Etiketler

, , , , , ,

Dinlenen BB1Başbakan’ın 17 Aralık sabahı rüşvet paralarını kurtarma telaşı:

(Nakit olarak farklı aile fertleri üzerindeki-5 ayrı adresteki- ihaleler karşılığı iş adamlarından topladığı rüşvetlerdir. 1 Milyar Dolar=2,2 Katrilyon TL)

Hemen oğlu Bilâli arayarak “Amcası Mustafa, abisi Burak, eniştesi Berat ile bir araya gelmeleri ve herkesin kendi evindeki paraları çıkarmaları” talimatını verir. Bilal bir süre sonra arayarak paranın büyük bir kısmını Ömer Faruk KALYONCU’ya, bir kısmını da Mehmet Gür’e vereceklerini anlatır. Başbakan da tüm paraların sıfırlanmasını ve elde hiçbir şey bırakılmaması talimatını verir. Paranın çok fazla miktarda olması sebebiyle, kimsenin dikkatini çekmemesi için, akşam karanlık çöktükten sonra taşınmasının iyi olacağını tembih eder. Birkaç araba ile büyük miktar paranın tahliyesinden sonra, akşam ellerinde 30  Milyon Euro (90 Trilyon TL) kaldığı anlaşılır. ŞEHRİZAR KONAKLARINDAN gayrımenkul almayı ve kalan kısmının da Faik IŞIK’a verirler.(1 Milyon Euro) Bu görüşmenin sonunda Bilâl babasına “Birkaç polis ve savcının tasfiyesiyle yetinilmemesini, Cemaâtin büyüklerine de operasyon yapılması gereğinden” telkin eder.

1.Görüşme: 17.12.2013 Saat:08:03

BB:Evde misin oğlum? Bilal:Evet Babacığım.

BB:Sabah şeyler operasyon yaptılar. Bu Ali Ağaoğlu, Reza Zerrab, işte bizim Erdoğan’ın oğlu, Zafer’in oğlu, Muammer’in oğlu filan.. 18 kişi. Büyük Yolsuzluk Operasyonu şeyiyle bunların evlerinde arama yapıyorlar şu an. Filan filan..

Bilal: Evet.. BB: Tamam mı? Şimdi diyorum ki; senin evinde ne var-ne yok, sen bunları bir çıkar, tamam mı?

Bilâl: Bende ne var baba; senin paralar var-kasada. BB: Onu diyorum işte. Ondan sonra ben gönderi,yorum şimdi kardeşini (Sümeyye’yi) tamam mı?

Bilal: Kimi gönderiyorsun? BB: Kardeşini gönderiyorum diyorum.! Bilal: Hıı, tamam. BB: Ondan sonra aynı şekilde “o bilgiler” O’nda var tamam mı? Abinle konuş, Bilal: Evet. BB: Onda.. onu şey yapalım, Amcanla filan konuş, O da aynı şekilde çıkarsın. Eniştenle konuş, O da..

Bilal: Ne yapalım bunları baba, nereye koyalım? BB: Belirli yerlere, oralara şey yap işte.(Alttan Emine’nin “Berbat” dediği duyuluyor)

Bilal: Berat’da da var! BB: Onu söylüyorum işte. Şimdi bir araya gelin, amcanı da al, Ziya eniştende var mı –yok mu bilmiyorum da; tamam mı? Burak abine de hemen şey yap, tamam mı?

Bilal: Tamam baba. Sümeyye bana nereye götüreceğimizi mi söyleyecek?

BB: Ya tamam, Hadi şey yap. Sizinkileri düşünün aranızda-eniştenle filan. Bilâl: Ne yapalım diye… BB: Evet evet, hemen irtibat kuralım, saat 10’a kadar, çünkü konu.. Bilal: Tamam baba. BB: Tamam mı? İrtibatta kalın. Bilal: Tamam babacığım.

