Etiketler

, , ,

Fuat AvniFUAT AVNİ, MAVİ MARMARA VE ŞİKE’Yİ DEŞTİ

@fuatavni  adlı kullanıcı gündemi sarsacak bilgilerle yandaş medyayı morartıyor.

 1. Oligarşik Danışmanlar‘dan bazılarının elinde BB ve ailesi ile ilgili öyle bilgi ve belgeler var ki, BB bazılarının kılına bile dokunamaz.

 2.  Günaha girildiği andan itibaren hepsi birbirinin kirli işlerini takibe ve kayda almaya başladı. BB‘nin paranoyaklığı biraz da bundardır.
 3. Ne Oligarşik Danışmanlar‘dan ne de Özel Seçilmişler‘den birbirine güvenen kalmadı. Akdoğan‘ın, Arınç‘ın yanına koyduğu adamları vardır.

 4. Allah, içlerine korku salmış durumda. Psikolojik sınır aşılınca herkes eteğindeki taşları dökecek. Sonları kendi ellerinden olacak.
 5.  Hz.Abbas,ilk müslüman olanlardandır ama Mekke‘nin fethine kadar Efendimiz hariç kimse bilmemekte, müşrikler de onu kendilerinden bilmektedir.
 6.  Yeni Türkiye‘de hırsızlık yapanlar değil, hırsız var diyenler cezalandırılıyor.
 7.  Olaydan iki saat sonra.. – Benim tepkim moderatöreydi (“One munite“i, İsrail‘e değil, moderatöre söylemiş) Recep Tayyip ERDOĞAN.
  MAVİ MARMARA FİYASKODUR
 8.  Mavi Marmara‘yı bana değil Davutoğluna sorun. Saatlerce BB‘yi ikna etmeye çalıştı, “gemiyi durdurun, felaket olacak“ diye.
 9. ‘Sizler doğru yolda olduğunuz sürece, sapıtanlar size zarar veremez‘ Doğru yolda olduğumuzdan şüphemiz yok, endişeye kapılmayın..
 10. Mavi Marmara olayı neden oldu? Ne olacağı biliniyor muydu? Hocaefendi olaydan sonra neden izin alınmalıydı dedi? Analiz.
 11.  İHH, Anadolu insanı tarafından kurulmuş, önemli hayır işleri yapmış bir kurumdur. Lakin kurumun kilit noktasında karanlık adamlar doludur.
 12. 2. Mezhebi karışık olan bu insanlar, siyasi İslam çizgisinde olan gençlerin reflekslerini sürekli tahrik ederek, motive ederler.
 13. Allah rızası istikametinde hareket eden heyecanlı karakterler bunlar için biçilmiş kaftandır. Hata yapmaya en uygun kişiler bunlardır.
 14. Özel Seçilmişler tarafından halife olduğu kendisine inandırılmış olan BB‘ye Arap Ülkeleri‘nde aktif olması gerektiği telkin edilmiştir.
 15. BB‘nin en çok sevdiği ifade dünya ideri ifadesidir.Bundan aşırı haz duyar. Bir yönüyle zaafıdır. Kendini halife ve dünya lideri zanneder.
 16. Mit‘in içinde bir grup BB, Arap Ülkeleri‘ni ziyaret etmeden çok önce oraya gidip, birilerini parayla organize ederdi.re
 17.  Bayraklar, posterler dağıtılır, afişler hazırlanırdı. BB, oraya gidip coşkulu kalabalığı gördükçe halife olduğu evhamı kuvvetlenirdi.
 18.  Gazze ablukası hepimizin içini parçalayan insanlık dışı dramlarla doludur. Gecelerce teheccütlerde dua edilmiştir.Hepimizin hassasiyetidir.
  Gerilimle beslenen gruplardan farklı olarak,yapılması gereken yardımlar, atılması gereken adımlar,sessiz, olması gerektiği gibi atılmıştır. O günlerde BB‘nin etrafındaki insanlar onu sürekli tahrik ediyorlardı. BB, Arap aleminde kahraman olma fırsatını yakalamıştı.
  BİLE BİLE LADESTİ!
 1. Gerek BB, gerek IHH‘nın kullandığı heyecanlı karakterler ağır ağır bir olaya hazırlanılıyordu.İnanılmaz bir provakasyon uygulanıyordu.

