Etiketler

, ,

URLABaşbakan Erdoğan’ın İzmir’in Urla İlçesi’ndeki doğa harikası Hacılar Koyu’nda olduğu iddia edilen villalara ilişkin polis fezlekesi ortaya çıktı. Erdoğan’ın koyda iki iki villasının kaba inşaatının tamamlandığı, koya hakim dağın yamacında deniz manzaralı bir arsayı 800 bin liraya aldığı, villanın tapusunun işadamı Mustafa Latif Topbaş’ın üzerine yapıldığı iddia edildi. Koydaki, Erdoğan’ın villalarının inşaatını engelyene 1. derece SİT alanın nasıl 3. derece SİT’e dönüştürüldüğüne ilişkin iddiaların ayrıntıları da ortaya çıktı.

İnternete düşen fezlekenin, 100 milyar dolarlık yolsuzluğu kapsadığı belirtilen ikinci büyük rüşvet yolsuzluk soruşturması kapsamında hazırlandığı anlaşılıyor. Fezlekede, hükümetin, 25 Aralık’ta anayasayı askıya alıp, yargıya darbe yaparak polisin operasyon yapılmasını engellediği soruşturmada polisin yaptığı teknik takip kapsamında yaptığı telefon dinlemelerine ilişkin deşifre metinlerine (tape) de yer veriliyor. 

Fezlekede, söz konusu soruşturma kapsamında haklarında mahkemenin gözaltı kararına karşın gözaltına alınmayan, hükümetin baskısının ardından haklarındaki hem gözaltı kararı hem da malvarlıklarına dondurma kararı kaldırılan işadamlarından biri olan Mustafa Latif Topbaş “örgüt liderliği” ile suçlanıyor.

Fezlekede yer alan deşifre metinlerinden, Başbakan Erdoğan’ın kızının ikisini beğendiklerini söylediği villaların inşaatıyla ve SİT kararıyla yakından ilgileniyor. Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan da Kasım ayında kaba inşaatı biten villaları görmek için gideceğini söylüyor.

İstanbul Polisi tarafından hazırlanan fezlekedede yer alan iddialara göre; Hacılar Koyu’ndaki Erdoğan’ın villalarının da yer aldığı villaların bulunduğu bölgenin 3. derece SİT alanından çıkartılması için Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu Genel Müdürü Osman İyimaya ve Urla Kaymakamı devreye girdi. Bakan ve bürokratların devreye girmesi için Başbakan Erdoğan emir verdi.

Erdoğan’ın emrinin ardından bürokrasi, inşaat yapılmasının yasak olduğu 1. derece SİT kararını kaldırmak için adeta seferber oldu. Önce imar planlarının değiştirilmesi tartışıldı. Ancak bölgenin tamamen yapılaşmaya açılmasına neden olacağı ve Erdoğan’ın villalarının ortaya çıkmasına yol açacağı kaygısıyla bundan vazgeçildi. Bunun yerine İyimaya’nın tanıdığı profesörler devreye sokuldu. Bu profesörlere villaların bulunduğu bölgeyi 3. derece SİT alanına dönüştürerek yapılaşmaya açmak için 130 bin lira rüşvet ödendi.

Profesörlerin raporunun ardından Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu, 1. derece SİT kararını değiştirmek için özel olarak Urla’da toplantı yaptı. Toplantıya katılan kurul üyeleri Hacılar Koyu’na giderek villaları yerinde gördü, bölgenin 3. derece SİT alanına dönüştürüldüğü “müjdesini” de koyda verdiler.

Kurulun verdiği “kişiye özel” skandal karar, ardından villaların inşaatını yaptıran ve işlerinin eşgüdümünü yapan BİM Mağazaları Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Latif Topbaş’ın koydaki işlerini yürüten Oğuzhan Boyacı tarafından Ankara’ya elden götürüldü. Boyacı’dan kararı alan İyimaya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığındaki işlemleri tamamlayarak, 3. derece SİT’e dönüştürme kararını Erdoğan Bayraktar’a sundu. Bayraktar’ın imzalamasıyla kesinleşen ve villaların inşaatını yasal hale getiren karar ardından Başbakan Erdoğan’a gönderildi.

Yine fezlekede yer alan iddialara göre; Başbakan’ın isteği üzerine koya hakim yamaçta yer alan bir arazi de satın alındı. Arazi için 800 bin lira ödeme yapıldı. Bu para Albaraka Türk’ten havaleyle Topbaş tarafından gönderilirken, satın alma işlemlerini Topbaş’ın adamı Boyacı yürüttü. Tapu da Erdoğan yerine Topbaş’ın adına çıkartıldı. 

Erdoğan’ın yaz tatillerini burada yapılacak konutta geçireceği, bunun için koya gelenlerin ve dalgıçların araziden geçmesini önlemek için arazinin çevresinin telle çevrildiği konuşmalarda yer alıyor.

ERDOĞAN SİT İŞİNİ SIKI TAKİP ETMİŞ

Fezlekenin daha önce basına yansıyan telefon görüşmelerinin dışındaki bölümlerinde yer alan deşifre metinlerine ilişkin saptamalarda, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Başbakan’ın talimatına rağmen, Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürü ile görüşmediği, 1. derece SİT kararının kaldırılması için devreye giren Urla Kaymakamı’nın da telefonuna çıkmadığı anlaşılıyor. Bunun üzerine Erdoğan tekrar devreye giriyor.