2.ARAMA: 17.12.2013 Saat: 11:17

Bilal: Baba Hasan abiyle filan bir araya geldik. Abim Berat,amcam beraber bir şeyler düşünüyoruz. Bu arada bir fikir daha geldi Berat’a: Bir kısmını Faruk’a (Kalyoncu) diğer işle ilgili hemen vereyim diyor. Öbür paraları işlediği gibi işlesin, zaten konuşmuşsunuz önceden. Onu yapalım mı? Ciddi bir miktarı o şekilde halledebiliriz.

BB: Olabilir. Bilal: Tamam. Öbir bir kısmını da Mehmet GÜR ile ortak işe başladığımız için; bir kısmını “al sende dursun, projeler geldikçe oradan kullanırsın” diye verelim mi diyoruz. Böylelikle azaltıp, kalanını da başka bir yere taşıyacağız. BB: Tamam işte. Onları şey yapın da. Bilal: Tamam.

BB: Sümeyye geldi mi? Bilal: Sümeyye eve gelmiş, şimdi buraya gelecek, yanımıza gelecek. Tamam babacığım. Hallediyoruz bugün inşallah. Başka bir şey var mı? BB: Şey yapmanızda, şeyi(parayı) tamamen sıfırlamanızda fayda var. Bilal: Evet, tamamıyla sıfırlayacağız inşallah.

3.ARAMA: 17.12.2013 Saat: 15:39

BB: Sana diğer verdiğim görev tamam mı?

Bilal: İşte.. Akşam bitirmiş oluyoruz. Bir kısmını hallettik. Berat ile ilgili kısmını hallettik. Şimdi Mehmet GÜR ile ilgili olan kısmı herhalde önce halledeceğiz. Geri kalan kısmını da artık karanlık olunca halledeceğiz. …

İnşallah. BB: Sümeyye ne yaptı? Bilal: Sümeyye de işte onları çıkardı geldi filan. Konuştuk filan. BB: Her iki tarafı hallettin mi? Bilal: Verdi herhalde babacığım. İkisini de boşalttım dedi. BB: Her iki tarafı? Bilal: Evet. İkisini de boşalttım dedi. “İki taraf” derken onu diyorsun değil mi?  BB: Neyse, tamam.

Bilal: Siz kaçta geliyorsunuz? BB: 12’yi filan bulur. Bilal: Yolunuz açık olsun. BB: Telefonlarla konuşmayın!

4.ARAMA:17.12.2013 Saat: 23:15

Bilal:Şimdi babacığım şey için aradım. Büyük ölçüde şey yaptık; ııı Siz mi aradınız babacığım şimdi beni? BB: Yoo, ben aramadım, sen aradın. Bilal: Gizli numaradan arandım. BB: Büyük ölçüde derken (paraları) sıfırladınız mı yoksa? Bilal: Sıfırlamadık henüz babacığım. Şöyle ki. Iıı, bi 30 Milyon Euro (Her yeri boşalttıktan sonra elde kalan küçük para)  gibi bir miktar daha var. Şey yapamadık-eritemedik henüz. Bu şey aklına geldi Berat’ın: Ahmet Çalık’ın alacağı ekstra bir 25 Milyon Dolar kalmış; onu oraya verip o para gelince onu şey yaparız diyorlar. Üsüyle de ŞEHRİZARDAN daire alabiliriz diyor. Sen nasıl bakarsın baba?

BB: Sümeyye yanında mı? Bilal: Yanımda. Çağırayım mı? BB: Yok, ses karıştı da onun için dedim. Bilal: Hıı, yani 25 Milyon Dolar Çalık’a aktarıp, geri kalan kısmıyla da ŞEHRİZARDAN DAİRE alabilir. BB: Neyse şey yaparız, hallederiz. Bilal: Öyle mi yapalım? BB: Tamam, yapın. Bilal: Tamamen sıfır mı kalsın baba; yoksa senin elinde biraz para kalsın mı?!

BB: Kalsın olmaz zaten oğlum. Şeye, öbür tarafa, Mehmet’le şey yapsaydınız onu da, oraya aktarsaydınız. Bilal: He, onlara verdik tamam. 20 Milyon (Dolar) verdik.

