Etiketler

BBP 1

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Muhsin Yazıcıoğlu’nun helijopter kazasından sağ kurtulduğunu ama enkaz bölgesine gelen bir tim tarafından iki rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildiğini iddia etti. Dilipak, Avrasya Bir Vakfı tarafından organize edilen “28Şubatın Bilinmeyenleri” konulu panele konuşmacı olarak katıldı. Burada şok iddialarda bulunan Dilipak, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopteri düşmedi, helikopteri sert iniş yaptı, daha sonra helikopterle gelen bir tim tarafından infaz edildi. İnfaz için gelen helikopter karda kayarak kırıma uğradı. Skorsky… Arkasından Malatya’dan iki helikopter geldi, onlar, onların tekrar ikmallerini yaptılar. Arkasından Akdeniz’deki bir Amerikan gemisinden bir helikopter kalktı, geldi, döndü o da Akropolis üssüne indi. Bu işin içinde Amerika da var, İngiltere de var, bu işin içinde siviller de var, herkes var.”

“BU KADAR YETER”

Muhsin Beyin, Erbakan hükümetinde de aktif olduğunu belirten Dilipak, şunları söyledi:

Tayyip Erdoğan hükümetinde de aktifti, Tayyip Erdoğan’a yönelik bazı operasyonlar sırasında, devreye girip süreci engelledi. Gizli şahit filan da değildi. Ama birilerine, nerelere bakmaları gerektiği ve nerelere dikkat etmesi gerektiği konusunda; söylemesi yapması gerekeni yapıyordu. Uluslararası sistem bunu ne yapacağını kestiremedi ve tasfiye etti, infaz edildi. Yani içerideki gazeteci de sadece gazeteci değildi, onu da söyleyeyim. Sadece 45 dakikalık telefon görüşmesi yok, o çocuk 45 dakika telefonda görüştü ve daha fazlası da var. Çenesi de ayrık, kırık, çene ayrılmış, konuşamaz. Bunların hepsi infaz. Hatta Muhsin başkan sağ olarak alındıktan sonra iki rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildi. Helikopter düşmedi, sert iniş yaptı, kayaya çarptı. Eğer dava açılırsa, açılmazsa da onun dostları, ellerindeki belgeleri açıklayacaklar. Bu kadar yeter…” A. DİLİPAK

‘Yazıcıoğlu ölmeden önce enkaza ulaşan ekibin çektiği görüntüyü izledim; dua ediyordu’

10 Kasım 2013
KÖKSAL AKPINAR – İSTANBUL

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının hayatını kaybettiği helikopterin düşmesiyle ilgili soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı’na, olayın suikast olduğuna dair şüpheleri çoğaltan yeni bilgiler ulaştı. Bu kapsamda ortaya atılan son iddiaya göre, helikopter düştükten sonra enkaz bölgesine gelen ekip Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölmeden hemen önceki son görüntülerini cep telefonuyla kaydetti. Görüntüyü izlediğine ilişkin savcılığa ifade veren BBP kurucularından, Erzurum Eski İl Başkanı ve MKYK eski üyesi Emrullah Önalan, Cihan Haber Ajansı’na konuştu. Önalan ‘izlediğim görüntüde Muhsin Yazıcıoğlu dizlerinin üzerinde, sırtı dönük, ellerini açmış dua eder şekildeydi’ ifadelerini kullandı.

BBPMuhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının hayatını kaybettiği olayın soruşturması kapsamında geçtiğimiz günlerde Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı’na BBP kurucularından Emrullah Önalan, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölmeden önce görüntüsünü izlediğine ilişkin ifade verdi. Önalan, görüntüler ile ilgili çarpıcı bilgiler paylaşırken görüntüyü 8 ay kadar önce izlediğini söyledi. Emrullah Önalan, “2009 Mayıs ayında Sayın Cumhurbaşkanına yazdığım mektupta, fotoğraf ve görüntülerin kaynaklarıma dayanarak, bunun bir suikast olduğunu, devletin kasa veya bazı görevlilerinde bulunduğunu sitemli bir şekilde yazmıştım. Aynı kaynaklarım bana, helikopter düştükten sonra Muhsin Yazıcıoğlu’nun infaz görüntülerinin olduğunu söyledi. O görüntüleri ‘bana verin, gereğini yaparım’ dedim. Yani savcıyla paylaşacaktım. Bunun üzerine ‘seni öldürürler, yaşatmazlar’ gerekçesiyle vermediler. ‘Öyle bir korkum yok. Muhsin Bey için inandığımı yaparım’ dedim. Görüntünün olduğuna ilişkin bilgi hiç aklımdan çıkmadı. Aradan birkaç ay geçtikten sonra en azından görüntüyü vermiyorsanız bile bana izlettirin’ dedim.” ifadelerini kullandı.

‘MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN 3 KİŞİ BAŞINDA DURUYORDU’

Söz konusu görüntünün 15 saniye gibi bir bölümünü izlediğini söyleyen Emrullah Önalan, Muhsin Yazıcıoğlu’nun başında 3 kişinin bulunduğunu belirtti. Önalan, şunları kaydetti: “Israrlarıma karşılık sisli bir havada çekilmiş çok kısa bir kayıt izlettiler. Muhtemelen görüntüyü çeken kişi yürüyordu. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun elleri havada sanki son bir kez dua ediyormuş gibiydi. Arkadan çekilmiş bir görüntüydü. Açıkçası profesyonel çekilmiş bir görüntü değildi. Cep telefonuyla ya da boyundan askılığı olan amatör bir kamerayla çekilmiş. Yürürken çekilmişti. Yürürken çıkan ses görüntüye yansıyordu üstelik hareket halinde bir görüntüydü. Muhsin Yazıcıoğlu’nun sırtı dönük, 3 kişi başında duruyordu. Üzerinde beyaz gömleği vardı. Gizli çekilmiş bir görüntü gibiydi. Uzun bir görüntü olabilir ama bana sadece yaklaşık 15 saniyelik bir bölümü izlettiler.”

‘GÖRÜNTÜYÜ SIZDIRAN O EKİBİN İÇİNDEN BİRİ’

Kaynaklarının kendisine görüntüdeki ekibin özel kuvvetler ve NATO kaynaklı bir ekip olduğunu da söylediğini iddia eden Emrullah Önalan, o ekibin içinden birinin görüntüyü sızdırdığını öğrendiğini aktardı. Önalan, “Kaynaklarım görüntüdeki şahısların, özel kuvvetler ve NATO kaynaklı bir ekip olduğunu söyledi. İçerde de bunun ayaklarının olduğunu ve böyle bir dönemde bunun açığa çıkmasının çok zor olduğunu dile getirdi. Hatta benim için de risk olduğunu söyledi. Orada olup, görüntüyü sızdıran şahsın da, ‘Burada görevliydim ama biz ne yaptığımızı bilmiyorduk. Bize bir görev verdiler, görev yapıldı. Ama daha sonradan vicdanen rahatsızlık duyuyorum bu yüzden bu işin açığa çıkmasını istiyorum.’ dediğini öğrendim. Görüntüyü çok istedim ama maalesef alamadım. ‘Elinize geçerse siz direk harekete geçer ve intikam almaya kalkarsınız’ nedeniyle görüntüyü vermediler. O görüntünün bir tane değil, birkaç kopyasının olduğunu düşünüyorum. Kendi adıma risk alarak ayrıntılı şekilde Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı’na ifade verdim. Asla da silinmeyecek bir görüntüdür. Çünkü öyle bir görüntüyü eline geçirenin asla silmeyeceğini düşünüyorum. Görüntüyü izledikten sonra hiç aklımdan çıkmadı.” ifadelerini kullandı.