Fezlekenin deşifre metinlerinin ve polisin metinlere ilişkin saptamaların bir bölümü özetle şöyle:

Mustafa Latif TOPBAŞ’IN R. Tayyip ERDOĞAN ile yukarıdaki görüşmesinden yaklaşık 18 gün sonra tekrar kendisini aradığı ve Erdoğan BAYRAKTAR’IN İzmir Çevre ve Şehircilik Müdürü ile görüşüp görüşmediğini sorduğu, Urla Kaymakamının Çevre ve Şehircilik Müdürü ile görüşmeye gittiğinde İl müdürünün böyle bir şeyden haberinin olmadığını belirttiğini ifade ettiği, bu görüşme gerçekleştiği esnada R. Tayyip ERDOĞAN’IN Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR’I arattığı ve hattın düşmesinden sonra gerçekleşen bir ikinci görüşmede aynı anda Erdoğan BAYRAKTAR ile görüştüğü, bir taraftan M. Latif TOPBAŞ’TAN bilgi aldığı diğer taraftan da Erdoğan BARAKTAR’A sorular sorduğu ve akabinde Latif TOPBAŞ’A Urla kaymakamını tekrar göndermesini söylediği tespit edilmiştir. ERDOĞAN BAYRAKTAR’IN DA KONUYU KOMİSYONA SOKARAK ÇÖZECEKLERİNİ BELİRTTİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR.

Bu iki görüşmeden 01.10.2013 tarihinde saat 21:17 sıralarında 9053…..05 numaralı telefonu MUSTAFA LATİF TOPBAŞ 9053……79 numaralı telefonu kullanan R. Tayyip ERDOĞAN arasında gerçekleşen ilk görüşmede (TAPE ID 2348928161);
 
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Alo
M. LATİF TOPBAŞ: Esselamualeyküm
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Abi aleykümselam
M. LATİF TOPBAŞ: Hayırlı akşamlar abicim nasılsın iyisin
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Hayırlı akşamlar allah razı olsun sizler nasılsınız iyisiniz inşallah
M. LATİF TOPBAŞ: Sağolasın abi
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Allah iyilik versin
M. LATİF TOPBAŞ: ABİ ŞU ŞEYE İMAR BAKANI MI NE VARDI ONA SÖYLEYEBİLDİN Mİ O ….KAYMAKAMI ŞEYE GİDECEKTİ
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: ABİ SÖYLEDİM URLA ŞEYİNİ
M. LATİF TOPBAŞ: Hıh
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: O KENDİSİ ARAYACAKTI
M. LATİF TOPBAŞ: Hı hı tamam
RECEP TAYYİP ERDOĞAN  : … il müdürü
M. LATİF TOPBAŞ: Hı hı hı hı tamam
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: HANİ EĞER ŞU BİR İKİ GÜN İÇİNDE EĞER ARAMAZLARSA
M. LATİF TOPBAŞ: Ha …
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: TEKRAR BENİM HABERİM OLSA BEN ERDOĞANI
M. LATİF TOPBAŞ: Hı
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: TEKRAR ŞEY YAPARIM
M. LATİF TOPBAŞ: TAMAM BANA BUGÜN TELEFON ETTİLERDE I
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Kim etti
M. LATİF TOPBAŞ: KAYMA… KAYMAKAM GİTMİŞ ORAYA
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Hı
M. LATİF TOPBAŞ: BENİM BENİM BÖYLE BİRŞEYDEN HABERİM YOK DEMİŞ ŞEY II O İMAR MÜDÜRÜ
RECEP TAYYİP ERDOĞAN  : …
M. LATİF TOPBAŞ: Hı hı hı hı
RECEP TAYYİP ERDOĞAN  : …
M. LATİF TOPBAŞ: Erdoğan bey unuttu heralde
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Bİ DAKKA BURDA YANINDAKİ ŞAHISLA KONUŞUYOR  : ( Bİ BANA Bİ ERDOĞANI HEMEN Bİ BAĞLA BAKAYIM ) ERDOĞANLA GÖRÜŞTÜM BEN TABİ BAĞLA BAKAYIM
M. LATİF TOPBAŞ: Sen nasılsın iyisin abi
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Hamdolsun işte bizde
M. LATİF TOPBAŞ       : (gülüyo)
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Artık … biraz hareketli ankara türkiye
M. LATİF TOPBAŞ: Evet evet dün güzel oldu ama
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Baya …
M. LATİF TOPBAŞ: Çok çok ıı evet bazıları nedir bu diyo ama ıı çok çok memnun olan da var
RECEP TAYYİP ERDOĞAN  : …
M. LATİF TOPBAŞ: evet
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: İnşallah
M. LATİF TOPBAŞ: İnşallah abicim peki ben sizi meşgul etmeyim isterseniz fazla
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Ne oldu düşmedi mi ?
M. LATİF TOPBAŞ: Alo ben sizi meşgul etmeyim abi isterseniz
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Alo
M. LATİF TOPBAŞ: Alo hıh
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Alo
M. LATİF TOPBAŞ: Efendim
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Alo
Dedikleri tespit edilmiştir.01.10.2013 tarihinde saat 21:19 sıralarında gerçekleşen 2. Görüşmede (TAPE ID 2348932454)
M. LATİF TOPBAŞ: efendim abi
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: alo
M. LATİF TOPBAŞ: efendim abi
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Ha bi dakka abi  burda başka bir şahısla konuşuyor:(alo hı yav ıı Erdoğan( Erdoğan BAYRAKTAR ) BEN HANİ BU İZMİR ÇEVRE I ŞEHİRCİLİK VERDİN AMA II AMA HABERİM YOK DEMİŞ KAYMAKAM ARAMIŞ ONU URLA KAYMAKAMI SEN SEN NE ZAMAN GÖRÜŞTÜNonla dün görüştün ) kaymakam ne zaman şey yaptı  Mustafa abi ?
M. LATİF TOPBAŞ: Iı bana dün telefon ettiler akşamda
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: hı
M. LATİF TOPBAŞ: Yani bir bir haber yok dediler ıı
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: dün akşam
M. LATİF TOPBAŞ: gitmiş
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: şey yapmış kaymakam
M. LATİF TOPBAŞ: hı
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: TAMAM O İŞ YANİ BEN DİYO İKİ KEZ ARADIM KENDİSİNİ DİYO O ZAMAN
M. LATİF TOPBAŞ: Tamam
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Kaymakam onu tekrar şey yapsın
M. LATİF TOPBAŞ: Tamam tamam abicim
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: gerekirse sen onu söylede şeyi de kaymakamla o da irtibart kursun kay… (telefondaki şahısla konuşuyor) 😦 hı hı hı tamam onu sen hemen şey yapta o zaman ne zaman kaymakamla bir araya geldiler  hı ) Mustafa abi dün kaymakamla bir araya gelmişler
M. LATİF TOPBAŞ: tamam o zaman abicim tamam
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: tamam mı ?
M. LATİF TOPBAŞ: Allah razı olsun sağol abicim
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: … KOMİSYONA BİZ SOKTUK KOMİSYONDA ÇÖZECEZ DİYO
M. LATİF TOPBAŞ: Tamam Allah razı olsun abim senden
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Tamam peki
M. LATİF TOPBAŞ: Sağolasın geceniz hayırlı olsun
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: Sağol
M. LATİF TOPBAŞ: Hadi herkese selamlar abicim selamunaleyküm
Dedikleri tespit edilmiştir.

