptıkları ortada olan bir hareketi karalamaya çalışsınlar.Yahu siz anlayamazsınız.Çünkü sizin  İlah-ı Kelimetullah’tan , Efendimiz’den habersiz şu dünyadan göçüp gidecek ve ebedi alemde ziyan olacak insanları Allah’ın izni ve inayetiyle kurtarmak için ‘’emr-i bil ma’ruf nehy-i anil münker’’ odaklı bir davanız yok ki.Yarın ceketinizi alıp çekip gidersiniz.Mısır’ı Suriye’yi, Filistin’i, Mayambar’ı,Türkistan’ı bırakıp çekip gittiğiniz gibi. Ama hizmet hareketinin sırtında yıllardır taşıdığı kırılacak yumurtaları, dört bir yanda hizmetleri var. Bunları zarara uğratacak, tüm dünyada terör bağlantılı dedirtecek –ki İHH için bu karar alınmıştı-, Anadolu insanının malıyla canıyla evladıyla yaptığı himmetleri ‘’karizma yapmak gibi’’ dinde yeri olmayan boş bir hedef uğruna heba edemez.

BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ SEÇİMLERDE BİR PARTİSİ TEK BAŞINA İKTİDAR OLABİLECEK OYU ALSIN

AMA HAKKINDA KAPATMA DAVASI AÇILSIN

(NOT: O günlerdeki partinin ileri gelen –yolsuzlukla masayla kasayla mutayla- alakası olmayan vekilleri ve danışmanlarıyla bu günküler arasında bir alaka kalmamıştır, hatta o gün partiye kapatma davası açan A.Y ile bu günkü parti kanka olup o zata ödül bile vermiş ve ondan medet bekler hale gelmiştir).Yine herkes , partinin başındakiler de dahil, bu gün fedakar insanlara belgesiz,kanıtsız binlerce iftira atan medya dahil, suspus olurken –hatta bazıları zil takıp oynarken- yine bu milletin fedakar insanları medyasıyla, adanmışlarıyla halkın seçtiği partiye partinin hatırı için değil -sırf halkın ve devletin çıkarları ve demokrasisi adına  sahip çıksın, 367 krizi ve HSYK Çarşaf Liste, KCK  davası gibi olaylarda can-hıraş milletin çıkarlarını savunsun ama sonra bazı saf, bazı da kasıtlı kişiler tarafından ‘’Sizin siyasetle ne işiniz var?’’ gibi ahmakça ithamlara maruz kalsınlar.Bilmiyorlar ki bu gün bazı m.vekillerinin ve yazar çizer takımının yaptığı gibi ‘’dilsiz şeytan olup zulme susmak’’  adanmışlardan fersah fersah uzaktır. Onlar, siyaset için değil sadece bu milletin hakkı için çırpınırlar.

Şimdi de bu parti o insanları ve hizmetlerini bitirmek için türlü planlar yapsın , geceleri kanunlar çıkarsın, MGK görüşmelerinde devleti tehdit eden kişiler ilan etsin ve fişlesin, ‘’Bütün kanunuları bunları bitirmek için çıkardık’’ desin  ama ahitleşmeye/yeminleşmeye çağırınca;  korkudan amin diyemeyip “Bana beddua ettin; lânette bulundun!” gibi çocuk mızıkçılığıyla, Peygamberimizin dahi yaptığı  mülâaneyi -ahitleşmeyi sulandırsınlar.

Fakat bu yapılanlara karşı adanmışların  gönülleri o kadar rahat ki. Çünkü biliyorlar ki; tarihte hiçbir zaman İslam’a hizmet ıstırapsız, çilesiz olmamıştır ve kendilerine yapılanları da doğru yolda olduklarının bir delili olarak görüyorlar. Aynı şeyler Peygamberimiz(s.a.v) den bugüne hep yapıla gelmişti zaten.

BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ YILLARCA HASRETİNİ ÇEKTİĞİ GÜNLERE ULAŞMAYA RAMAK KALMIŞ OLSUN

Ama o ülkenin tarihinde Çanakkale Savaşından sonraki en önemli ikinci tarihi olay olan halkın yıllardır haklarının sorgusuz sualsiz yenmesine, fişlenmesine, işkenceler görmesine, darbeler yemesine son verecek referandum için bu fedakar insanlar kapı kapı gezip halka meselenin ehemmiyetini anlatsın, binlerce kilometre uzaktan gelip havaalanından oyunu kullanıp ana babasını bile görmeden hizmet vazifesinin başına geri dönsün; ama bu fedakar insanlara en ağır hakaretler edilsin ve bunca yıllık emeğin sonucunu bir gecede jet kanunlar çıkarıp sırf kendi pisliklerini örtebilmek ve ortaya çıkarılmasını önlemek için halkın verdiği EVET oyu hiçe sayılsın.

BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ BURNUNUN DİBİNDEKİ SURİYE’DE HERGÜN MÜSLÜMAN KANINA GİRİLSİN

Ama o ülkedeki Müslümanlara vaad edilenler yapılmasın, komutanları istihbaratımızca zalim Esede teslim edilsin ve  bu zulme destek olan İran’a gidip devletler arası görüşmelerin olmazsa olmazı Türk bayrağı sırf birileri rahatsız oluyor diye (TİKA’nın konferansında da malum ülkenin yöneticileri rahatsız oluyor diye Türk bayrağı indirilmişti.) salona konulmasın ve ülkemin BB’si çıkıp ‘’Burası bizim (Kim bu bizler?) ikinci evimiz’’ desin.Bazı tırlar hedef saptırmak için ihbar edilsin sonra kalkıp mitin bu tırları Suriye’ ye yardım götürüyordu deyip(ne zamandan beri ülkemizin yardım kuruluşu mit oldu onu da bilmiyorum ya)mitin tırları araştırılamaz kanunu çıkartıp  gerçekte dolar dolu tırları çaktırmadan yurt dışına çıkartsınlar, ama bu tır meselesini bile fedakar insanlara yıkmaya çalışsınlar . YUH diyorum riyakarlığın da bu kadarı.Tabi takiyye adiyattan olmuş. Ayrıca etrafındaki ‘’dar bir oligarşik yapı’’ ie ilgili  defalarca uyarılan BB bu uyarıları hiçbir zaman dikkate almayıp, Allah’ın izniyle onu defalarca suikastlardan kurtaran, (attan düşme, arabada kitli kalıp gazdan zehirlenme, suyuna siyanür konulması, evinin karşısında gömülü silahların çıkarılması, evinin krokisinin suikastçıların üzerinde bulunması… )beş ay öncesine kadar ‘benim polisim benim savcım’ dediği binlerce vatan evladını sırf kendi pisliklerini örtmek için sürgün etsin. Bunu da‘’siz paralel devletsiniz’’ deyip, dalkavuk medyasını da kullanarak fedakar, masum Anadolu evlatlarına  fatura etsin.

VE BİR ÜLKE DÜŞÜNÜN Kİ BAZI İNSANLARI ÇOK UNUTKAN OLSUN

Bunların hepsi bir yana ‘’Akıllı insan aynı delikten bir kere ısırılır’’ sözüne rağmen ülkemizdeki bir çok insanın medyanın darbe dönemlerindeki kışkırtıcı tutumunu unutup, daha önce Elazığ’da karayollarında çalışan bir ayyaşı Acz-i Mendi şeyhi deyip yutturmasına, Uyuşturu taciri H.’yi tarikat şıhı olarak yedirmesine, gece kulüpünden çıkarılan bir düşük meşrebi şeyh karısı deyip göstermesine ve  bunların daha sonra gerçek dışı olduğunu fark etmesine rağmen hepsini unutsun ve bu gün yine aynı medyanın bin dilli yalanlarıyla siyasetin pisliğinin dibine kadar bulaşmış ve yolsuzluklar yapmış insanları tamamen  görmezden gelip, yıllardır bir çok vatandaşın belki bir sohbetinde, belki bir dershanesinde, belki bir kolejinde, yurdunda , programında bulunmuş, çocuklarını emanet ettiği, evini ziyaret geldiği insanlara hain gözüyle baktırsın ve bazı ahali de bunu yesin..İnandığımız Allah rızasına, Okuduğumuz Kuran hatrına, Arkasından yürüdüğümüz Peygamber aşkına, ağzınızda sakız yaptığınız demokrasi adına İnsaaaaaaaf!! İnsaaaaaaaf!! İnsaaaaaaaf!!

Bunca sözden sonra; medyanın demireli gibi ani dönüşler-kıvırmalar yapabilen,çevir kazı yanmasın ayakları çeken ama kendini hiç tehlikeye atmayan aklı sıra uyanık yazarları;  tanımadığı bir insan için çıkarı olmadan hiçbir iyilik yapmamış, sadece oturduğu yerden adanmış anlı secdeli insanlara  sövüp iftira atmakla gününü geçirmiş  birileri çıkıp yine ileri geri konuşacaktır; çünkü bu onların mayasında vardır. Ama Taif’te Efendimiz Hz.Muhammed(s.a.v)’e çocuklar taşlar atınca Cebrail (a.s) ‘’ İstersen şu dağları onların başına geçireyim” dediğinde ‘’Onların neslinden yıllar sonra bir iman eden çıkacaksa bunu istemem’’ dediği gibi bunca saldırıya, iftiraya, hakarete uğrayan adanmışlar da demoktatik ve kanuna uygun yollar haricinde hiçbir şekilde ne sokağa dökülecek ne  şiddete  başvuracak ne de hakaretler edecektir. (ki böyle olmaları onlara düşman olanları en çok çıldırtan özellikleridir).  Yapılanları sineye çekerler ve Allah’a sığınıp O’na dua dua yalvarırlar.Vesselam….

 Ahmet Gündoğdu

Reklamlar