BB: Allah Allah; Ya aktarsaydınız sonra şey yapardınız. Bilal: Ya ne bileyim şimdi bu kadar verebildik baba. Zaten zor yer kaplıyor (ne kadar çoksa) falan. Başka bir kısmını başka bir yere koyuyoruz. Bir kısmını bizim şeye verdik; ıı Tunç abiye verdik. Ondan sonra.. BB: Tunç’a tamamını aktardın mı? Bilal: (Sümeyye bakar mısın) Nereye baba? BB: Tunç’a diyorum, tamamını aktardın mı? Bilal: 10 Milyon Euro alabiliriz demişler herhalde. BB: Neyse bu kadar şeyleri konuşma şeyde! Böyle de olsa konuşma! Bilal: Tamam, biz hallediyoruz o zaman. BB: Halledin şimdi. Tabi ben bu akşam, ben gelemiyorum. Ankara’da kalacağım. Bilal: Tamam, biz hallediyoruz, sen merak etme.

5.ARAMA: 18.12.2013 Saat:10:58

BB: Bir arayayım dedim, bir şey var mı-yok mu? Bilal: Yani herhangi bir şey yok. Verdiğin işleri bitirdik Allah’ın izniyle. BB: Tamamen sıfırlandı mı? Bilal: Tamamen, yani sıfırlandı derken? Nasıl diyeyim, işte bende bir, ııı, Samandıra’nın ve Maltepe’nin paraları vardı. 730 Bin Dolar ve 300 Bin Lira. Onları da şey yapacağım. Bizim Faik Işık’a borcumuz vardı, 1 Milyon Lira, O’na vereceğim, üstünü de akademiye aktar diyeceğim. BB: Şey konuşma! Açık konuşma! Bilal: Konuşmayım mı? BB: Konuşma, tamam mı? Bilal: Tamam babacığım. BB: Yani şeyi, Samandıra vs. neresi olursa olsun üzerinde tutma, yerine gönder. Niye üzerinde tutuyorsun?! Bilal: Tamam babacığım. Ama güncel olarak herhalde takip altındayız. Güncel olarak takip edildiğimi düşünüyorum. BB: Biz sana ne diyoruz, ta baştan beri sana? Bilal: Ama işte koruma ekibi mi yapıyor, kim takip ediyor baba bizi? BB: Olum dinleniyorsunuz! Bilal: Ama görüntülü de takip ediyorlarmış?! BB: Doğrudur. Şimdi işte İstanbul’da Emniyette bazı şeyler şimdi yaptık!

****

Savcı Öz ve Hamdi Topçu ile ilgili ses kaydı: 

Başbakan THY’den Hamdi Topçu’yu Bilal Erdoğan vasıtasıyla devreye sokup, Savcı Zekeriya Öz’den yardım istiyor.

1.Görüşme: 17 Aralık 2013 Saat: 11:44

Başbakan: Oğlum ben şimdi, akşam Konya’dan İstanbul’a döneceğim. Ondan sonra öğlen civarı tekrar Ankara’ya döneceğim. Şimdi Hamdi’yi çağırın da…

Bilal Erdoğan: Hangisi?

BB: Hamdi, Hamdi..

BE: Topçu?

BB: Topçu.

BE: Tamam.

BB: Zekeriya bu işin içinde. Zekeriya bu işin içinde diyorum, tamam mı?!

BE: Tamam

BB: Gerekirse, yani O’nunla da bu işi konuşarak, “Arkadaş, bugün bu işi bitirmen lazım” O’na bunu desin.

BE: Tamam babacığım. Ama işte, O da demek ki bunlara çalışıyor.

BB: O onlardan zaten canım.

BE: Evet. Hamdi’nin O’na bir şeyi var mı ki?

BB: O’nunla hukuku var. O bana aldı-geldi.

BE: Ha! Tamam baba.

BB: Veyahut da, gelelim yarına şey yapalım. Bakalım bugüne, kararı verecek.

BE: Ne baba?!

BB: Belki de alel acele sevk edebilirler de. Yani bunların sağı-solu belli olmaz.

BE: Kimi alel acele sevk edebilirler?!

BB: Göz altına alınanları.

BE: Ha! Mahkemeye, evet.

BB: İki savcı götürüyor işi.