DEVLETİ SEFERBER ETMİŞLER

Bu görüşmenin akabinde saat 21.30 sıralarında MUSTAFA LATİF TOPBAŞ’IN 9055….33 numaralı telefonu ile 9053…..40 numaralı telefonu kullanan Oğuzhan BOYACI’YI aradığı (TAPE ID 2348949880) ve Başbakan’ın Erdoğan BAYRAKTAR’I aradığını ifade ettiği tespit edilmiştir.GÖRÜŞME İÇERİĞİNDEN URLA KAYMAKAMININ ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE GÖRÜŞTÜĞÜ, AKABİNDE SİT ALANI İLE İLGİLİ KARŞILAŞILAN PROBLEMİN NASIL ÇÖZÜLECEĞİ İLE İLGİLİ KAMU GÖREVLİLERİNİN SEFERBER OLDUĞU, KONUNUN MEDYAYA YANSIMASINDAN DA KORKULARAK BELİRLENEN İKİ SEÇENEKTEN BİRİ İLE İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN DE YARDIMI İLE AŞILACAĞI, YAPILACAK OLAN USULSÜZLÜKLERDEN ÜNİVERSİTE HOCALARININ HABERDAR OLMASINDAN ÇEKİNDİKLERİ, KONUNUN SESSİZCE HALLEDİLMESİ İÇİN BİR YÖNTEM BELİRLENMEYE ÇALIŞILDIĞI TESPİT EDİLMİŞTİR.

OĞUZHAN BOYACI: ONDAN SONRA II ŞİMDİ ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜ DEMİŞKİ KAYMAKAM BEYE BURAYLA İLGİLİ DEMİŞ İKİ TANE SEÇENEK VAR DEMİŞ
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: Bİ TANESİ DEMİŞ II DÖRT MEVSİM BEKLEYİP YANİ BİR YIL
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: II BİR YIL BOYUNCA ORASI İZLENİP BİR RAPOR HAZIRLANACAKMIŞ
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: İKİNCİ SEÇENEKTE E ÜNİVERSİTE… ÜNİVERSİTELERİNDEN BİTANESİNDEN II HIZLI BİRŞEKİLDE BİR RAPOR ALINABİLİYOMUŞ KAYMAKAM BEYDE DEDİKİ
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: BİZ DEDİ İZMİRDEKİ EGE ÜNİVERSİTESİ 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ BUNLARDAN DEDİ RAPOR ALIRSAK DEDİ

M.LATİF TOPBAŞ: hı hı
OĞUZHAN BOYACI: BURASI DEDİ ORDAKİ PROFORSÖRLERİN BAKIŞ AÇISINDAN DOLAYI DEDİ BİR ANDA MEDYAYA FİLAN YANSIYABİLİR DEDİ
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: AMA ŞEHİRCİLİK ÇEVRE MÜDÜRÜ DEMİŞKİ I I ABİ DEMİŞ BEN DEMİŞ ŞEYLE BİR DAHA BİR GÖRÜŞEYİM II BAKANIMIZLA BİR DAHA GÖRÜŞEYİM DEMİŞ
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: ONDAN SONRA I BUNLA İLGİLİ KİMSEYE DUYURMADAN BİR FORMÜL BULABİLİR MİYİZ ONU KONUŞALIM DEMİŞ