GİZLİ TANIK HELİKOPTERE 160 DAKİKA SONRA ULAŞILDIĞINI İDDİA ETMİŞTİ

Öte yandan Emrullah Önalan’ın söyledikleri Yazıcıoğlu ailesi ve BBP yöneticileri tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e sunulan belgeler ile örtüşüyor. Daha sonradan soruşturma kapsamında gizli tanığın Hava Kuvvetleri Komutanlığı MY Modülü (Muharebe Yönetimi Modulü)’nden elde ettiği belgeleri Cihan Haber Ajansı 24 Mayıs 2012 tarihinde ‘Yazıcıoğlu’nun helikopterine 160 dakika sonra ulaşıldı’ başlık altında yayınlamıştı. Söz konusu haberde gizli tanığın iddiasına yer verilmişti. İddiaya göre, Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopter 15.03’te düştükten sonra 17.42’de ‘J’ kodlu helikopter enkaz bölgesinin 300 metre uzağına iniş yapıyor ve 17.49’da kalkış yapıyor, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi istikametine doğru uçuşunu gerçekleştiriyordu. Aynı kodlu bir başka helikopter ise 17.47’de enkaz bölgesine iniyor ve ne zaman kalkış yaptığı bilinmiyordu.

İSMAİL GÜNEŞ’İN ÇENESİNİN KIRIK OLDUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTI

Helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden gazeteci İsmail Güneş’in otopsi raporunda, Güneş’in 4 ila 6 saat arasında vefat ettiği belirtiliyordu. Gazeteci Güneş’in TİB kayıtlarına göre 19.04’e kadar tam 16 kez aranarak 12 dakikalık telefon görüşmesi yaptığı kesinleşmişti. İsmail Güneş’in bulunduğu bölgede telefonun çekmediği tespit edilmişti. Bu durum, Güneş’in bu telefon konuşmalarını helikopter enkazının olduğu bölgede yaptığını gösteriyor. Bu bilgiler İsmail Güneş’in 19.04’ten sonra da hayatta olma ihtimalini güçleniyor. Fakat Güneş’in 19.04’e kadar bu görüşmeleri kiminle yaptığı ve neler söylediği henüz tespit edilebilmiş değil. Ayrıca İsmail Güneş’in otopsi raporlarında çenesinin kırık olduğu da ortaya çıkmıştı. Güneş, enkazın 600 metre aşağısında bulunmuştu. Öte yandan BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu helikopter düştükten 3 gün sonra, enkazın 25-30 metre uzağında, yüz üstü pozisyonunda bulunmuştu.

*******************************************

İŞTE ABDURRAHMAN DİLİPAK’IN İDDİASI:

Abdurrahman Dilipak’ın ifadesine göre Muhsin Yazıcıoğlu 2 rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildi.

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Muhsin Yazıcıoğlu‘nun kazada ölmediğini, infaz edildiğini iddia etti. Helikopterin sert inişi sonrası, bölgeye gönderilen ekibin Yazıcıoğlu’nu öldürdüğünü iddia eden Dilipak, ölmeden önce BBP liderinin iki rekat namaz kıldığını söyledi.“SENİN BİLDİKLERİNİ RÜYAMDA GÖRSEM DUDAĞIM UÇUKLAR”

Katıldığı bir konferansta Muhsin Yazıcıoğlu‘nu anlatan Dilipak, şunları söyledi:

”Muhsin Yazıcığlu helikoptere binmeden önce aradığı bir gazeteci var, o da benim. Dedim bak başkanım, biz bu dünyada yaptıklarımızın hesabını vereceğiz ama yapmamız gerekip de yapmadıklarımızın da hesabını vereceğiz. Söylediğimizin ve söylemediğimizin hesabını vereceğiz. Sen bazı şeyler biliyorsun, ben bilmiyorum. Senin bildiklerini rüyamda görsem dudağım uçuklar.”

“2 REKAT NAMAZDAN SONRA İNFAZ EDİLDİ”

Sözlerine, ”Yazıcıoğlu’nun helikopteri düşmedi” diye devam eden Dilipak, BBP liderinin ölümüyle ilgili çok çarpıcı iddialarda bulundu.