 2. 12.Yardım gemisinin planı yapılırken, küçük gruplar halinde toplanılan bazı kişilerin cihat diye sürekli hamasi duyguları tahrik ediliyordu.
 3. Yardıma değil intihar bombacıları gibi ölmeye gidenlerin sayısı bir hayli artmıştı. Durumun vehameti fark edildi. Raporlar hazırlandı. El altından Davutoğlu‘na gelen bu raporlar canını bir hayli sıkmıştı. Yardım için çıkılan bu yolda geri dönülmez adımlar atılabilirdi. Dış işlerinde saatlerce İ.Kalın ve bir çok kişiyle toplantı yapıldı.Dış politikayı iyi bilen bu ekip olayın varacağı noktayı kestirmişti.
 4. 16. İsrail‘le temasa geçildi kibar yollu olayın bir yardım kampanyası olduğu izah edildi. İsrail‘in tavrı netti. Gelirse müdahale edilecekti.

 5. 17. Ölüme hazırlanmış insanlar ve İsrail‘in karalı duruşu Davutoğlu tarafıdan bizzat BB‘ye iletildi. BB, bu vehameti dikkate bile almadı.

 6. Mit‘le irtibatlı IHH içindeki mezhebi karışık kişilere gün doğdu. Olay olacak, Türkiye gerilecek ve gerilimle daha da güçleneceklerdi.

 7. BB‘yi ikna edemeyen dış işleri, bazı m.vekili ve gazetecilere olayın vehametini varacağı noktayı anlatınca, gitmekten vaz geçildi.

 8. 20.Hücresel grupları motive eden dili zehirli bazı insanlar olayın varacağı noktayı çok iyi biliyorlardı ve geminin kalkacağı gün binmediler.

 9. 21. Trt‘den o gün saatlerce Başbakanlık arandı. Duyumların kötü olduğu insanların ölüme gönderildiği söylendi onlar da dikkate alınmadı.

 10. Y. Bulut bile olayı öğrenmiş çalıştığı tv‘de sevmediği bir muhabir için onu göndersekte belki ölür kurtulurum demişti. Herkes biliyordu.

 11. 23. BB‘nin konumunun güçlenmesi, gerilimle oyların artması, milli görüş geleneğinin tamamen Akp‘ye kayması için insanlar ölüme gönderildi.

 12. 24. Amaçlarına ulaştılar, Mavi Marmara olayı ile Siyasi İslam geleneğinden gelenler Akp içinde birleşip merkez halini aldılar.

 13. BB, esip gürledi, İsrail‘e özür dileyeceksiniz dedikçe Arap aleminde itibarı arttı.Türkiye‘de gerilim hat safhadaydı. Sokağa çıkılacaktı.

 14. Bütün cemaatler, siyasi yapılar, bir işaret fişeği bekliyordu. Camia içinde ilk kez sokağa çıkılıp protesto edilmeli diyenler oldu.

 15. Hazırlanmış kurgu aynen uygulanıyordu. Halkın bu gergin hali güvenlik güçlerini çok ürkütüyordu. Türkiye‘de azınlıklar tehdit altındaydı.

 16. 28. Hocaefendi, masumane oraya gidip şehit edilenlerle ilgili baş sağlığı ve taziye mesajı gönderdi. Gazetelerde yayımlandı. Çok üzülmüştü.

 17. Kendisiyle röportaj yapan yabancı gazetelerden birine izin alınmalıydı dedi. Bu açıklama ne anlama geliyordu? Bir an şok etkisi yarattı.

 18. 30. Sokağa çıkmaya ve infial oluşturmaya hazır camiaya oyuna gelmeyin mesajıydı bu. Camia bu mesajı çok doğru okumuştu. Sakinleştiler.

 19. Açıklamanın olduğu gün emniyetin üst kademesindeki birçok kişi odamdaydı. Rahat bir nefes almışlardı.Halk sokağa çıkmaz artık dediler.

 20. Sonuç itibariyle, İsrail özür dilemedi, tazminat ödenmedi. Akp‘den birileri yakın zamanda aileleri dolaşıp şikayetinizi çekin dediler. Şehit aileleri kendilerine kimlerin geldiğini ve ne kadar para teklif edip tazminattan vazgeçmeleri gerektiğini iyi biliyor.

 21. Mavi Marmara tam bir fiyaskodur. Türkiye‘yi İsrail karşısında küçük düşürmüştür.Dış politikamız itibarsızlaşmış ve eksenini kaybetmiştir.

 22. 35.Gencecik insanları ölüme gönderen BB, Gazze‘ye gideceğim demesine rağmen hala gidememiştir.Neden Gazze‘ye izinsiz gidemiyor, sormak lazım.

 23. 36.Benden ötürü başınız asla yere eğilmeyecek diyen Fethullah Gülen‘e ferasetinden dolayı teşekkür ediyoruz. Allah Kadir‘i Mutlaktır.