MÜDÜR ÇEKİNİNCE GENEL MÜDÜR

BU GÖRÜŞMELERDEN BİR GÜN SONRA 02.10.2013 TARİHİNDE GERÇEKLEŞEN GÖRÜŞMELERDE İSE OĞUZHAN BOYACI İSİMLİ ŞAHSIN URLA KAYMAKAMI İLE BİRLİKTE ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRÜNE GİTTİKLERİ, İL MÜDÜRÜNÜN KONUYA BİRAZ MESAFELİ DURDUĞU VE USULSÜZLÜK OLMASI MÜNASEBETİ İLE RİSK ALMAK İSTEMEDİĞİ ANCAK YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ İLE SORUNUN ÜSTESİNDEN GELİNEBİLECEĞİNİ BELİRTTİĞİ KONUYU ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDA KÜLTÜR VE TABİAT VARLIKLARINI KORUMA GENEL MÜDÜRÜ OSMAN İYİMAYA’NIN TAKİP ETMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTTİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR. BUNUN ÜZERİNE URLA KAYMAKAMI ŞEHMUS GÜNAYDIN’IN OSMAN İYİMAYA’YI ARADIĞI, OSMAN İYİMAYA’NIN DA YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİNDEN HERKESİN FAYDALANABİLECEĞİNİ BELİRTTİĞİ VE KENDİSİNİN ANKARA’DA AYARLAYACAĞI HOCALARDAN RAPOR ALABİLECEĞİNİ ANCAK İŞİN MADDİ BOYUTUNUN OLDUĞUNU BELİRTTİĞİ VE MADDİ BOYUTUNUN İSE ÖRGÜT YÖNETİCİSİ LATİF TOPBAŞ TARAFINDAN PROBLEM OLARAK GÖRÜLMEDİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİR.

OĞUZHAN BOYACI: EE BAKANLIKTAN ONDAN SONRA II BU YÖNETMELİĞİN DEĞİŞMESİ OSMAN BEY DEMİŞKİ BİZ BU YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİRİRİZ AMA DEMİŞ BU BÜTÜN SİT BÖLGELERİNİ KAPSAYACAĞI İÇİN DEMİŞ BU DA SIKINTI OLUR DEMİŞ
M.LATİF TOPBAŞ: he
OĞUZHAN BOYACI: SİZ DEDİ ANKARAYA GELİN BURDA YÜZYÜZE GÖRÜŞELİM BEN RAPORU BURDAKİ ÜNİVERSİTEDEKİ HOCALARIMIZ VAR TANIDIK DEDİ
M.LATİF TOPBAŞ: he
OĞUZHAN BOYACI: ORDAN BEN RAPORU TEMİN EDERİM DEDİ

OĞUZHAN BOYACI: eee üniversite hocamız rapor hazırlıyor ya
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he
OĞUZHAN BOYACI: onunla ilgili size sormam gereken birşeyler hem haritalı üzerinde hem ücreti ile ilgili
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he
OĞUZHAN BOYACI: şimdi bu dalyan ve doktorun yeri ile arazilerle ilgili gelişmeler var
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he
OĞUZHAN BOYACI: BEN SABAH ERKEN UÇAKLA GELSEM BİR YARIM SAAT GÖRÜŞEBİLİR MİYİZ SİZLE

TAPU TOPBAŞ’IN ÜSTÜNE VE RÜŞVET İDDİASI

Hocalara hazırlatılan rapor ile ilgili bir başka görüşme de 01.11.2013 tarihinde saat 14.44 sıralarında gerçekleşmiştir.GÖRÜŞMEDEN BAŞBAKAN R. TAYYİP ERDOĞAN İÇİN YAPILACAK OLAN VİLLA İÇİN 800.000 TL DEĞERİNDE ARAZİ ALINACAĞI VE TAPUNUN M. LATİF TOPBAŞ ÜZERİNE YAPILACAĞI ANLAŞILMAKTADIR. Söz konusu görüşmede (TAPE ID 2412910471);

MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: efendim
OĞUZHAN BOYACI: eee selamun aleyküm Mustafa amca Oğuzhan ben musait misiniz?
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: buyrun buyur buyur
OĞUZHAN BOYACI: he Mustafa amca şimdi bu eee hocamız aradı raporumuz bizim pazartesi günü hazırmış  kargoya verebilirim pazartesi günü dedi
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: ondan Sonra ödemeyi sordu dedim hocam  biz böyle böyle eee diğer hocalarımız için 20 şer bin lira sizin içinde 30 bin lira gibi belirledik dedim uygunmu dedim uygun dedi ben almasam da olur dedi Osman beye ayıp olur falan öyle birşey yaptı ama
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: tabi istiyor oda
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: şimdi Mustafa amca onlar 5 kişiymiş diğer hocalar imza atacak olan bide kendisi 6
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: yani 130 lira yapıyor
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: BUNU YANLIZ DEDİ BENİM BANKA HESABIMA FİLAN YATIRMAYALIM DEDİ BU KAYITTA GÖZÜKMESİN
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam tamam
OĞUZHAN BOYACI: ben salı günü bizim dükkandan bir çocukla bunu gönderecem ankaraya
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: diğerlerini hepsini gönderecen
OĞUZHAN BOYACI: hepsi gönderecem hepsi hepsi gönderecem bu  ben dağıtacam burda dedi
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam tamam
OĞUZHAN BOYACI: eee bu bir birde
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ : …
OĞUZHAN BOYACI: Mustafa amca şimdi bu karakol tarafındaki arazi ile ilgilide görüştük kadınla anlaştık az önce
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he he he he
OĞUZHAN BOYACI: ondan sonra 800 bin lira istiyorlar temiz dediki ben dedi tapu masrafı ile emlakçıya ben karışmam dedi tamam dedim hanımefendi onuda biz halledim dedim
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: şimdi biz emlak eee 800 bin lirayı tam göstert gösterirsek 30 bin lira gibi bir masraf çıkıyor
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he he
OĞUZHAN BOYACI: dediki emlak değerinin az üstünde gösterirsek ee rakam yarıya düşüyor tapu masrafı
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he
OĞUZHAN BOYACI: Mustafa amca 14-15 herhalde düşecek tam bilmiyorum da
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he
OĞUZHAN BOYACI: emlakçı öyle dedi bir 3-5 bin lirada emlakçıya verirsek çünkü bütün tapu işlerini o takip ediyor biraz işide o bağladı sayılır
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam peki
OĞUZHAN BOYACI: 3-5 lira ona hak verirsek şey olacak kadın dediki ben dedi yanlız izmire gelemeyecem emlakçıya dedi eee vekalet vereyim satışı o yapsın dedi
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: ben onun parasını mesela salını günü anlaştık … sabah yapalım diye
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: ya parayı para parayı emlakçıya verme ama
OĞUZHAN BOYACI: yok emlakçıya vermeyecez Mustafa amca
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he
OĞUZHAN BOYACI: parayı isterseniz ben salı günü sabah  sizi arayayım siz direk kadının hesabını vereyim size siz yapın ordan Albarakadan
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: hı hı hı
OĞUZHAN BOYACI: ya da isterseniz bana gönderin ben yapayım yani
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: kad kad kadın parayı almadan yapmaz ki
OĞUZHAN BOYACI: işte zaten eee parayı onun hesabına transfer yapacaz ondan sonra
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: evet
OĞUZHAN BOYACI: BİZ EMLAKÇIYLA GİDİP URLADAKİ TAPUDAN SİZİN ÜSTÜNÜZE ŞEY YAPACAZ