Dilipak, şöyle konuştu:

“Helikopteri düşmedi, sert iniş yaptı. Daha sonra helikopterle gelen bir tim Yazıcığlu’nu infaz etti. İnfaz için gelen helikopter kırıma uğradı. Arkasından Malatya’dan iki helikopter kalktı. Ardından da Akdeniz’de bulunan bir Amerikan gemisinden helikopter kalktı, geldi ve ondan sonra o da üssüne döndü. Bu işin içinde Amerika, İngiltere ve siviller var. Muhsin Başkan, sağ olarak 2 rekat namaz kıldıktan sonra infaz edildi.”

“ÇENESİ AYRILAN BİRİ 45 DAKİKA NASIL KONUŞUR?”

Abdurrahman Dilipak, gündem yaratacak bu iddiasıyla ilgili Habertürk TV’de Veyis Ateş’in sorularını da yanıtladı. “Bu bilgiler, Yazıcıoğlu’nun yakınlarından ve ailesinden aldığım bilgilerdir” diyen Dilipak, kazada hayatını kaybeden İHA Muhabiri İsmail Güneş‘e de atıfta bulunarak, “Kazadann sonra Güneş 45 dakika telefonla konuştu. Ama Güneş’in çenesinin ortadan ikiye bölündüğü söylendi. Çenesi ortadan ikiye ayrılan biri, telefonda 45 dakika nasıl konuşur” dedi.

***********************************************

Savcı, o büyükelçiyi araştırıyor

‘Muhsin Yazıcıoğlu’na çok dikkat edin’

KÖKSAL AKPINAR – İSTANBUL

Helikopterin düşmesi sonucu BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 arkadaşının hayatını kaybettiği olayla ilgili soruşturmada çarpıcı bilgiler gün yüzüne çıkıyor. Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı, merhum BBP Lideri’nin 2009’daki yerel seçim mitinglerinde yaptığı konuşmaları mercek altına aldı. Yazıcıoğlu, özellikle 7 Mart tarihinde Sivas Şarkışla mitinginde yaptığı konuşmada Belçika Büyükelçisi’nin kendisinden rahatsız olduğunu anlatıyor.

25 Mart 2009 tarihinde Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının ölümüyle sonuçlanan helikopter düşme olayının soruşturmasında sona yaklaşıldı. 2 yıla aşkın bir süredir süren soruşturmada çarpıcı bilgilere ulaşılırken, Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı 31 Mart 2009 tarihinde yerel seçimler öncesi yapılan BBP mitinglerini mercek altına aldı. Bu mitingler arasında Muhsin Yazıcıoğlu hayatını kaybetmeden 18 gün önce yapılan Sivas Şarkışla mitingi soruşturmayı yürüten savcılığın dikkatinden kaçmadı. Muhsin Yazıcıoğlu, Bosna Büyükelçisi’ne dayandırarak, Belçika Büyükelçisi’nin kendisinden ne kadar rahatsızlık duyduğunu halka yaptığı konuşma sırasında anlatıyor.

BÜYÜKELÇİ: BİZ ONU SATIN ALAMAYIZ

Cihan Haber Ajansı’nın ulaştığı Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sivas Şarkışla mitingindeki konuşma şöyle: “Belçika Büyükelçisi, Bosna, ABD İstanbul Konsolosu bir yemekte konuşurken, Bosna Konsolosu bir hanımefendi, kendisiyle Bosna Savaşı’nda tanışmıştık, o bana aktardı. ‘Seninle olan tanışıklığımızı bilmedikleri için Belçika Büyükelçisi dedi ki ABD konsolosuna; ‘bu BBP’ye çok dikkat edin’ diyor. Ben de konu açılsın diye; ‘BBP’nin Meclis’te milletvekili bile yoktur ona niye dikkat edilsin’ dedim. Belçika Büyükelçisi de ‘şu an küçük ama bir kere tutturursa çok süratle büyüyecek bir tabana sahip, eğer bir kere gelirse de kolay kolay gitmez. Muhsin Yazıcıoğlu ilkelerinde çok katı duran bir siyasetçi’ ifadesini kullanıyor. Açıkça elçi ‘biz onu yönetemeyiz’ diyor. Evet!.. Yönetemezler doğru, ne demiş oluyor? Biz onu satın alamayız. Doğru. Benim partime 4 tane bakanlık verildiği zaman da satın alamadılar.”

