Etiketler

,

Özden Gülen

Sevgili Dostlar

İşte bir gün daha doğdu, buralarda güneşli … Bu gün ki ; gün bu gündür, an bu andır diyebileceğimiz…Her dakikası , her saniyesi inanılmaz değerli… Yaşamak , doğru dürüst bir insan olabilmek için bir şans daha verilmiş bize… Yaşadığımız her an böyledir değil mi? Bir şanstır kötülerden kurtulmak, yanlışlardan vazgeçmek, şükretmek, zikretmek, fikretmek ve idrak etmek için…

İşte yaşam ellerimizde … Yoğurulup şekillendirilmek için bekliyor… Bırakın geçmişi; dünü, kırgınlıkları, üzüntüleri, mutsuzlukları ve yanlışları… “Dün geçti gitti cancagazim bu gün yeni birşeyler söylemek lazım” demiyor mu Mevlana..?

İdrak ettiğimiz an dönüm noktasıdır bizim için. Önce beynimizi temizleyelim olumsuzluklardan.. Bize negatif enerji veren düşünceleri, olayları , insanları düşünmeyi bırakalım; kırgınlıkları unutup yüklerimizden kurtulalım.

Her dem taze doğarız diyerek selamlıyalım yeni günü… İnsan, uğruna evrenin yaratıldığıdır değil mi? Öylesine değerli… O zaman hazreti insan olmak için bize verilen bu değerli zamanı niye harcayalım ki olumsuz düşüncelerle..?

Durum böyle olunca; fındık kabuğunu doldurmayacak tasaların , yapay problemlerin, fındığa can verenle ilgilenen bizler için hiçbir anlamı olmadığı ve hiç bir sorun yaratmıyacağını anlamak zor değil! Değil mi?

Düşünelim hep birlikte ; katıksızlığı, saflığı, eldeğmemişliği, dokunulmamışlığı,kullanılmamışlığı, salt olanı, mutlak olanı düşünelim!

Ve güvenelim kendimize…

Salt olan, mutlak olan, öyle bir ateştir ki , ateş üstüne ateş,… Öyle bir yağ ki, nerdeyse kendi kendini tutuşturacak billurlukta…Ve salt güzellik nurun adı… Kim ne derse desin hep bizimle , içimizde …

Neyi görmek istersek onu görüyoruz, neye dokunmak istersek ona dokunuyoruz…

O zaman parmaklarımızın ucunda yaşam. Asıl olan bütün olumsuzlukları , kötülükleri bizim sınırımıza geldiğinde durdurabilmektir , işte en büyük sır burda değil mi?

Biz bütün enerjimizi , gücümüzü, zamanımızı ve bize bahşedilen bütün güzellikleri ve hasletleri Hz. insan olmak için kullanmak için uğraşacağız ve Rabbimize tevekkül edip, gerisini ona bırakacağız. Ve o zaman seyreyleyeceğiz cihanı; bakacağız her şey nasıl kolaylaşıyor, içimiz mutmain, huzur dolu her iki dünyamız da cennete dönmüş , sevinç ve huzur içinde ve coşku içinde kucaklıyacağız yaşamı…

Sevgili kardeşim Murat’ın dediği gibi;

Rabbime KUL olarak yaşamaktan o kadar büyük lezzet alıyorum ki

İçimden ağlamak geliyor”

Ve, de;

Hoştur bana senden gelen,

Ya gonca gül, yahut diken.

Ya hayattır, yahut kefen

Narin da hoş, nurun da hoş

Kahrın da hoş lütfun da hoş

Gelse celalinden cefa

Yahut cemalinden vefa

İkisi de cana sefa

Narin da hoş, nurun da hoş

Kahrın da hoş, lütfun da hoş

diyebileceğiz.

Ne mutlu Sen’i bulabilene!…

 

Sevgi ve dua ile…

Özden GÜLEN

twitter.com/Ozdengulen

Reklamlar