Dedikleri, görüşmenin ilerleyen kısımlarında,
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: ben ben sana şimdi 130 bin lira gönderiyorum
OĞUZHAN BOYACI: evet Mustafa amca
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam mı?
OĞUZHAN BOYACI: tamam
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: bide eee 850 bin lira göndereyim 50 bin lira masrafı olur sen Albarakadan ordan çek alırsın tamam mı?
OĞUZHAN BOYACI: tamam o 850 bin benim hesaba mı geçmiş olacak
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tabi kimin adına alacaksın sen orayı
OĞUZHAN BOYACI: sizin adınıza alalım Mustafa amca
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: benim adıma nasıl alacaksın vekaletname yokki
OĞUZHAN BOYACI: işte eee emlakçı bana şimdi evrakları yarın sabah verecek siz sizin için ne lazım …
Dediği tespit edilmiştir.

Sonraki tarihlerde de MUSTAFA LATİF TOPBAŞ ile Oğuzhan BOYACI arasında görüşmeler gerçekleşmiş, hazırlanan raporun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne (İzmir) götürüldüğü anlaşılmış, konunun rahatlıkla aşılabilmesi için Mustafa Latif TOPBAŞ’IN Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan BAYRAKTAR’I devreye sokması istenmiştir.
07.11.2013 tarihinde saat 17.10 sıralarında gerçekleşen bir görüşmede (TAPE ID 2424197073);
 …
OĞUZHAN BOYACI: ha Mustafa amca hayırlı olsun e tapumuzu aldık
M.LATİF TOPBAŞ: iyi maşallah
OĞUZHAN BOYACI: ha ben bunun ee size gönderiyim mi bunu kargoyla nasıl yapıyım dursun mu?
M.LATİF TOPBAŞ: ee gönderi ver ne olacak gönder
… 
OĞUZHAN BOYACI: e şimdi ee o 32 bin ee 600 lira şey tuttu Mustafa amca ee tapu masrafı tuttu
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: ondan sonra bi 7 bin lira da şeye verdim emlakcıya verdik
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: sağolsun bütün tapu işlemlerimize kadar ee kadastro ölçümümüze kadar halletti hepsini
M.LATİF TOPBAŞ: tamam allah razı olsun
OĞUZHAN BOYACI: ondan sonra sizin ee 800’ü göderdim ee bayana albarakadan gitti
….
OĞUZHAN BOYACI: ee bu şimdi kalan 50 bin liranın ee 39 bin ee 400 lirası masrafa gitmiş oldu 10 bin 600 lira kaldı ordan
M.LATİF TOPBAŞ: evet
OĞUZHAN BOYACI: o 10 bin 600 liraylada oranın ayın 25 de ölçümü var kazıklarını çakacaklar
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: ORANIN HEMEN TELİNİ ÇEVİRELİM İSTERSENİZ ORAYA GEÇİŞ OLMASIN
M.LATİF TOPBAŞ: olur olur
OĞUZHAN BOYACI: yapalım mı?

HELİKOPTER PİSTİ VE İSKELE BİLE KURMUŞLAR

21.11.2013 tarihinde saat 11.12 sıralarında gerçekleşen bir diğer görüşmede (TAPE ID2450914731);

MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: Allah razı olsun sağ olasın cumartesi günü biz İzmir’e geleceğiz
OĞUZHAN BOYACI: öylemi tamam Mustafa amca
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: evet müsaitsen gel
OĞUZHAN BOYACI: tamam tamam ben zaten her gün geliyorum hayvanlar doğuruyor diye zaten geliyorum buradayım yani eee görüşürüz
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam tamam he
OĞUZHAN BOYACI: şimdi eee hem İzmir liman başkanlığından hem çeşme liman başkanı eee buraya geliyorlar
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he
OĞUZHAN BOYACI: bende Sarpderedeyim
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: ondan sonra bizim bu iskelelere ruhsat için ee liman başkanına başvurumuz vardı gelip yere bakıp gidecekler Mustafa amca
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: inşallah tamam peki
OĞUZHAN BOYACI: onlarla bir sıkıntımız yok şuan
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: OO O HELİKOPTER PİSTİNİN ORDA İNŞAAT MALZEMESİ FALAN YOK DEĞİL Mİ?
OĞUZHAN BOYACI: helikopter pistinin orda yok yani arka tarafta hep
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: he tamam
OĞUZHAN BOYACI: evlerin orda burada sahilde bir şey yok
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam biz helikopterle geleceğiz de oraya
OĞUZHAN BOYACI: he tamam yok yok