BE: Ben Hamdi beyle konuşayım öğlenden sonra inşallah. Akşam da görüşürüz.

BB: Sen bi konuş. Zaten arkadan burada şimdi Efgan ile Müsteşar (Adalet Bakanı Müsteşarı) takip ediyor.

BE: Tamam babacığım.

2. Görüşme 17 Aralık 2013; Saat: 15:39

BE: Şimdi Hamdi beyin yanından çıktım. Akşam 6’da görüşecekler.

BB: 6 geç olur; 6’da işi bitirmiş olur.

BE: Telefında “haberim yok” demiş. Haberi yokmuş, bir de dosya doluymuş.

BB: Yalan söylüyor tabi ya. Hem “haberim yok” diyor, hem de “dosya dolu” diyor; nasıl oluyor bu iş?

BE: İşte.. Dosya önüne gelmiş demek sabahın köründe herhalde. Ne demek istiyorsa?!

BB: Hem “haberim yok” diyor, hem  “dosya dolu” diyor…

BE: Evet evet.

BB: Sen şeye mi gitmiştin; Hamdi’nin oraya mı gittin?

BE: Evet.

BB: Keşke gitmeseydin

BE: Ne yapayım baba? Yani başka yerde buluşsam yine kötü.

BB: Yanlış yaptın.

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonunun ardından, evdeki 1 Milyar Doları sıfırlarken bunalan ve kalan 30 Milyon Euro’yu (90 Trilyon) ne yapacağını şaşıran, yorulan ve bunalan Bilâl Erdoğan babasına akıl veriyor. Diğer Bakan Çocukları gibi rüşvet ve yolsuzluktan tutuklanmamak için, karşı hamle  ve Cemaat mensuplarına operasyon yapılmasını istiyor.

Bilal Erdoğan: Bu bu arada, konuşsam mı bilmiyorum. Ne zaman geleceksiniz?

Başbakan: Geç. Yarın bi uğrarım inşallah. Iııı, bakayım. Ben şimdi yarınki programımı şu anda bi dengelemeye çalışacağım yarın; ayarlayabilirsem  belki bu akşam gelmeye çalışacağım. Macaristan Başbakanı ile akşam yemeğim var. O yemekten sonra.

Bilâl Erdoğan: Babacığım; bunlara hemen bir karşı operasyon yapılması gerekiyor savcılık üzerinden. Cemaâtin büyükbabalarının alınması gerekiyor!

Başbakan: Hıı, neyse oğlum onu karıştırma şimdi; dur.

BE: Böyle Emniyet Müdürüyle-Savcıyla, görevden almayla, görev yeri değiştirmeyle.. Hiçbir şey olmaz.

BB: Hıı.. Tamam oğlum tamam.

BE: Bir şey var mı babacığım diyeceğin?

BB: Herhangi bir şey olursa haberimiz olsun.

BE: Tamam babacığım, ellerinden öperim.

***

Başbakan evdeki paraları sıfırlayın talimatı verdikten sonra aile el birliğiyle harekete geçti. Yapılan acemilik yüzünden her şey kayda alındı. Berat Albayrak 15 milyon doları 18 Aralık’ta A.Çalık’ın şirketi üzerinden Aktifbank’a aktardı. Aktifbank göstermelik alım-satım işlemi yaptı. Dekontun medyanın eline geçtiği öğrenilince Berat Albayrak ve abisi Serhat Albayrak Çalık Holdıng’i basarak yönetim kuruluna hakaretler savurdu. Sümeyye BB’nin evinde gizli bölmelerde saklanan paraları çıkarmakla görevlendirilmişti. Paralar başarıyla başka yere sevkedildi. Ses kaydında BB’nin sürekli Sümeyye geldi mi diye sorması paraların akibetinden duyulan korkudan ve yakalanma paniğinden kaynaklanıyor. Sadece Bilal değil Berat, Emine Erdoğan, Enişte Ziya, Kardeş Mustafa Erdoğan ve Sümeyye işin içindeler. Erdoğan ailesi baronluk kurmuş. (@fuatavni)

Reklamlar