  ŞİKE VE TAHRİK KUMPASI
 24. M.Ali Aydınlar‘ın listesindeki iş adamlarına, onlara oy vermeye giden Bilal Erdoğan‘a bakın ve düşünün Fenerbahçe‘yi kim ele geçirecekmiş ??

 25. Seçim haftası BB‘nin emriyle Talat Yılmaz, A. Yıldırım‘la ilgili zehir zemberek açıklamalar yaparak istifa etmişti. Yıldırım yıpratılacaktı.

 26. Fenerbahçe Genel Sekreter‘i Talat Yılmaz her Cuma akşamı BB‘ye içerden rapor verirdi. Aziz Yıldırım‘ın bundan haberi yoktu.

 27. Telefon konuşmalarından BB‘nin her şeye müdahale eden ruh halini herkes gördü. Çok denedi ama A.Yıldırım‘ı hiç bir zaman kontrol edemedi.

 28. Fenerbahçe üzerindeki arzularını yerine getiremeyen BB, Kasımpaşa‘yı idare ediyor. Alo Fatih ve Turgay Ciner Kasımpaşanın yönetimindedir.

 29. 1 yıl önce Uefa‘ya kurumlarla şahısları ayırın diyen BB, 17 Aralık‘tan sonra bir anda Aziz Yıldırım‘ı savunur olmuştu. Yıldırım aldanmadı..

 30. Camia Fenerbahçe‘yi ele geçirip GS,BJK,TS ve diğer kulüpleri niye kendine düşman etsin?

 31. FB, GS, BJK, TS ve diğer kulüpler, bir şahsın, ideolojinin, camianın, siyasetçinin takımı olamaz, ancak kendi taraftarlarınındır.

 32. Aziz Yıldırım‘a sürekli gidip ‘sana bunu yapanlar camianın adamlarıdır‘ diyenlerin hepsi BB‘nin en yakınındaki kişilerdi.

BARZANİ VE IRAK PETROLÜ HİKAYESİ

TWİT ANKARA ( @TwitAnkara ) İLGİNÇ ve VAHİM İDDİALARI SIRALIYOR.
-H. Fidan’ın Erdoğan adına katıldığı “rüşvet” görüşmelerini aktaralım. Mesela Irak’ta olan bitenleri…
1- H. Fidan, Barzani’ye yüz milyonlarca liralık rüşvet için aracılık yaptı. Para ise her zamanki gibi “Vakıfbank” aracılığı ile yollandı.
2- Rüşvetin iki gerekçesi vardı; ABD dışında bir “petrol” anlaşması ve Diyarbakır’daki “megri” törenine katılması.
3- Barzani bu iki talep için milyonlarca liralık bir ücret aldı. Fakat petrol anlaşmasına ABD izin vermedi. Türkiye, kasten zarara sokuldu.
4- Suudiler ile “yatırım” ve “rüşvet” bağı kuran AKP, Irak’taki bu pazarlıklar ve ödemeler için de örtülü ödenek ile MİT’i kullandı.
5- Türkiye, İran ve Suudi yetkililer ile “kara para aklama” anlaşmasını da MİT üzerinden yaptı. H. Fidan, “devlet” için bizzat görüştü.
6- Türkiye’ye gönderilen milyarca liralık para, Vakıfbank aracılığı ile “sıcak para” olarak ülkeye sokuldu. Herkes, rüşvetten payını aldı.
7- H. Fidan, “devlet” adamı olduğu için değil, rüşvet ilişkilerine hakimiyetinden dolayı “kara kutu” halini almıştır.
8- Erdoğan’ın %10′luk payı, MİT’in “gizliliği” kullanılarak hasır altı edilmiştir. Bankalardan ve devletten bu bilgi gizlenmiştir.
9- İsrail’e laf edenler, B. Erdoğan’ın her yıl artan işleri için, İsrailli yetkililere kaç para rüşvet verdiler? H. Fidan, nasıl takip etti?
10- B. Erdoğan’ın, İsrail ile giderek artan “gizli” ticaretini, ülkenin istihbarat örgütü takip edip düzenlemiştir. Vazifesi bu mudur?
11- Bize, “İsrail düşman” diyenler, “oğlu” için, örtülü ödenekten milyonlarca liralık rüşveti o ülkeye yatırmaktan çekinmediler.
12- Erdoğan’ın “kişisel” işlerine tahsis edilen H. FİDAN, tüm rüşvet “alışverişinin” merkezi haline gelmiştir. MİT’in görevi bu mudur?
13- Barzani’ye verilen milyonlarca liralık rüşvetin karşılığında ne alınmıştır? AKP kongrelerine katılması için neredeyse maaş bağlanmıştır.
14- Barzani – AKP ortaklığı için ona ödenen ücretler, bizim vergilerimizden karşılandı. H. FİDAN ise anlaşmaya aracılık etti.
15- H. FİDAN’ı “rüşvet çarkına” sokanlardan biri de İran ile “yatırımları” yöneten B. Atalay’dır. Altın kaçakçılığı sadece bir kısmıdır.
16- Başbakanın, ses kayıtlarında “yok edilmesini” istediği belgeler, uluslararası para akışına ait bilgileri içermektedir. Şahsi tabii ki.
17- Erdoğan’ın şahsi belgeleri içinde, İsviçre bankalarındaki “muazzam” hesapları da yer almaktadır. Asla “eritilemez” bir meblağ.
18- B. Erdoğan’ın “İsrail ile gemicik” ticaretine “one minute” diyemeyenler, korkudan, kendi ülkelerinde banka hesabı açamaz haldeler.
19- Türkiye’ye sokulan “kara paralar” halka yansıtılmadı. Birkaç kişinin hesabına yatırıldı. Memleket, onların şirketlerine bağlandı.
20- “Örtülü ödenekten” karşılanan rüşvet ve silah kaçakçılığı parası, Türkiye’ye değil, bazı ailelere katkı sağlamıştır.
21- A. Babuşçu, L. Topbaş, Erdoğan gibi insanların, dünyanın “en zengin kişileri” listesinde üst sıralarda olmaları manidar mıdır?
22- Rüşvetin ve kara para aklamanın merkezi olan Türkiye’de, bu işler için İstanbul kullanılmaktadır. Dış mihraklar, vatanı yağmaladılar.
23- Türkiye’deki her yabancı firma %10 rüşvet kuralına uydu. Karşılığında ise milletin parasını ve devletin kaynaklarını aldılar.
24- 800 milyonluk ihale verildi. Ardından ihale bedeli yükseltildi, 1.2 milyar yapıldı. Arada kalan farkın yarısı vakfa bağışlandı.
25- Ülkedeki her ihale “rüşvet” karşılığında verildi. Milletin kaynakları ve vergileri, ranta çevrildi. Bizim paramızdan pay aldılar.
-Velhasıl kelam, canımız da malımız da milletimizin yoluna feda olsun. Türkiye, artık gerçekleri öğrensin, bizim için kafi