BİLAL’DEN VİLLALARIN İNŞAATINA TEFTİŞ

22.11.2013 tarihinde gerçekleşen TAPE ID: 2453678009’ligörüşmeden;   

MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: YAV YARIN BEN ŞEYE GİDECEM SABAH ERKEN İZMİR’E GİDECEM HELİKOPTER İLE
NECMEDDİN BİLAL ERDOĞAN: hım
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: saat 2.00-3.00 de en geç yani 4.00 burda olacam gelmek ister misin?

NECMEDDİN BİLAL ERDOĞAN: NE DURUMDA ORDA ŞEY İNŞAAT MI YÜKSELDİ ŞİMDİ
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tabi tabi yani kaba inşaat bitti üzerini de kapattılar içlerini yapıyorlar ya
NECMEDDİN BİLAL ERDOĞAN: anladım anladım bir başka fırsatta inşallah şey yaparız Mustafa amca
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: OLUR BİRDE BİRDE ONLAR GELECEKLER VE SONRA ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA 15 SONRA FALAN İÇERİ FAYANSINI MAYANSINI SEÇECEZ BERABER GİDİP SEÇERİZ
NECMEDDİN BİLAL ERDOĞAN: tamam inşallah tamam Mustafa amca oldu

KAYMAKAMA BAK! VALİLİK İÇİN HAZİNE ARAZİSİ KIYAĞI

26.11.2013 tarihinde gerçekleşen TAPE ID: 2462466796’li görüşmeden;   

OĞUZHAN BOYACI: Mustafa amca bugün kaymakam beyle görüştüm ben
M.LATİF TOPBAŞ: hıı
OĞUZHAN BOYACI: ondan sonra ıı o diyor ki şimdi bizim bu SİT DEĞİŞİKLİĞİ OLDUKTAN sonra diyor ee iki tane HAZİNE PARSELİMİZ VAR BİR TANESİ SİZİN EVLERİN  OLDUĞU 1819 NOLU PARSEL
M.LATİF TOPBAŞ: evet
OĞUZHAN BOYACI: BİRDE YUKARDA SU DEPOMUZUN OLDUĞU HAZİNE PARSELİ VAR
M.LATİF TOPBAŞ: evet
OĞUZHAN BOYACI: ŞİMDİ BUNLAR SİT DEĞİŞİKLİĞİ İKİNCİ DERECE… GEÇERSEK II YILLARDIR ….. ÖDEDİĞİMİZ İÇİN
M.LATİF TOPBAŞ: hıı
OĞUZHAN BOYACI: satın alma hakkımız doğuyormuş
M.LATİF TOPBAŞ: hıhı
OĞUZHAN BOYACI: ŞİMDİ KAYMAKAM BEY DİYOR Kİ EE BİZİM ŞİMDİ CUMA GÜNÜ İZMİR’DE Kİ KURULDAN EVRAKIMIZ ÇIKINCA
M.LATİF TOPBAŞ: hıı
OĞUZHAN BOYACI: BUNU BİZ DİYOR ELDEN DİYOR ANKARA’YA GÖTÜRELİM SENLE BERABER DİYOR
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: TESLİM EDELİM DİYOR HEM DE GİTMİŞKEN MALİYE BAKANINA DİYOR UĞRAYIP II BU İKİ TANE HAZİNE PARSELİNİ BİZİM ALACAĞIMIZI SÖYLEYELİM Kİ DİYOR
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: oradaki işlemlerimizde hızlı gitsin diyor
M.LATİF TOPBAŞ: çok iyi olur
OĞUZHAN BOYACI: bende tamam tamam abi dedim gideriz dedim
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: şimdi o cuma günü akşam İstanbul’a gelecekmiş annesiyle ilgili bir doktora götürecekmiş de
M.LATİF TOPBAŞ: hıhı
OĞUZHAN BOYACI: diyor ben diyor cumartesi gitmişken diyor Mustafa beyle bir görüşeyim filan dedi bende dedim Mustafa amca yoğundur belki şehir dışında olabilecekmiş falan dedim ben ona
M.LATİF TOPBAŞ: hıhı
OĞUZHAN BOYACI: YANİ ONUN GÖRÜŞMEK İSTEMESİ BENİM BU SİZE SÖYLEDİĞİMİ SÖYLEYECEK BİDE TAHMİN EDİYORUM VALİLİĞİ HATIRLATACAK
M.LATİF TOPBAŞ: anladım
OĞUZHAN BOYACI: ben ona ıı şey diyim yani Mustafa bey şehir dışındaymış diyim demi öyle mi diyim
M.LATİF TOPBAŞ: öyle de veya meşgulmüş de telefonunu vereyim de İstanbul’dayken ara
OĞUZHAN BOYACI: hıhı
M.LATİF TOPBAŞ: müsait olursa görüşür de
OĞUZHAN BOYACI: heh tamam yani çok önemli bir durum yokta o bir ihtimalle ıı Valilikle ilgili sizden bişey isteyecek o yüzden hani ben size sorayım yalancı da çıkmayayım dedim ondan yani
M.LATİF TOPBAŞ: anladım peki
OĞUZHAN BOYACI: oldu

