Etiketler

, , , , , ,

MİT-4Yeni Mit Yasası ve kirli ilişkiler analizini yazmaya başlıyorum ilgililerin dikkatine..

Yeni Mit Yasası‘nı iyi okuyabilmek için Hakan Fidan’ın göreve getirildiği şartları iyi bilmek gerek. 3’lü zirve kararıyla başa getirildi. BB, CB ve Beşir Atalay’ın ortak kararıydı. B.Atalay‘ın en temel görevi doğudaki özerk yapıyı oluşturmaktır. 1972 yılından beri proje adamdır. Türkiye‘nin en krıtik olaylarında bu proje adamların asli rolü vardır, hedef odaklı çalışırlar. Sonradan evrilmiş değillerdir. . B. Atalay 1993‘ten itibaren Kürt meselesine odaklı çalışır. Zaten yükselişi de manidardır. Öncesinde 2 yıl Hümeyni ile birlikteliği vardır. Başkanlık sistemi fikriyle büyülediği Başbakan’ı Yalçın Akdoğan da hilafetle süsleyince muhtar bile olamaz denilen adamı avuçlarına almışlardır.

Başkanlık sisteminin konuşulmasının tek nedeni, eyalet yapısının özerlikle olan benzerliğidir. BB dünden Başkanlığa hazır bekliyordur. Daha H.Fidan göreve gelmeden BB kendini başkan olarak görmeye başlamıştı. Kafasına sokulmuştu. Eyalet sistemi şarttı. Bir taşla 2 kuş vurulacaktı.Terör sorunu cözülecek, BB, efsane bir Başkan olarak gorevi yürütecekti.O andan itibaren dünya lideri dediler. Oslo görüşmeleri H.Fidan tarafından yürütülürken, kendisi görüşmede Başbakan’ı kastederek bizzat Beyefendi’yi temsil ediyorum demişti. Öcalan‘la defaatle görüşmeye gönderilmişti. H.Fidan‘ın çocuk yaştan itibaren planlı yapının adamı olduğunu yazmıştım. Onun için çekirdekten gelme bu adama B.Atalay azami güveniyordu. Atalay, Acem‘in piyonu değil kendisidir. 3 vakit namaz kılanlardandır. Anadolu insanından nefret eder. Rektörlüğü döneminde camianın hiç bir adamına göz açtırmayacaksınız diye yardımcılarına talimat verir. BB‘nin yanına yerleştirilen H.Fidan artık onun en çok güvendiği sırdaşıdır. Başbakan adına Öcalan‘la irtibatı kuvvetlendirir. Oslo‘da eyalet sistemine karar verilirken dikkat çeken bir isim vardı masada Nuriye Kesbir. Bu isim neden önemliydi. Öcalan ve H. Fidan eyalet sistemi konusunda çoktan anlaşmışlarken, Öcalan tarafında bazı problemler vardı. Ona güvenmeyenler mevcuttu. Öcalan eğere PKK içindeki etkinliğini kaybederse BB‘ninde başkanlığı hayal olacaktı. Tüm oyun bunun üzerine kurulmustu. Daha bir ay önce B.Atalay‘ın Öcalan bütün Kürtler‘in lideridir ifadesini lütfen hatırlayın. PKK‘nın değil bütün Kürtler‘in.

Öcalan’ın etkisini en çok kıran ve PKK içindeki Aleviler‘in üzerinde ağırlığı olan Sakine Cansız‘dı.Cansız açıktan Öcalan‘ı eleştiriyordu  Oslo‘daki görüsmeye katılmak isteyen S.Cansız‘ın yerine Nuriye Kesbir gönderilmiş oldu. Cansız Oslo‘nun peşini hiç bırakmadı. Üzerine gittikçe rahatsız olan Öcalan‘ın H.Fidan‘dan bir isteği oldu. Kibar yollu Cansız‘ın etkisizleştirilmesi gerektiğini söyledi. H. Fidan Başbakan’dan ve Beşir Atalay’dan asla bağımsız hareket etmez. “Ne gerekiyorsa yapın, arkanızdayız!” dendi. Öcalan‘ın talimatı yerine gelecekti  H.Fidan göreve başladığı ilk gün Başbakan O’na “Seni buraya 2 meseleden dolayı getiriyorum:

A)Terör sorunu ne bedel ödenirse ödensin çözülecek

B) Her şeyde bize ayak bağı olan camia temizlenilecek.

Hiç şaşırmayın, Erdoğan o gün camianın fişini çekmişti. Perde altında hep ikili oynadı. Zaten Oslo görüsmelerinde de hizmet hareketini doğudaki etkisi masaya yatırılmıştı. Kalem 17 Aralıkta değil Oslo’da kırılmıştı. Sakine Cansız etkisiz hale gelecek,  Doğu’da KCK yapılanması güçlendirilecekti. KCK yapısı içinde istihbarat elemanları konuşlandırılmıştı bile.

Sakine Cansız’ın operasyonunun kod adı Lili Marleen idi. Operasyon Ömer Güney üzerine kurgulandı. Tetikçiliğini o yapacaktı. Avrupa’daki Pkk içinde etkili isimlerden biri de Mustafa Karasu’ydu. Öcalan’a çok yakın biriydi. Cansız onun için Ergenekon’un adamı derdi. Oslo görüsmelerini kurcalayan Cansız’a mesaj göndermişti. Akıllı olsun yoksa ona Lili Türküsünü okuruz demişti. Operasyondan haberdardı.