‘AMERİKAN ELÇİLİĞİNDEN BANA ÇOK GELİP, GİDEN OLDU’

7 Mart 2009 tarihindeki BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun Sivas Şarkışla’daki mitinginde ayrıca ABD konsolosunun da BBP’ye sürekli gidip geldiğini ve yol yaptığını dile getiriliyor. Muhsin Yazıcıoğlu’nun mitingde kullandığı ifadeler şu şekilde: “Ben çocukluğumdan beri bir şeye söz verdim. Arkasını önünü görmediğim, bilmediğim hiçbir güce yaslanmayacağım. O emperyalist devletlerin, güçlerin hiçbir zaman uşağı olmayacağım. Onlar beni yönetmeyecekler. Onlar beni yönlendirmeyecekler, ben Anadolu insanıyla bunu yapacağım dedim. Bunları biz çözeceğiz, biz aşacağız dedim. Eğer mandacılığı kabul etseydi Atatürk, çok daha kolay belki devlet başkanı olurdu. Ama o zamankiler de manda ve himaye dediğimiz başka bir devlete yaslanarak iktidar olma yolunu seçmediler. O yoklukta çarıkları yoktu, o yoklukta milli bir mücadele verdi ve başardılar. Arkadaşlar bana çok gelip, beni denediler. Amerikan elçiliğinden de suyolu ettiler bizim partimizi. Birçokları geldi gitti. Hatta 1995’te yayınlanan Amerikalıların bir araştırma raporu var. Raporda benim için ‘uyuyan bir aslan, bir gün uyanırsa’ ifadeleri geçiyor. Tüm hesapları onu göre yapıyorlar. Bu uyuyan aslan ayağa kalkarsa kim korkar? Anadolu insanı korkar mı? Açıkça ‘engelleyin’ diyorlar.”

Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Malatya Cumhuriyet Savcılığı, Muhsin Yazıcıoğlu’nun anlattığı olayın detaylarını öğrenebilmek için Bosna Büyükelçiliği’ne resmi bir yazı göndererek bilgi talep etti.

(CİHAN)

BBP liderini taşıyan helikopterin enkazına köylülerden sonra sivil savunma ekipleri de ulaştı.

BBP liderini taşıyan helikopterin enkazına köylülerden sonra sivil savunma ekipleri de ulaştı.’SAVCI ARKADAŞLAR DA OLAY YERİNE GİDİYORLAR ANCAK ARAÇLARLA ULAŞIM MÜMKÜN DEĞİL’

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, BBP Genel Başkanı Yazıcıoğlu’nun da içinde olduğu helikopterin enkazının bulunmasıyla ilgili, ”Savcı arkadaşlar da olay yerine gidiyorlar ancak araçlarla ulaşım mümkün değil. Gerekli araştırmalar incelemeler yapılacak” dedi.

Bakan Şahin, Antalya’nın Demre ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopterin enkazının bulunmasına ilişkin kendisinin de Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı’ndan bilgiler aldığını bildirdi. Cumhuriyet Başsavcısının kendisini arayarak bilgi verdiğini dile getiren Şahin, şunları söyledi:

”Savcı arkadaşlar da olay yerine gidiyorlar ancak ulaşım, araçlarla mümkün değil. Gerekli araştırmalar, incelemeler yapılacak. Sonuçla ilgili henüz bilgi gelmedi. Şu an sadece köylü vatandaşların verdiği bilgiler var. Çok üzücü bir kaza. Helikopter, doğa koşullarının çok zor olduğu bölgede, tahmin ediyorum kötü hava koşulları nedeniyle düştü. Sanıyorum, hava koşullarının çok zor olduğu bu bölgede… Tabi o küçük çaplı helikopter o yoğun havaya dayanamadı.”

Enkaz bölgesinden gelen haberlere göre, Muhsin Yazıcıoğlu ve yanındaki arkadaşlarının hayatlarını kaybettiklerini hatırlatan Şahin, ”Allah rahmet eylesin. Tüm yakınlarına ve camiaya baş sağlığı diliyorum” diye konuştu.

Reklamlar