HIZLI KARAR İÇİN KURULU URLA’YA ALDILAR

29.11.2013 tarihinde gerçekleşen TAPE ID: 2467779425’ligörüşmeden;   
   …
OĞUZHAN BOYACI: Mustafa amca şimdi şöyle bir iki gelişme var ben hemen size bahsedeyim
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: ŞİMDİ DÜN ŞEY BİZİM KURUM İZMİR’DEKİ KURUL
M.LATİF TOPBAŞ: ıhı
OĞUZHAN BOYACI: ıı normalde İzmir’de toplanıyormuş ama
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: HIZLI KARAR ÇIKABİLMESİ İÇİN II ONU URLA’YA ALDILAR
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: ONDAN SONRA İZMİR ÇEVRE İL MÜDÜRÜ SİT KURULU BAŞKANI BİRDE KOMİSYON KURULU BAŞKANI İLE BERABER 5 KİŞİ
M.LATİF TOPBAŞ: ıhı
OĞUZHAN BOYACI: toplam yaklaşık 12 13 kişi kişi
M.LATİF TOPBAŞ: ıhı
OĞUZHAN BOYACI: Urla’da buluştuk kaymakam beyin orda
M.LATİF TOPBAŞ: ıhı
OĞUZHAN BOYACI: ondan sonra hep beraber buraya sarp dereye geldik
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: YERİNDE İNCELEDİLER ÇEVRE MÜDÜRÜ BERABER HEP BERABER BAKTIK ONDAN SONRA DEDİLER Kİ II HAYIRLI OLSUN SİZİN ŞEYİNİZ GEÇTİ DEDİLER
M.LATİF TOPBAŞ: ıhı
OĞUZHAN BOYACI: Pazartesi günü saat 11 de gelip evrakınızı alın Ankara’ya elden götürün hızlı bir şekilde diye söylediler
M.LATİF TOPBAŞ: inşaatta… ne dediler
OĞUZHAN BOYACI: HI SORDULAR DEDİLER YA BUNLARIN DEDİLER İZNİ MİZNİ VAR MI?
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: ŞİMDİ TABİ ÇEVRE MÜDÜRÜ KONUYA ÇOK HÂKİM DEĞİL AMA KAYMAKAM BEY OLSUN O DİĞER KOMİSYON ÜYELERİ İŞİ AZ ÇOK BİLDİĞİ İÇİN
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: ONLAR YOK DEDİLER MÜDÜRÜM ŞİMDİ ZATEN KOMPLE BİR İMAR PLANI YAPILACAK BURAYA
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: HANİ BİR SIKINTIMIZ YOK DEDİLER TAMAM O ZAMAN DEDİ ONDAN SONRA MUSTAFA AMCA ŞİMDİ ŞÖYLE YAPACAĞIZ II BİZ KAYMAKAM BEYLE GÖRÜŞTÜM BEN KAYMAKAM BEY ŞİMDİ BU AKŞAM İSTANBUL’A GELECEKMİŞ

OĞUZHAN BOYACI: şimdi biz Mustafa amca ben Pazartesi günü evrakı aldıktan sonra
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: kaymakam bey Salı günü dedi ki beraber dedi Ankara’ya gidelim
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: EVRAKIMIZI III ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ OSMAN İYİMAYA VERELİM DEDİ ONA TESLİM EDELİM YALNIZ DEDİM MUSTAFA BEY ERDOĞAN BAYRAKTAR’I BİR ARAYIP OSMAN İYİMAYA’YA EVRAK BU GÜN GELİYOR
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: BUNU HEMEN HIZLICA ÇÜNKÜ ERDOĞAN BEY İMZALAYACAKMIŞ SONRA BAŞBAKANLIĞA GÖNDERECEKMİŞ EVRAKI
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: sonra işimiz bitiyor değişmiş oluyor yani Mustafa amca
M.LATİF TOPBAŞ: tamam ben yarın geleceğim söylerim

OĞUZHAN BOYACI: hı birde Mustafa amca şu durum var şimdi bizim burada SİZİN EVLERİN OLDUĞU 1819 HAZİNE PARSELİMİZ VAR ya ecirin ….
M.LATİF TOPBAŞ: ıhı
OĞUZHAN BOYACI: maliyenin ve yukarıda su deposunun olduğu 1640 nolu parsel var iki tane parselimiz var ecrimisilini ödediğimiz
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: şimdi sit değiştiğinde bunları satın alma hakkı doğuyormuş bize
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: şimdi ıı 5 son 5 yıldır ecrimisil kimin adınaysa kim ödüyorsa ona satın alma hakkı doğuyormuş şimdi ecrimisiller hamdancı adına ödeniyordu ama son 5 yıldır ıı benim adıma ödenmişiz onları
M.LATİF TOPBAŞ: tamam tamam sen al
OĞUZHAN BOYACI: ONDAN SONRA HI ALDIKTAN SONRA BEN SİZE ZATEN DEVREDERİM DE
M.LATİF TOPBAŞ: tamam tamam
OĞUZHAN BOYACI: şimdi burada şöyle bir sıkıntı var daha tam kanunu buradaki Milli Emlak’tan öğrenemedik de Mustafa amca
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: ŞEY DİYORLAR KIYIYA 5 BİN METRE MESAFEDEN YAKIN OLAN YERLERDE DİYORLAR
M.LATİF TOPBAŞ: ıhı
OĞUZHAN BOYACI: İHALEYE ÇIKMA ŞEYİ DURUMU OLUYORMUŞ GALİBA HAZİNE PARSELLERİNİN
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: ŞİMDİ İHALEYE ÇIKARSA BU SEFER FİYAT ARTABİLİR SIKINTI OLUR DİYE KAYMAKAM BEY DEDİ Kİ MUSTAFA BEY DEDİ SALI GÜNÜ DEDİ MALİYE BAKANI ZATEN ONUN HEMŞERİSİ YA
M.LATİF TOPBAŞ: hı
OĞUZHAN BOYACI: EĞER DEDİ ONDAN DA RANDEVU ALIRSA BİZE DEDİ DİREK DEDİ BU İŞİ ŞANSA BIRAKMAYALIM BU İKİ TANE HAZİNE PARSELİNİ DİREK DEDİ MALİYE BAKANI İLE GÖRÜŞELİM
M.LATİF TOPBAŞ: TAMAM
OĞUZHAN BOYACI: BİZİM DEDİ BURADA YAPMAMIZ GEREKEN HAZIRLIK VARSA HAZIRLIĞIMIZI YAPALIM İHALEYE FALAN ÇIKMASIN ASKIYA MASKIYA BİR YERE ÇIKMASIN KİMSE DUYMADAN BİZ BU İKİ PARSELİ ALALIM
M.LATİF TOPBAŞ: TAMAM
OĞUZHAN BOYACI: DEDİ
M.LATİF TOPBAŞ: TAMAM TAMAM OLUR
OĞUZHAN BOYACI: yani Salı günü işte siz bize Mustafa amca
M.LATİF TOPBAŞ: tamam
OĞUZHAN BOYACI: HEM OSMAN İYİMAYA’YA GELDİĞİMİZİ BİLDİRİP HEMDE MALİYE BAKANINDAN RANDEVU ALIRSANIZ BİZ SALI GÜNÜ HEMEN GİDİP GELECEĞİZ HALLEDECEĞİZ İNŞALLAH
M.LATİF TOPBAŞ: inşallah inşallah inşallah peki…