Mustafa Karasu ve yine etkili bir isim olan Rıza Altun referansıyla örğüte biri monte edilmişti. İran’lı Dewran. Cansız‘ın yanındaydı. Operasyonun Mit ayağını görev bölgeleri Avrupa ve alanları PKK olan O.Y ile U.K üstlenmişti. Şu an Mit‘te daire başkanlığı yapıyorlar. Tetikçi Ömer Güney’le defalarca görüşme yaptılar. Dinlemelerden birine takılan O.Y Atatürk Havaalanında göz altına alındı. Hemen özel bir emirle bırakıldı. Operasyon kusursuz bir sekilde gerçekleştirilirken, Ömer Güney’e kapıyı da İran’lı Dewran açmıştı.

Düşünebiliyor musunuz Öcalan’ın emriyle Mit adam öldürüyordu. BDP olaya nasıl tepki vereceğini bilememişti. Öcalan hemen devreye girdi. Hiç bir şey barış sürecini engelleyemez dedi. Kandil’e göz dağı verilirken kontrol bende diyordu. İstihbaratçı gazeteçiler devreye girdi  Günlerce eyvah yine kan dökülecek demiş milleti korkutmakla kalmamış Öcalan’ın önemini vurgulayıp durmuşlardı. İstedikleri olmuştu. Doğudaki KCK yapısı içindeki istihbaratçılar her türlü oyunu bizzat organize ediyorlardı. Meydan onlara kalmıştı. Kimse dokunamıyordu. Şehir merkezine bile inmişlerdi. Merinos Eyalet Komutanlığı adı altında zengin iş adamlarından tehditle vergi adı altında para alıyorlardı  Şimdi süreç tam istedikleri kıvama geldiğinden BDP yüksek sesle özerklik talebini dile getiriyor. Mit artık onların suçlarına ortak. Yeni çıkacak MİT Yasası bütün bu kirli işlerin üstünü örtecek. Yasa geçerse kimse yargılanamayacak. Belgeleri TBMM bile alamayacak BB‘nin, başkan olma hırsıyla girdiği bu yolda Mit tamamen kirlenmiştir. Emir ve talimatlar BB‘den geldiğinden yasa ona kalkan olacak. Bu yasa sadece olacakların önünü açmak için değil olanların da üstünü öretmek içindir. Geçerse eğer yapılan ihanetler kapatılacaktır. PKK aklanırken camia da terör listesine konmuş olacak. Hiç bir şeyin hiç bir yerde hiç bir zaman kapanmadığını gördük Allah Kadir-i Mutlak

Ulusal derinlerin kılcalları danışıklı dövüş içerisinde en çok İsrail ve İran’ı kullanır. Bunların çatışmacı yapısından nemalanmak esastır. Bölgemizde siyasettin her anında gövde gösterisi yapan Uluslararası Derinler’in ülkemizi bölme faaliyetlerinin 40-50 yıllık mazisi vardır. İran, İsrail kardeşliğinin odaklandığı kişi Fidan’dır. Ne zaman İsrail Fidan’a karşı olduğunu açıklamışsa Türkiye Fidan’a sahiplenmiştir. İsrail, Fidan’ın konumunu kuvvetlendirmek için sürekli ters kontra algısı gütmüştür. Fidan’ı Türkiye’ye bu yolla sevdirmiştir. Hem İran hem de İsrail’in Uluslararası kılcalları Türkiye’yi bölme noktasında hem fikir olduklarından Fidan ikisi içinde hayati önemdedir. Yıllarca iki ülkenin her durumda desteklediği PKK ülkeyi silah yoluyla bölemeyince, mevzu diplomasi yoluyla neticelendirilmek istenmiştir. 31 Mart sabahı uyanacağımız Türkiye yıllar önce Oslo’da hatları çizilen haritası güncellenmiş Türkiye olacak. Fidan vazifesini yaptı. Oslo’da bu günlerin planı yapıldı. BDP’li kadın vekilin mecliste gösterdiği harita Türkiye’nin yeni sınırlarını meşru hale getirmek içindi. Uluslararası Derinler Türkiye’yi sözde en güçlü milliyetçi muhafazakar parti döneminde parçalayabileceklerine eminler. Sivil toplum hareketi olarak halkın algısı üzerinde ve bölgede Kürtler üzerinde tesirli olan Camia planlar karşısında en büyük engeldi. .Ergenekon’un değişen piyonları üzerinden oynanan oyunla Uluslararası Derinler, yıllardır Camia’yı Başbakanın eliyle bitirme peşindeler. Ergenekon bitmedi sadece piyonları değişti diyenleri de milletvekilliğiyle satın alıp susturdular. Artık itibarları kalmadı. Türkiye’nin bütün öz savunma sistemi ve kurumları bu gün zayıflatılmış durumda. Uluslararası Derinler’in en çok istediği şey gerçekleşti. Başkanlık hayallari ve İsrail’le olan ticari işlerinden elde ettiği paralar Başbakanın aklını başından aldı. Artık Başbakan sadece bir piyondur. Her şeyin kendi kontrolünde olduğuna inanmış birine dilediğiniz her şeyi yaptırabilirsiniz. BB bu ilke ışığında kutsanmış bir piyondur. .Perde ardında nelerin pazarlık konusu olduğunu bilmeyen halk çözüm süreci yalanıyla kandırıldı.Perde sıyrılır elbet Allah Kadir-i Mutlak.

@Fuatavni

Reklamlar