TUNCAY OPÇİN @tuncayopcin ÖYLE TWİTLER ATTI KI CUMA ÖNCESİ
-Bugün cuma gecesi. Zalimi, Şeddadı, Karun’u hatırlayıp Allah’a havale edelim. Allah çalanın-çırpanın çanına ot tıkasın.
-İnsanların dili var, fikri var. Bir de Allah’ın yarattığı diğer canlılar. Onların yurtları yok ediliyor, ormanlar talan ediliyor.
-Allah sesi soluğu çıkmayan mazlumların ahını yerde koymasın. Rezil, rüsva olarak başımızdan defetsin.
-Zalimin zulmüne sessiz kalan, Meclis’te ona destek olanlara akıl fikir, utanma hissi versin.
-Allah hırsızların, haramilerin saltanatını bizim elimizle yıkmayı nasip etsin.
-İslam fıkhında kuraldır: Sebep olan fiili işleyen gibidir. AKP’nin zulmüne kim ortaksa namurad olsun, naşad olsun.
-Alvarlı Efe Hazretleri, “Fakirlik cehennemdir” diyor. Bile isteye bu fakir halkın parasını çalanları Allah, yer ile yeksan etsin.
-Suriyeli muhalifleri gazlayarak, iç savaşa benzin taşıyan zalimi, yardımcılarını dünyada ve ahirette afdan, şefaatten mahrum bıraksın.
-Müslüman görünümüyle iktidara gelip halka eziyet eden zalimin suretini menhus siretine çevirsin.-
-Meydanlara çıkıp, Müslümanları birbirine kırdırmak için konuşan zalime, kainatın yaratışından bugüne kadar varettiklerin sayısınca lanet et.
-Müslümanlara hakaret edenleri, buna sessiz kalan menfaatperest, makamperestleri de azabından uzak tutma.
-Kabirlerini cehennem ateşiyle doldur. Dünyalarını ahiretlerinden farklı kılma.
-30 yıldır istihbarata hizmet edip, Müslümanları kandıranları da yalanlarını ortaya çıkartarak rezil eyle.
-Müslümanlara Güven Erkaya’nın, Çevik Bir’in yapmadığı hakaretleri yapan zalimin zulmünü başına çevir. Nefesini kes, affından uzak tut.

Faruk Arslan’dan alıntı..

Reklamlar