“NE OLDU O İZMİR’LE İLGİLİ MESELE”

29.11.2013 tarihinde gerçekleşen TAPE ID: 2468778083’ligörüşmeden;   

RECEP TAYYİP ERDOĞAN: hafta sonu iki gün Muğla’dayım inşallah
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: çok güzel abi o zaman yarın bir 5 dakika 10 dakika bir yerde görüşürüz ha
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: orda görüşürüz inşallah
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: tamam tamam abi
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: NE OLDU O O İZMİR’LE İLGİLİ MESELE
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: ııı oluyor abi inşallah salı günü
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: O… DEĞİL MİYDİ?
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: HI SALI DÜN GELMİŞLER İŞTE SALI GÜNÜ ANKARA’YA GİDİYORLAR PAZARTESİ GÜNÜ İZMİR’DEN ÇIKACAK HADİSE
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: hı tamam
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: SALI GÜNÜ İZMİR’E GİDİYORLAR
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: TAMAM
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: HATTA SALI GÜNÜ GİDERKEN DE GİDİNCE DE BİRDE MALİYE BAKANLIĞIYLA BİR GÖRÜŞELİM DEMİŞLER BEN MEHMET BEYE SÖYLEYECEĞİM BİR RANDEVU ALABİLİRSEK İNŞALLAH BİRDE MALİYE BAKANLIĞINA UĞRAYACAK UĞRAYACAK ALLAH NASİP EDERSE
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: HAYIRLISI İNŞALLAH
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: hadi Allah yolunu açık etsin abi
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: sağ olun
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ: hadi görüşürüz eyvallah
RECEP TAYYİP ERDOĞAN: hadi görüşürüz
… Şeklinde görüşme yaptıkları tespit edilmiştir.

Konu ile ilgili devamında Oğuzhan BOYACI isimli şahsın İzmir-Urla ilçesinde villa inşaatı ile ilgili dosyayı Kültür Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Osman İYİMAYA isimli şahsa teslim ettiği, Şahsın dosyayı başbakan Recep Tayyip Erdoğan isimli şahsa ulaştıracağı, Oğuzhan BOYACI isimli şahsın konu ile ilgili maliye bakanı ile görüşeceği, şahsın Recep Tayyip ERDOĞAN isimli şahıs ile irtibatı aşağıda veriler 03.12.2013 tarihli   (TAPE ID: 2475998933) görüşmeden anlaşılmıştır.
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ : efendim
OĞUZHAN BOYACI       : selamun aleyküm Mustafa amca
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ : aleyküm selam
OĞUZHAN BOYACI   : Mustafa amca ben sabah eee Osman İYİMAYA’ya dosyamızı teslim ettim
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ : tamam
OĞUZHAN BOYACI    : O BUGÜN ÖĞLEDEN SONRA BAKANLA GÖRÜŞECEKMİŞ DİREK İMZALATIP BAŞBAKANLA ULAŞTIRACAM BEN DEDİ
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ : tamam tamam
OĞUZHAN BOYACI  : şimdi daha vakit olduğu için şeye geldim Mustafa amca bugün grup toplantısı varmış ya
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ : he he he
OĞUZHAN BOYACI       : 10 dakika oldu şimdi grup toplantısına geldim
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ : iyi
OĞUZHAN BOYACI  : ondan sonra bakalım KORUMA ABİLERDE BENİ BEYEFENDİ İLE ÇIKIŞTA BİR GÖRÜŞEBİLİRSEM BİR SELAM VERECEM  ONA ORDAN MALİYE BAKANININ YANINA GEÇECEM
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ : tamam peki haydi bakalım güle güle
OĞUZHAN BOYACI  : oldu peki Mustafa amca sağ olun hayırlı günler
MUSTAFA LATİF TOPBAŞ : sağ olun
Dedikleri tespit edilmiştir.

Reklamlar